(Ki)Tokios pamokos

[06-18] Paskutinė 1b klasės matematikos pamoka „Gimnazija ir skaičiai“ vyko gimnazijos koridoriuose. Mokiniai, nuskenavę programėlės „Actionbound“ kodą, atliko įvairias užduotis susijusias su skaičiais gimnazijoje. Greičiausios 3 komandos apdovanotos prizais.

Matematikos mokytoja Sandra Vaišvilienė

[06-16] Su antrokais per etikos pamoką surengtas edukacinis užsiėmimas apie lyčių lygybę bei stereotipus, kurį nuotoliniu būdu organizavo Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras bei Aktyvių piliečių fondas. Gimnazistai žiūrėjo filmą „Normalumas”. Vyko įžanginis pokalbis prieš filmą ir diskusija po peržiūros. Kartu „laužėme” susiformavusius stereotipus apie lytį.

Gimnazijos psichologė Jūratė Pivariūnienė, socialinė pedagogė Gitana Svirskienė ir dorinio ugdymo (etikos) mokytoja Simona Lazdauskienė

 

[06-10] 2e kl. mokinės Agnė Drazdauskaitė ir Vaiva Margelytė pravedė matematikos grupinio darbo pamoką gamtoje. Mokiniai skaičiavo mintinai. Lenktyniavo kas suskaičiuos greičiau daugybos, atimties, sudėties veiksmus. Grupėse atliko galvosūkių užduotis.

Matematikos mokytoja Asta Jonuškytė

[06-09] 2f klasės matematikos pamoka vyko miesto parke. Pamokos tema „Matematiniai matavimai ir skaičiavimai gamtoje”. Tikslas – parodyti, kaip galima pritaikyti matematikos dėsnius praktiškai. Teorija apie panašiuosius trikampius, tangento apibrėžimas padėjo apskaičiuoti medžių aukščius į juos neįlipant ir nenupjaunant. Mokiniai išmoko nustatyti kokiu kampu į Žemę krenta saulės spinduliai, kaip tiksliai nubrėžti žemėje apskritimą, tiesę, statų kampą, pasinaudodami tik virve ir lazdele.

Matematikos mokytoja Laima Perminė

[06-08] Fizika STEAM laboratorijoje
Pirmų klasių mokiniai laboratorijoje patiria pažinimo džiaugsmą, nustatydami nežinomo metalo specifinę šilumą. Gimnazistai labai džiaugiasi turėdami galimybę praktiškai įtvirtinti fizikos dalyko žinias, dirbti grupėse tam pritaikytoje inovatyvioje aplinkoje. Valio naujovėms!
Fizikos mokytoja Vilma Riaukienė

[06-08] Trečiokai chemikai STEAM laboratorijoje atlieka praktikos darbą „Veikliosios medžiagos kiekio nustatymas aspirino tabletėje”. Džiaugiamės turėdami galimybę mokytis šiuolaikiškai.

Chemijos mokytoja Aistė Daubarienė

[06-03] STEAM laboratorija „gyva”! 3 klasės mokiniai tiria vandens ir jame ištirpusių maistinių dažų judėjimą augalo vandens indais.
Biologijos mokytoja Lina Vičiulienė

[05-06] Gegužės 9 d. švęsime Europos dieną. Ta proga pilietinio ugdymo pamokose 1a ir 1c klasių gimnazistai dalyvavo protmūšyje VERTYBĖS IR ŽMOGAUS TEISĖS ES, geriausiai sekėsi Matui ir Ingridai iš 1c, Smiltei ir Konstancijai iš 1a. Mokiniai pasitikrino savo žinias ir pasirinko savo svarbiausią vertybę.

Istorijos mokytoja Irena Tiškienė

Artėjant Europos dienai 1-2 klasių gimnazistai per pilietiškumo pamokas vykdė projektinį darbą – kūrė video sveikinimus Europos dienos proga. Dalijamės geriausiais 2e klasės mokinių darbais. J. Dimaitė, A. Usorytė, E. Kekytė „Klausimėlis ir mokytoja “.

 Istorijos mokytoja Silva Paulauskienė

[04-27] Toliau vyksta inžinerinių ir gamtos mokslų studijų populiarinimas gimnazistams. 2e klasės mokiniams paskaitą „Vaistų kūrimo kelias“ vedė KTU Cheminės technologijos fakulteto docentė dr. Eglė Arbačiauskienė. Mokiniai susipažino su vaistų kūrimo etapais, sužinojo, kokie metodai pasirenkami norint susintetinti naują vaistinę medžiagą, kaip pasirenkama vaisto forma. Taip pat pakalbėjome apie medicininės chemijos studijų programą.

Chemijos mokytoja Aistė Daubarienė

[04-22] Trečiokams chemijos pamoką „Instrumentinės analizės metodai organinėje chemijoje“ vedė KTU Cheminės technologijos fakulteto docentė Joana Solovjova. Lektorė supažindino su instrumentinės analizės metodais, rezultatų interpretavimu. Užsiėmimo pabaigoje mokiniams buvo pasiūlytos kelios užduotys, pagal duotus duomenis reikėjo nustatyti junginių sudėtį ir struktūrą.

Chemijos mokytoja Aistė Daubarienė


[04-16] Su 1b klasės mokiniais pasinaudojome KTU Cheminės technologijos fakulteto siūlomomis galimybėmis. Chemijos pamoką „Kristalų chemija“ vedė dr. Tadas Dambrauskas. Lektorius papasakojo apie kristalų sandarą, tyrimus, supažindino su kristalinių medžiagų panaudojimo sritimis.

Chemijos mokytoja Aistė Daubarienė

[04-12] Integruotose dorinio ugdymo pamokose trečiokai nagrinėjo emocinio krūvio anatomiją ir elgesio tipus konflikto situacijose, diskutavo, kaip suderinti skirtingus požiūrius ir spręsti tariamai susidariusią problemą.

