Joomla TemplatesWeb HostingFree Money
  • Mažeikių M. Račkausko gimnazija
  • Mažeikių M. Račkausko gimnazija
Klaida
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija

Džiaugiamės, didžiuojamės, sveikiname!!!

Lietuvos mokinių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados laimėtoją – Eveliną Grušaitę (4b kl.) – III v. (vienuoliktų-dvyliktų klasių grupėje), apdovanotą bronzos medaliu.

Nuoširdžiai dėkojame lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Onai Kelpšienei.

 

Šv. Patriko diena gimnazijoje

Kovo 17-oji – tarptautinė Šv. Patriko diena. Airijoje ši šventė paskelbta nacionaline, tačiau minima visame pasaulyje. Šiemet mūsų gimnazijos anglų kalbos mokytojos taip pat supažindino mokinius su Šv. Patriko diena, jos kilme ir simboliais, todėl Kovo 16 dieną suorganizavo labai įdomų ir smagų paminėjimą.

Ilgosios pertraukos metu antrame aukšte renginys prasidėjo airišku šokiu, kuris visiems sukėlė labai gerų emocijų, prikaustė dėmesį. Po šokio vedantieji anglų kalba papasakojo, kas toks buvo Šv. Patrikas, kaip ir kodėl jis tapo šventuoju. Taip pat mokiniai buvo supažindinti su airiškais simboliais, tokiais kaip mergelė, žuvų pardavėja Molly Malone, kuri tapo Dublino simboliu, gnomu, kurį pamatęs gali gauti aukso, trilapiu dobilu, kuriuo Šv. Patrikas pagonims aiškino apie Dievą bei tradiciniu airių patiekalu.

Renginyje netrūko muzikos, galėjome paklausyti gyvai grojančių ir dainuojančių gimnazistų. Norintieji galėjo patikrinti savo žinias apie šią šventę atsakydami į klausimus, už kuriuos gaudavo po šokoladinį pinigėlį. Vykęs renginys – puiki idėja supažindinti mokinius su kitų šalių kultūra ir legendomis. Manau, tokios šventės pagyvina jaunuolių nuotaiką pertraukų metu ir atpalaiduoja po sunkių ir varginančių valandų sėdint suoluose.

Patricija Glodenytė, 2e kl.

 

 

Tarpklasinė istorijos viktorina „Kartu mes - Lietuva"

Kovo 16-ąją, Knygnešio dieną, gimnazijoje vyko I klasių mokinių ir jų tėvų edukacinis žaidimas – protų mūšis „Kartu mes – Lietuva“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Jo sumanytojos – pirmų klasių istorijos mokytojos Silva Paulauskienė ir Irena Tiškienė. Renginyje dalyvavo visų septynių pirmųjų klasių atstovai. Kiekvieną komandą sudarė penki vienos klasės mokiniai, vieno iš mokinių tėvas ar mama ir mokytojas. Viktorina prasidėjo po gimnazijos direktorės Astos Žukauskienės pasveikinimo ir palinkėjimų.

Pagrindinė viktorinos tema – Lietuvos istorija. Iš viso buvo penki turai, kiekvienas iš jų turėjo atskirą potemę. Dalyviai aktyviai tarėsi bei atsakinėjo į klausimus, o po kiekvieno turo, kai buvo parodomi teisingi atsakymai, smagiai juokėsi ir plojo. I vietą laimėjo 1 d klasė. Visi dalyviai buvo simboliškai apdovanoti saldumynais, o grįžę namo, tikriausiai, dar visą vakarą aptarinėjo šią įdomią viktoriną ir atsakymus į klausimus.

 

Gimnazijos mokinių prezidento rinkimai

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos mokinių prezidento rinkimus laimėjo Gintaras Rėpšas 3d. SVEIKINAME !!!

 

Kovo 14-ąją gimnazijoje paminėjome skaičiaus pi dieną!

Tai diena, kai matematikos pamokose rimtai nagrinėjamose formulėse sutinkama raidė pi kone kiekvieno mūsų mokyklos nario širdyje atgimsta kitokiomis spalvomis. Tokią neoficialią, bet jau kasmetinę ir tarptautinę skaičiaus pi (3,14...) šventę prieš 30 metų sugalvojo amerikiečių fizikas Larry Shaw. Ją kasmet kūrybiškais projektais, suktais klausimais viktorinose bei skaniais pyragais pasitinka ir mūsų gimnazija.

Trečią kartą vykusiame pi skaičiaus rašymo iš atminties konkurse šiemet nugalėjo Eglė Vaizgėlaitė iš 2e, Monika Vaškytė ir Jurgita Litvinaitė iš 3d klasės. Pastaroji gimnazistė pelnė pirmąją vietą, teisingai parašiusi net virš 180 pi skaičiaus skaitmenų po kablelio!

Matematikos mokytojai taip pat surengė išties įdomią ir nuotaikingą viktoriną, kurioje dalyvavo trečiokų, ketvirtokų ir įvairių dalykų mokytojų komandos bei gimnazijos direktorė Asta Žukauskienė. Jiems teko atsakyti į galvą pasukti reikalaujančius ir matematika iš naujo priverčiančius susižavėti klausimus. Štai vienas iš jų: 2, 9, 10, 12, 19, 20... koks turėtų būti kitas sekos narys? Atsakymas į viktorinos klausimą: 21, nes seką sudaro visi skaičiai, kurių pavadinimai prasideda D raide!

Prasmingai ir linksmai paminėjus pi skaičiaus dieną, norėtųsi, kad kiekviena matematinė formulė ar konstanta turėtų tokį „gimtadienį“...

Viltė Radavičiūtė, 2e kl.

 

Džiaugiamės, didžiuojamės, sveikiname

Giedrę Žulpaitę (4b), 50-ojoje Lietuvos mokinių biologijos olimpiadoje laimėjusią aukso medalį ir pelniusią laureato diplomą!!!

Giedrė pakviesta dalyvauti atrankos ir pasirengimo stovykloje į Tarptautinę biologijos olimpiadą. Biologijos mokytoja Lina Vičiulienė

Dėkojame respublikinės biologijos olimpiados dalyviams, puikiai atstovavusiems gimnazijai:

Simui Kontrimui (1a) – mokytojas Algirdas Vilkas,

Laurynui Šarkinui (1b), Gabrieliui Buzui (4b) – mokytoja Lina Vičiulienė

Nuoširdžiai dėkojame biologijos mokytojams!

 

Gimnazistų susitikimas su Lietuvos kariuomenės karininkais

Kovo 14 d. gimnazistai susitiko su Lietuvos kariuomenės karininkais. Vyko paskaita – diskusija „Karo prievolė ir pilietiškumas“. Renginys skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Susitikimo tikslas – agituoti jaunimą būti pilietiškais, tarnauti savo šaliai ir prisidėti prie valstybės gynybos renkantis karo tarnybą pasirinktu būdu: nuolatinė privalomoji karinė tarnyba, profesinė karo tarnyba, kario savanorio tarnyba, jaunesniųjų karininkų vadų mokymai. Taip pat pristatyta Lietuvos kariuomenės struktūra, veiklos kryptys.

Besidomintys ras daugiau informacijos interneto svetainėje www.karys.lt

 
Plačiau skaitykite...
E-dienynas
Gimnazijos laikraštis
Renginių akimirkos
Olweus mokykla
www.tinklas.lt
Reklaminis skydelis
ebooks.mruni.eu
Lankytojų skaičius
Mes turime 114 svečius online