Socialinė pedagogė Gitana Svirskienė ir etikos mokytoja Simona Lazdauskienė

[04-01] Kodėl didžiausia dorybė žmogaus gyvenime – tolerancija? Kuo skiriasi žinojimas nuo suvokimo? Kas nusipelnė gauti 50 metų trukmės gyvybės dovaną? Ir ką daryti, kad Holokausto siaubas nesikartotų? Į šiuos ir daugybę kitų klausimų atsakymų ieško Serena Dykman, filmo „Nana“ režisierė, pasakodama savo močiutės Marylos Michalovski-Dyamant gyvenimo istoriją. Trijų kartų moterų lūpose – jautrus pasakojimas, kurio centre – stipri ir charizmatiška asmenybė Maryla-Nana, ištvėrusi Osvencimo baisumus ir savo gyvenimą paskyrusi bendravimui su jaunais žmonėmis, švietimui bei tam, kad praeitis nesikartotų. Į dokumentinio filmo peržiūrą mūsų 2e klasės gimnazistus pakvietė Amerikos Ambasada Lietuvoje. Po peržiūros mokiniai ir mokytojai galėjo virtualiai pabendrauti su filmo režisiere Serena, užduoti jai klausimus, diskutuoti.

Anglų k. mokytoja Daiva Goštautienė

 

[04-01] Integruota IT ir matematikos pamoka „Grafinis lygčių sprendimas“1b klasei. Mokiniai pagilino matematikos žinias, išmoko skaičiuokle braižyti funkcijų grafikus.

IT mokytoja Sigutė Mackevičienė, matematikos mokytoja Sandra Vaišvilienė


[03-31] Integruota anglų kalbos ir istorijos pamoka
Kodėl didžiausia dorybė žmogaus gyvenime – tolerancija? Kuo skiriasi žinojimas nuo suvokimo? Kas nusipelnė gauti 50 metų trukmės gyvybės dovaną? Ir ką daryti, kad Holokausto siaubas nesikartotų? Į šiuos ir daugybę kitų klausimų atsakymų ieško Serena Dykman, filmo „Nana“ režisierė, pasakodama savo močiutės Marylos Michalovski-Dyamant gyvenimo istoriją. Trijų kartų moterų lūpose – jautrus pasakojimas, kurio centre – stipri ir charizmatiška asmenybė Maryla-Nana, ištvėrusi Osvencimo baisumus ir savo gyvenimą paskyrusi bendravimui su jaunais žmonėmis, švietimui bei tam, kad praeitis nesikartotų. Į dokumentinio filmo peržiūrą mūsų 2e klasės gimnazistus pakvietė Amerikos Ambasada Lietuvoje. Po peržiūros mokiniai ir mokytojai galėjo virtualiai pabendrauti su filmo režisiere Serena, užduoti jai klausimus, diskutuoti.

Mokytojos Silva Paulauskienė ir Rita Meškienė


[03-24] Integruota pamoka, skirta Pasaulinei vandens dienai.

Įgyvendinant projektą „Valgyk protingai“, antrų klasių mokiniai dalyvavo nuotolinėje paskaitoje „Gyvas maistas ir gyvas vanduo. Kas tai?”. Apie tai, ką sveika valgyti, o ko reikėtų atsisakyti ir kodėl sveikiausia gerti vandenį, pasakojo puikus ir energingas lektorius Andžej Michmel, Lietuvos sveikuolių sąjungos savanoris, sportininkas ir sveikos gyvensenos treneris.
Buvo puiki technologijų ir chemijos pamokų integracija, o tai ką išgirdome, būtinai aptarsime pamokose.
Mokytojos Sigrida Noravaišienė, Audronė Čekytė ir sveikatos priežiūros specialistė Astutė Balsienė

[03-23] 3-4 kl. matematikos pamokose svečiavosi Šiaulių universiteto profesorė matematikos mokslų daktarė Renata Macaitienė. Mokinius supažindino ne tik su populiariomis matematinėmis profesijomis, bet daug sužinojome apie naujausius matematinius atradimus, tyrinėjimus, žymiausius šiandienos matematikus, jų pasiekimus, apdovanojimus. Buvo tikrai įdomu, sužinojome daug naujo.

Matematikos mokytoja Albina Jasinskaitė

[03-23] Pirmasis pasaulinis karas ir Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo peripetijos – tai viena iš svarbiausių Lietuvos istorijos temų. Daug apie tai rašoma istorijos vadovėliuose, bet visada norisi išgirsti naujų, negirdėtų, vadovėliuose neminimų faktų. Istorijos pamokos 1b, 3B ir 4B klasėse Signatarų namuose išpildė visus lūkesčius!

Istorijos mokytoja Silva Paulauskienė

[03-22] 2f klasės mokiniai, perskaitę O. Vaildo „Doriano Grėjaus portretą” nuotoliniu būdu susitiko su su menininke Egle Tamulyte-Šaltmira. Diskutuota apie gyvybę ir meną, meno gyvybę, gyvybę mene, meną išlikti gyvam.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Virginija Aurylaitė

[03-22] Minint Pasaulinę Žemės dieną, su 2e klasės ir 3 kl. B grupės mokiniais domėjomės aplinkosauginėmis problemomis. Stebėjome Europos komisijos atstovybės Lietuvoje politikos analitiko Justo Klimavičiaus pranešimą apie Europos žaliąjį kursą — gaires, padėsiančias Europos žemynui tapti neutraliu klimato kaitai. Pranešimą „Ar tyrimų arktyje pėdsakai veda prie klimato kaitos?“ skaitė Klaipėdos universiteto socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto, ekonomikos katedros lektorė dr. Agnė Šneiderinė. Pranešėja akcentavo, kad klimato kaitos nulemti pokyčiai Žemėje vyksta greičiau, negu buvo manoma… bet yra ir teikiančių vilties tyrimų rezulatų — jaunoji karta vis labiau rūpinasi aplinkos išsaugojimu. Lektorė pakvietė mokinius prisijungti prie aplinkosauginių projektų: „Išmanioji jūra“, „SB BRIDGE“.
Pamoka įtraukė į diskusijas…
Nėra planetos B — turime veikti čia ir dabar.

Biologijos mokytoja Lina Vičiulienė

[03-12] Abiturientai išklausė dviejų Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojų labai svarbias egzaminų temas – apie imunitetą ir biotechnologijas.

Biologijos mokytojas Algirdas Vilkas

[03-12] Aritmetinė progresija ir taupymas? Tai viena iš SEB banko taupymo programų. 3A ir 3B kursų mokinius su taupymo svarba, taisyklėmis bei programomis supažindino SEB banko Mažeikių skyriaus vadovė Danutė Meškienė.

Metematikos mokytoja Audronė Matutienė

[03-10] Pamokų ciklas, skirtas Kovo 11 – tajai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti „Roko muzika atgimimo laikotarpio Lietuvoje“, bendradarbiaujant su Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejumi. Lektorius Kasparas Nevardauskis.

Muzikos mokytoja Natalija Dapšienė


[03-10] Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną 1b, 2c ir 3 klasių gimnazistai paminėjo dalyvaudami viktorinoje „Yra šalis prie Nemuno“. Interaktyvią ir smagią viktoriną gimnazistams organizavo ir pravedė gimnazijoje praktiką atliekanti VU istorijos fakulteto III kurso studentė Goda Vaitkutė. Viktorinos nugalėtojais tapo 1b klasės gimnazistai – Radvilė Riaukaitė, Evelina Jašmontaitė ir Dovydas Čiuta.

Istorijos mokytoja Silva Paulauskienė


[03-10] 2e klasės gimnazistai per pilietiškumo pamoką kūrė sveikinimą Lietuvai Kovo 11 – osios proga.

Kovo 11-oji – tai diena, kai kiekvienas iš mūsų turėtų tarti nuoširdų ačiū už galimybę būti savimi savo gimtojoje žemėje tiems, kurie prieš 31 metus visam pasauliui pareiškė, kad mes, lietuviai, norime būti LAISVI.
Laisvė – tai išskirtinė galimybė. Nepriklausomai nuo to kuria kalba kalbame, kokie mūsų tikėjimo ar kultūrų skirtumai ir ypatumai, Nepriklausomoje valstybėje tai garantuota galimybė kurti tai, ką norime ir kuo tikime, tai galimybė gyventi taip, kaip manome esant geriausia, tai galimybė prisidėti prie savo gimtojo miesto ir savo šalies dabarties bei ateities ir klestėjimo.
E. Kekytė, J. Dimaitė, A. Usorytė

 

[03-09] Integruotoje ugdymo karjerai 2e klasės pamokoje, savo sėkmės istorija, galimybėmis ir perspektyvomis mokant vokiečių kalbą, pasidalino Gabijos gimnazijos alumnė Silvija Beržinskaitė.

Užsienio kalbos (vokiečių) mokytoja Loreta Končiuvienė

[03-09] Pamokos svečias matematikos treneris, mokomojo dalyko fanatas bei būrelio „Neįmanomi matematikos uždaviniai“ įkūrėjas Eduardas Juška. Pamokos tema „Sprendimo pagrindimas ir argumentavimas“. Pamokos tikslas — ieškoti ne uždavinio atsakymo, o rasti priežastinį ryšį, kuris ir nuves mus į atsakymą.

Matematikos mokytojas Stasys Dambrauskas

[03-09] „Virtualūs muziejai. Jų tipai“. Trečių klasių mokiniai integruotos anglų kalbos pamokos metu virtualiai apsilankė Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune. Prisimintas lietuvių tautos kelias link nepriklausomybės. Užsienio kalbos (anglų) mokytojos Neringa Savičienė, Simona Šeirienė, Vaida Petkevičienė.

[03-05] Keturių rajono gimnazijų integruotoje psichologijos pamokoje abiturientai kalbėjosi apie savijautą, pagalbą, praradimus ir atradimus nuotolinio mokymosi metu.

Gimnazijos psichologė Jūratė Pivariūnienė

[03-05] Jungtinę 2e ir 2f klasių chemijos pamoką „Trąšų gamyba Lietuvoje“ vedė AB „Achema“ gamybos direktorius Vilius Stankevičius. Svečias išsamiai papasakojo apie įmonėje naudojamas trąšų gamybos technologijas, produkciją, trąšų naudą. Taip pat pristatė karjeros galimybes Lietuvos pramonės įmonėse, paragino mokinius rinktis perspektyvias inžinerijos studijas.

Chemijos mokytojos Aistė Daubarienė ir Audronė Čekytė

[03-05] Ugdymo karjerai savaitė. Gimnazijos socialinė pedagogė Gitana Svirskienė supažindino 2 klasių mokius su studijų pasirinkimo galimybes, aptarė apsisprendimui svarbius komponentus, supažindino su LAMA BPO ir savanorystės galimybėmis.

Dorinio ugdymo (etikos) mokytoja Simona Lazdauskienė

[03-05] Su abiturientais susitiko VU Gyvybės mokslų centro molekulinės biologijos magistrantė Greta Labutytė. Ji priminė abiturientams labai svarbią egzaminų temą – baltymų sintezę.

Biologijos mokytoja Algirdas Vilkas

[03-04] Dailės 3A kurso pamokoje, integruotoje su programa Ugdymas karjerai , VDA Telšių fakulteto dėstytojas Bangutis Prapuolenis supažindino mokinius su baldų restauravimu ir rekonstravimu, pateikdamas daug įdomių eksponatų pavyzdžių, atsakydamas į mokinių klausimus.

Dailės mokytoja Asta Milėškienė

[03-01] Buvusieji mokiniai – dabartiniams. Šiandien biologijos pamokoje dalyvavo būsimasis veterinarijos gydytojas Algirdas Lupeika. Mokinius supažindino su virškinimo sistema – seilių liaukomis ir skrandžio kraujotaka.

Biologijos mokytoja Algirdas Vilkas

[02-26] Kodėl svarbu jaunam žmogui mokėti formuoti savo biudžetą, nuo ko pradėti, kokiomis programėlėmis naudotis…

Šiandien matematikos 4A ir 4B kurso pamokose finansinio raštingumo mokė SEB banko Mažeikių skyriaus vadovė Danutė Meškienė. Mokiniai atliko praktinę užduotį ir aptarė savo finansines galimybes.
Matematikos mokytoja Romualda Vaitkutė

[02-26] Startuoja integruotos ugdymas karjerai pamokos 1 gimnazijos klasėse apie nepilnamečių teisinę atsakomybę. Gimnazijos socialinė pedagogė Gitana Svirskienė mokinius supažindino su teisinėmis atsakomybėmis. Nuoširdžiai patarė kaip būti saugiais ir išvengti pavojų.

Etikos mokytoja Simona Lazdauskienė

[02-26] 2c ir 3 klasių mokiniai etikos pamokoje susitiko su poetu, filosofu, eseistu Liutauru Degėsiu. Vyko įdomi diskusija. Ypač mokiniams buvo įdomu paklausyti poeto minčių apie tai, kaip susipažinti su savimi, išmokti paklausti, įgyti žinių, tiesiog mokyti save… Susitikimas buvo labai įdomus ir naudingas. Ačiū Direktorei ir Natalijai.
Etikos mokytoja Simona Lazdauskienė

[02-25] 2 e klasės literatūros pamokoje svečiavosi buvusi gimnazistė, aktorė Karolina Kontenytė. Nuoširdus pokalbis apie teatro jėgą, aktorystės iššūkius, šilti prisiminimai bei antrokų viešosios kalbos tikrai apvainikavo vasario 25-ąją!

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laima Skabickienė

[02-25] 1-2 klasių gimnazistai technologijų pamokų metu darė lesyklas ir džiaugėsi šalta, lietuviška žiema. Po darbų prie kompiuterio gera įkvėpti gryno oro ir pasidžiaugti gamta.

Technologijų mokytoja Sigrida Norvaišienė

[02-25] 1b klasės mokiniai dalyvavo integruotoje literatūros ir psichologijos pamokoje „Didžiausia klaida-baimė suklysti“. Pamoką moderavo gimnazijos psichologė J. Pivariūnienė ir lietuvių k. ir literatūros mokytoja R. Giniotienė.

[02-25] Dailės 4A kurso mokiniai buvo pakviesti į VDA vitražo dirbtuves. Dėstytojas Z. Mirinauskas išsamiai papasakojo apie vitražo studijas, dirbtuvėse pademonstravo daug studentų darbų pavyzdžių, išsamiai atsakė į mokinių klausimus.

Kitoje dailės pamokoje apie restauratoriaus specialybę pasakojo buvusi mūsų gimnazijos mokinė Ieva Fridrikaitė, VDA Baldų dizaino ir restauravimo fakulteto studentė. Ieva supažindino su restauravimo studijomis, darbų pavyzdžiais, studentų veikla, projektais, darbo galimybėmis.
Dailės mokytoja Asta Milėškienė

[02-23] 4e kl. mokiniai matematikos pamokoje susitiko su geodezinininku matininku Juliumi Liutkumi. Mokiniai susipažino ne tik su šia profesija, bet ir pasikartojo žinias apie mastelį, schemų braižymą. Buvo supažindinti su Mažeikių miesto kartografiniais, GPS, palydoviniais žemėlapiais. Naujovė – erdviniai žemėlapiai. Sužinojo kam yra reikalingi geodeziniai matavimai ir daug kitų įdomių dalykų. Mokiniams labai patiko pamoka. Jų žodžiais tariant buvo daug nežinomos, nematytos ir negirdėtos informacijos.

Matematikos mokytoja Laima Perminė

[02-23] 1- 4 klasių gimnazistai visą savaitę leido popietes su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu. Mokiniai susipažino su Veterinarijos, Sveikatos mokslų, Odontologijos, Gyvūnų mokslų studijų programomis, studentų veiklomis, iššūkiais, dalyvavo diskusijose ir „sugrįžę“ dalijosi mintimis: „Nesitikėjau, kad bus taip įdomu. Kitą kartą irgi būtinai dalyvausiu!“

Biologijos mokytoja Lina Vičiulienė


[02-23] Dailės 3A kurso pamokoje vėl VDA. Telšių fakulteto dekanas Ramūnas Banys pristatė VDA studijas, stojimo galimybes ir sąlygas. Mokiniai turėjo galimybę išsamiai susipažinti su baldų dizaino specialybe. Džiaugiamės, kad kiekvienoje iš studijų programų yra mūsų gimnazijos absolventų. Atostogų metu VDA organizavo atvirų durų dienas ir 18,19 dienomis mūsų mokiniai stebėjo dėstytojų ir studentų paskaitas.

Dailės mokytoja Asta Milėškienė

[02-12] Jungtinėje trečiokų pamokoje svečiavosi ir savo sėkmės istorijomis dalinosi VU Istorijos fakulteto studentė Agne Šiušaitė, VU Filologijos fakulteto Skandinavistikos centro studentė Gabrielė Petkevičiūtė ir Vilniaus SMK kūrybos ir pramogų industrijų studentė Gintarė Čiužaitė. Susitikimo metu mokiniai daugiau sužinojo apie studijų programas, kokios galimybės jų laukia, koks gyvenimas vyksta universiteto viduje bei daug kitų dalykų.

Anglų kalbos mokytoja Vaida Petkevičienė

[02-12] Pirmos klasės mokiniams vyko „draugiška“ etikos ir tikybos pamoka. Integracija skirta vasario 16 dienos paminėjimui. Mokytoja Sigrida Norvaišienė pristatė seniausią lietuvišką organizaciją „Ateitininkus“.

Etikos mokytoja Simona Lazdauskienė

[02-12] Anglų kalbos mokytojos Neringa Savičienė, Simona Šeirienė ir jungtinės 3 gimn. klasės dalyvavo pamokoje „Sėkmės istorijos“. Buvusios gimnazijos mokinės  Paulina Savičiūtė ir Roberta Musneckytė pristatė savo studijų programas, universitetus, pasidalijo savo sėkmės istorijomis.

[02-11] Pirmų klasių gimnazistai ir mokytojai dalyvavo pamokoje-susitikime su M. Romerio universiteto profesoriumi, vaikų ir jaunimo literatūros autoriumi, mokslo populiarintoju Justinu Žilinsku. Susitikimo tema „Kaip pasakojimai kuria pasaulį“. Rašytojas pasakojo apie nuolatinį poreikį pažinti pasaulį,būtinybę skaityti ir kurti, nuolat tobulėti, o pats idėjų savo kūrybai semiasi iš istorijos, mitologijos, aplinkos.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rosita Giniotienė

[02-11] Besidomintys fizika gimnazistai ir jų mokytojos, dalyvavo susitikime su VU profesoriais, kurie patraukliai ir „su gera jumoro doze“, pristatė Fizikos fakulteto studijų programas ir naujoves. Gimnazistams pristatė ne tik studentišką gyvenimą, FIDI dienas, bet ir galimybes organizuojant, dalyvaujant tarptautinėse konferencijose, studijose, įsidarbinimo perspektyvas po studijų.

Džiugu, kad Fundamentinė ir taikomoji fizikos kryptis vadovaujasi klausimu-principu: „Kaip panaudoti gyvenime rytoj tai, ko dar net nežinome šiandien?“
Fizikos mokytoja Vilma Riaukienė

[02-10] Ar vertindami praeitį per šių dienų prizmę galėtume sakyti, kad J. Basanavičius buvo žymiausias XIX a. influenceris, o laikraštis „Aušra“ – jo blogas? Atsiliepdami į Signatarų namų kvietimą dalyvauti konkurse „Valstybingumo dūzgėse“, sąsajų tarp praeities ir šių dienų aktualijų, kurdami istorinius memus, ieškojo gimnazistai ir šiuolaikiškai savo darbuose atspindėjo istorijos faktus ir asmenybes, prieš daugiau nei šimtą metų atvedusias Lietuvą į nepriklausomybę.

Istorijos mokytoja Silva Paulauskienė

[02-10] Integruota chemijos ir psichologijos pamoka 3 klasių mokiniams „Alkoholio poveikis smegenims“. Kalbėjome apie poveikį, žalą ir pasirinkimo galimybę.

Gimnazijos psichologė Jūratė Pivariūnienė

[02-09] Osvalda Mickutė, mūsų gimnazijos mokinė, baigusi VDA Fotografijos ir medijų meno katedrą, animacijos bakalaurą lankėsi dailės 3A kurso pamokoje. Osvalda papasakojo ne tik apie studijas VDA, bet ir pristatė šiandieninio menininko kūrybinę veiklą bei savo darbus.

Dailės mokytoja Asta Milėškienė

[02-09] 1f klasės rusų k. ir verslumo integruotoje pamokoje svečiavosi ir apie užsienio kalbų naudą pasakojo buvęs mūsų gimnazijos mokinys Mantvydas Rancas. Pirmokai buvo sužavėti jaunuoju verslininku, teiravosi jo apie sėkmes, galimybes ir planus. Mantvydas skatino mokinius neleisti laiko veltui, žinoti, ko nori, ir siekti tikslo.

Rusų kalbos mokytoja Laima Novakienė

[02-09] Sovietmetis. Apie to laikotarpio visuomenės gyvenimo realijas – buitį, maistą, madą, mokslą, santuoką, šeimą, vaikų auklėjimą, keliones – gimnazistams daugybę įdomių faktų šiandien per istorijos pamoką pateikė VU Istorijos fakulteto doc. dr. Algirdas Jakubčionis.

Istorijos mokytoja Silva Paulauskienė

[02-05] 3 kl. grupė matematikos pamokoje nagrinėjo temą „Finansinis raštingumas“. Skaičiavome savo pajamas ir išlaidas. Aptarti taupymo svarbą ir kitus būtinus elementus finansiniam raštingumui ugdyti padėjo Danutė Meškienė (SEB banko atstovė).

Matematikos mokytoja Sandra Vaišvilienė

[02-05] Integruotų etikos ir psichologijos pamokų metu vasario 1-5 dienomis su antrokais aptarėme Olweus patyčių prevencinės programos apklausos rezultatus. Džiugina tai, kad šiais mokslo metais patyčių skaičius 1-2 klasėse sumažėjo iki 4,4% (pernai buvo 5,8 %).

Etikos mokytoja Simona Lazdauskienė

[02-04] 3kl. ekonomikos ir verslumo grupės gimnazistai savo finansines žinias gilino ir savo asmeninį biudžetą mokėsi sudaryti kartu su SEB banko darbuotojais, pagal finansinio raštingumo programą jaunimui. Ačiū bankininkams!!!

Gimnazistai atliko testą: ar esame apsaugoti nuo sukčių.
Ekonomikos mokytoja Rima Meldaikienė


[02-04] Mokinys mokiniui. Projektas „Valgyk protingai“. Technologijų pamoka „Greitas maistas. Skanu, bet ar sveika“, kurioje 2d klasės mokiniai pristatė greito maisto produktus ir patiekalus „Ventos“ progimnazijos aštuntokams pateikdami argumentus apie jų žalą ir pasiūlydami alternatyvą – sveikus ir skanius užkandžius.

Pasirodo, tai labai aktuali tema dirbant nuotoliniu būdu ir užkandžiaujant prie kompiuterio.
Technologijų mokytoja Sigrida Norvaišienė

[02-04] Tarpmokyklinė biologijos pamoka. Su 2a klasės mokiniais nagrinėjome temą „Biologinė įvairovė“. Prie mūsų prisijungė Gabijos, Židikų Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos ir Sedos Vytauto Mačernio gimnazijų mokiniai ir biologijos mokytojai, iš viso 72 dalyviai. Su Žemaitijos nacionalinio parko gamtinėmis vertybėmis supažindino to parko darbuotojai. Tai buvo mūsų pirmasis bandymas surengti tokią tiesioginę pamoką. Ateityje planuojame virtualiai aplankyti Kamanų rezervatą.

Biologijos mokytojas Algirdas Vilkas

[02-03] 2b ir 2d klasės gimnazistai dalyvavo (ki)tokioje anglų kalbos pamokoje. Į mūsų virtualią pamoką atvyko svečiai iš Vilniaus universiteto – buvęs gimnazistas, dabar VU anglų filologijos fakulteto trečio kurso studentas Ovidijus Videika ir jo dėstytojos. Svečiai išsamiai pristatė anglų filologijos studijų programą VU, atsakė į gimnazistų ir mokytojų klausimus. Pamokoje taip pat dalyvavo anglų k. mokytoja Vaida Petkevičienė bei 2e ir 4d klasės gimnazistai, besidomintys šia studijų programa.

Anglų kalbos mokytoja Rita Meškienė


[02-03] Kūrybinės dirbtuvės. Gimnazijos arbatos puodelio kūrimas technologijų pamokose kartu su „Ventos“ progimnazijos 8 kl. mokiniais ir mokytoja Jurgita Niuniaviene.

Mokiniai dalinosi idėjomis, projektavo puodelių dizainą, nuotoliniu būdu apsilankė gimnazijos technologijų kabinete, susipažino su vykdomo projekto veiklomis.
Technologijų mokytoja Sigrida Norvaišienė

[02-02] Sėkmės istorijų ciklą dailės pamokose pradėjo Osvalda Mickutė Vilniaus Dailės Akademijos, Fotografijos ir medijų meno katedros, animacijos bakalaurė, menininkė. Dailės 4A kurso mokiniams Osvalda labai įdomiai ir išsamiai pristatė Fotografijos ir medijų meno studijas, savarankiško menininko darbo ypatumus ir galimybes.

Dailės mokytoja Asta Milėškienė


[02-01-05] Per tikybos ir technologijų pamokas vyksta šilti susitikimai su mokyklomis. – soc. partneriais . Tikybos pamokų bei ateitininkų organizacijos pristatymas „Ventos“ progimnazijos ir Senamiesčio pagrindinės mokyklos 8 kl. mokiniams.

Tikybos mokytoja Sigrida Norvaišienė

[01-25-29] 3-ų klasių mokiniams vyko integruotos etikos ir psichologijos pamokos. Jų metu kalbėjome apie artimiausios ateities planus. Kiekvieno trečioko patirtis unikali ir panaši. Gimnazistai aktyviai, nuoširdžiai ir drąsiai dalinosi ateities planų idėjomis.

Etikos mokytoja Simona Lazdauskienė, psichologijos mokytoja Jūratė Pivariūnienė

[01-29] Geografijos mokytojas Dainius Stasys pakvietė į geografijos pamoką. 1-ų klasių mokiniai ir administracija turėjo puikią progą dalyvauti nuotolinėje ekskursijoje Nacionaliniame lankytojų centre.


[01-28] Minint vieno garsiausio Lietuvos partizano Juozo Lukšos-Daumanto 100-ąsias gimimo ir 70-ąsias žūties metines, Lietuvos Respublikos Seimas 2021-uosius metus paskelbė Juozo Lukšos-Daumanto metais. Siekiant pagerbti šią iškilią asmenybę ir plačiau susipažinti su J. Lukšos-Daumanto gyvenimu ir veikla kovojant už Lietuvos laisvę, gimnazistams paskaitą skaitė Lietuvos literatūros ir meno archyvo direktorius, VU docentas dr. Juozapas Blažiūnas. Tarsi į detektyvą įtraukiantis lektoriaus pasakojimas apie šio iškilaus partizano veiklą, asmeninį gyvenimą, žūtį prikaustė auditorijos dėmesį. Dozė pačios naujausios ir dar niekur nepublikuotos informacijos apie J.Lukšos –Daumanto studijas Vilniaus dailės institute, pasikeitus savo pavardę į Juozo Adomaičio, praturtino mūsų istorinių žinių bagažą.

Istorijos mokytoja Silva Paulauskienė

[01-27-28]Kūrybinės dirbtuvės. Dailės A kurso grupės abiturientai pakvietė Pavasario pagrindinės mokyklos aštuntokus sudalyvauti bendroje nuotolinėje pamokoje. Jos metu dailės mokytojai Asta ir Raimondas Milėškos mokė naujos akvarelės technikos, kurios pagrindu mokiniai kūrė atvirukus, skirtus Vasario 16-ajai. Mokiniai labai entuziastingai įsitraukė į kūrybinių dirbtuvių veiklas.

Tęsdami bendradarbiavimą su mokyklomis-socialiniais partneriais, dailės ir technologijų mokytojai pakvietė į bendrą nuotolinę pamoką – kūrybines dirbtuves Mažeikių „Ventos“ progimnazijos mokinius ir mokytoją Jolantą Liaudanskienę.
Dailės mokytoja Asta Milėškienė

[01-27] Trečiokų chemijos A kurso mokiniams pamoką apie naftos perdirbimą vedė AB „Orlen Lietuva“ technologijos direktorius Vilius Šemeta. Svečias išsamiai pristatė įmonėje taikomas naftos perdirbimo technologijas, įmonės produkciją bei papasakojo apie inžinieriaus technologo darbo specifiką. Pasak mokinių, buvo įdomu ir naudinga.

Chemijos mokytoja Aistė Daubarienė


[01-27] Istorijos pamokose svečiavosi 2019 m. laidos abiturientai Patricija Glodenytė ir Dovydas Munius. Antrų klasių mokiniai  išgirdo jų studentiškas sėkmės istorijas, ką žmogui duoda istorijos mokėjimas, kokią reikšmę tai turi formuojantis žmogaus asmenybei. „Istorija prasideda nuo tavęs“ – motyvuojantis Dovydo pasakojimas apie istorijos studijas Vilniaus universitete. Patricijos prisiminimai apie diskusijas istorijos temomis, studijuojant Londone…  Svečiai atsakė į antrokų klausimus.

Istorijos ir pilietinio ugdymo mokytoja Irena Tiškienė


[01-27] „Apie tai, kas buvo prarasta“

Sausio 27 diena pasaulyje minima, kaip tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Ji susijusi su Aušvico koncentracijos stovyklos išvadavimu 1945 m. sausio 27 d. Aušvicas yra tapęs masinio žmonių naikinimo simboliu, šioje koncentracijos stovykloje buvo nužudyta apie 1,1 mln. žmonių. Apie šios dienos prasmę, apie tai, kas buvo prarasta, per istorijos ir pilietiškumo pamokas diskutavome su gimnazistais.

 

Istorijos mokytoja Silva Paulauskienė

 

[01-21] Geografijos pamoka 3A klasei „Atogrąžų ciklonai“ su 2015 m. mūsų gimnazijos abituriente, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos vyr. specialiste Marile Kosaite. Šiluma, pareiga, erudicija ir draugiškumas. Nuo pažinties su studijomis VU, meteorologo darbu iki akademinių temos žinių apie egzotiškus šėlstančių cikloninių stichijų pavadinimus, susidarymo sąlygas, savybes ir padarinius.

Geografijos mokytojas Dainius Stasys

[01-21] Pirmą kartą buvo organizuota didžiausia Lietuvoje nuotolinė pamoka „Mokonomika“. Skirtingoms moksleivių amžiaus grupėms pritaikytas pamokas vedė 24 įvairių sričių mokytojai bei ekspertai, kurie pasakojo apie kūrybą, pilietiškumą, tvarumą, ekonomiką, asmeninius finansus, ateities profesijas ir dar daugiau. Skirtingoms moksleivių amžiaus grupėms pritaikytas pamokas vedė Gabrielius Liaudanskas-Svaras, ekonomistas Nerijus Mačiulis, menininkė Jolita Vaitkutė, „Swedbank“ Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė, keliautojas ir žurnalistas Orijus Gasanovas, aktorė Kristina Savickytė, rašytoja Kotryna Zylė, atlikėjas Žygimantas Kudirka-MC Mesijus, iliuzionistas Rokas Bernatonis, socialinių tinklų turinio kūrėjas Rokas Talžūnas, tvarių inovacijų centro „Rockit“ vadovė Šarūnė Smalakytė bei daugelis kitų. Pamoką stebėjo 1-3 klasių mokiniai. Mokytojos Rimos Meldaikienės mokiniai ir Astos Milėškienės 1f klasės auklėtiniai džiaugėsi puikiu renginiu ir gautomis žiniomis.

Ekonomikos mokytoja Rima Meldaikienė

[01-20] Vietnamas – pamatyk, išgirsk, pajausk. I pusmetį baigiančius ketvirtokus minimaliai su Pietryčių Azijos kraštu supažindino „GRŪDOS“ turizmo agentūros gidas Giedrius Globys. Nuo pamokose analizuotų bioprodukcinio ūkio temų ryžių laukuose iki gatvės restoranų. Nuo Halongo įlankos grožio iki karo padarinių. Nuo gyventojų tradicijų iki sugrįžimo namo.

Geografijos mokytojas Dainius Stasys

 

[01-18] Abiturientų „Ekonomika ir verslumas“ grupė modeliiavo mokyklinį verslą. Jaunimo įmonės išklausė paskaitą kaip atsidaryti įmonei sąskaitą banke. SEB banko Mažeikių ir Plungės skyrių vadovė D. Meškienė nuoširdžiai atsakinėjo į gimnazistų klausimus.

Ekonomikos mokytoja Rima Meldaikienė

 

[01-11] Ketvirtų klasių mokiniai ir anglų kalbos mokytojos dalyvavo virtualiame Lietuvos Anglų Kalbos Mokytojų Asociacijos (LAKMA) organizuotame seminare „Dar kartą apie rašymo mokymą: esė“, kurį vedė Vilniaus Universiteto akademinio rašymo dėstytoja Jurga Kasteckienė. Mokiniai nagrinėjo įvairių samprotavimo rašinių temas, išklausė naudingų patarimų, kaip pasiruošti brandos egzamino rašymo užduočiai, dalyvavo diskusijoje, atsakinėjo į lektorės klausimus bei atliko praktines užduotis.

Anglų kalbos mokytoja Daiva Goštautienė

 

[01-07-08] Sausio 7-8 d. 2-4 klasių mokiniai dalyvavo Turing School (skaitmeninių įgūdžių programavimo) mokyklos paskaitose. Paskaitas vedė dėstytojas Kęstutis Mačiulaitis. Antrų klasių mokiniai išklausė paskaitą „Kibernetinis saugumas – ar įmanoma nulaužti Lietuvą per 10 min.?“ Lektorius mokinius supažindino su kibernetinio saugumo sąvoka, pademonstravo, kokie duomenys dažniausiai yra atakuojami ir kaip apsisaugoti nuo tokių atakų. Mokiniai ne tik klausė paskaitos, bet ir dalinosi patirtimi, atsakinėjo į interaktyvius klausimus. Pasibaigus paskaitai aktyviausi dalyviai buvo apdovanoti mini prizais.

3-4 klasių mokiniai klausėsi paskaitos „Nuo Beyoncės iki BMW“ apie dirbtinį intelektą. Lektorius mokinius supažindino su dirbtinio intelekto sąvoka, paaiškino, kaip dirbtinis intelektas veržiasi į mūsų gyvenimą, pateikė įdomių faktų apie programavimą ir programuotojus. Mokiniai žiūrėjo filmukus, atsakinėjo į interaktyvius klausimus.

Informacinių technologijų mokytoja Sigutė Mackevičienė


[12-17] Prieššventiniu laikotarpiu su 3a klasės mokiniais apibendriname Kristijono Donelaičio kūrybą. Stengėmės suprasti poeto laiką ir „Metus“: nagrinėjom, deklamavom, sprendėm testus, po atostogų rašysim rašinį…  Trečiokai užfiksavo donelaitiškas akimirkas ir pristatė klasei.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ona Kelpšienė


[12-11] Pilietiškumo pamoka „Pasitikėti negalima tikrinti. Kur dėtume kablelį?“ Kas yra melagienos ir ar visos jos vienodai pavojingos? Kodėl dalis žmonių lengvai patiki jiems specialiai transliuojamu melu ir leidžiasi jo paveikiami? Kaip atskirti tiesą nuo mito? Kaip ugdyti kritinį mąstymą ir visuomenės atsparumą dezinformacijai? Šiais nūdienai itin aktualiais klausimais 1b klasės gimnazistai diskutavo su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje darbuotoju Luku Gyliu. Kaip teigė pamokos svečias, mes visi mokame filtruoti kavą, bet dažnai negebame filtruoti naujienų, leidžiamės klaidinami ir dažnai patys tampame netikros informacijos skleidėjais. Pranešėjas labai aiškiai ir detaliai paaiškino gimnazistams kaip kritiškai vertinti mus pasiekiančią informaciją, į ką būtina atkreipti dėmesį norint nustatyti informacijos patikimumą.

Istorijos mokytoja Silva Paulauskienė

[12-09] Technologijų pamokoje 1c kl. svečiavosi Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro darbuotoja – turizmo vadybininkė Genutė Mažeikaitė. Pamokos tema: Turizmo ūkio šaka. Turizmas Mažeikių rajone.

Technologijų mokytoja Sigrida Norvaišienė


[12-07] Prasidėjus LCC Atvirų Durų dienoms, šiandien mūsų gimnazistai turi unikalią galimybę dalyvauti dėstytojos Kate Petrikienė paskaitose apie tarpkultūrinius panašumus ir skirtumus bei Kalėdines tradicijas. Nuoširdžiai dėkojame LCC dėstytojai už nuoširdų bendravimą su mūsų abiturientais.

 Anglų kalbos mokytoja Jolanta Žutienė

 

[12-04] Penktadienio biologijos apie ląstelinį kvėpavimą pamokos su trečiokais refleksiją užbaigėme augintinio dalyvavimu pamokoje. Buvo ir katinų, ir šunų, triušių ir kt. Šie ne tik linksmai pasirodė ekrane, bet kai kurie iškilmingai nuo jo ir pasišalino.

Biologijos mokytojas Algirdas Vilkas

 

[11-27] Fizikos pamoka 2D klasėje. Dalyvavome Europos Kvantinės savaitės, kurią organizavo KTU studentų mokslinė draugija, fizikos popietėje. Susidomėję stebėjome tiesioginę transliaciją youtube „Fizika kino filmuose“.

Fizikos mokytoja Vilma Riaukienė


[11-26] Įsijungėme į Klaipėdos Universiteto organizuojamą projektą „Iškeisk pamoką į paskaitą“. 3 klasės mokiniai klausėsi paskaitos ,,Žurnalistika – ne tik profesija, bet ir gyvenimo būdas“. Labai šiltą, informatyvią paskaitą vedė Klaipėdos Universiteto socialinių mokslų daktarė Rosita Vaičiulė.

Geografijos / etikos mokytoja Simona Lazdauskienė


[11-20] Istorijos pamoka 1b klasei. Gimnazistai turėjo galimybę nuotoliniu būdu susitikti su mūsų buvusia gimnaziste Vaida Jonušyte. Vaida dirba Lietuvos literatūros ir meno archyve ir dalyvavo ekspedicijose Australijoje, Naujoje Zelandijoje, Urugvajuje ir Argentinoje, kurių metu rinko medžiagą apie lietuvių bendruomenes šiose šalyse. Likome sužavėti Vaidos pasakojimu apie ekspediciją Urugvajuje. Sužinojome daug įdomybių: apie Pupelių krizę, apie tai, kodėl vieno Urugvajaus miesto gyventojai stebėjosi ten lietuvių pastatyta bažnyčia. Sužinojome, kad Urugvajuje apie Lietuvą buvo suformuotas Rojaus žemės įvaizdis ir kodėl po daugelio metų į Lietuvą atvykusiems Urugvajaus lietuviams, Lietuva kėlė šoką. Ne vienam iš mūsų buvo naujiena, kiek tarpukario lietuviui kainavo kelionė į Urugvajų ir ar tikrai, ten atvykę lietuviai, rado puikų gyvenimą.

Istorijos mokytoja Silva Paulauskienė


[11-20] Motyvaciniai kultūros paveldo pažinimo seminarai mūsų ir Židikų gimnazijos gimnazistams. Pirmoji šios dienos Klaipėdos universiteto Dr. Miglės Urbonaitės-Ubės paskaita „Bronzos amžiaus pajūrio bendruomenės paslaptys“.

Išklausėme ir dar vieną Lietuvos nacionalinio muziejaus LDK Valdovų rūmų muziejininkės Sigitos Venckūnienės paskaitą – „Archeologinio radinio kelias“. Lauksime antrojo seminarų jaunimui etapo – praktinių edukacinių užsiėmimų.

 

Istorijos mokytoja Silva Paulauskienė


[11-16] Tai, kad ir per nuotolį nebūna nutolimo, patvirtino lapkričio 16 ir 17 dienomis buvusios literatūros pamokos 4 d kl. grupėje. Kartu su mumis dalyvavo kolegės R. Žilinskienė, S. Maigaitė, S. Mackevičienė ir alumnai Edvardas B. Marius B., Gvidas P., Gustė T. Aiškinomės, kodėl F. Kafka yra didis. Džiugu, kad galime bendradarbiauti!

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laima Skabickienė


[11-16] 2e kl. Nuotolinė technologijų (mitybos) pamoka. Ugdymas karjerai. Svečiuose – Klaipėdos turizmo mokyklos studentė, buvusi mūsų gimnazistė Eglė Sutkutė, kuri mokosi konditerio specialybės. Eglė papasakojo apie savo studijas, parodė daug savo gamintų saldžių konditerijos gaminių, atsakė į mūsų klausimus. Buvo įdomu.

Sigrida Norvaišienė, technologijų mokytoja


[10-16]  Integruota rusų k. ir geografijos pamoka

Pamoka 3 klasės gimnazistams „Nostalgija vasarai“. Mokytojos Laima Novakienė ir Simona Lazdauskienė.

 

 

[10-08]  UK pamoka

2013 m. gimnazijos absolventė, šiuo metu gydytoja-rezidentė Kristina Ganzijeva susitiko su ketvirtokais, besimokančiais biologijos išplėstiniu kursu. Kalbėta apie studijas LSMU, apie profesijos pasirinkimą, gydytojo profesiją.

[09-24]  Dailės pamoka

Nebūtina išradinėti dviratį… jį galima nupiešti. Išradingai išnaudojamos mūsų senamiesčio erdvės. Dailės mokytoja Asta Milėškienė


[09-24]  Lietuvių kalbos ir literatūros pamoka
Literatūros pamoka 2a klasės mokiniams Mažeikių muziejuje ,„Kaip tarpusavyje susiję menas ir tikrovė, kūrėjas ir visuomenė?“

[09-23]  Istorijos ir pilietinio ugdymo pamoka

Rugsėjo 23 – ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Lietuvoje ji minima nuo 1994 metų, susijusi su 1943 metų rugsėjo 23 d., kai buvo likviduotas Vilniaus getas.

Gimnazijoje jau tapo tradicija šią dieną paminėti pravedant netradicinę istorijos pamoką „Akistata su istorija“ . Dėl Covid–19 šiais metais pamoka nevyko žydų žudynių vietoje Pavenčiuose. Su 1941 metų vasaros įvykiais Mažeikiuose gimnazistai susipažino per pilietiškumo pamokas – kalbėta apie Holokausto priežastis, toleranciją, mūsų gimnazijos žydų tautybės gimnazistų likimą Antrojo pasaulinio karo metais, peržiūrėtas filmas „Laikas ir likimai“. Istorijos ir pilietinio ugdymo mokytoja Silva Paulauskienė

[09-23]  Lietuvių kalbos ir literatūros pamoka

„Visos aistros geros, kol mes jas valdome; visos – pražūtingos, kai joms paklūstame,“ – tokia pagrindinė V. Šekspyro dramų idėja. O kaip susieti AC/DC ir Adelės muziką su V. Šekspyro kūryba?
Tai raiškiojo skaitymo pamoka 3a klasėje. Mokiniai pasirinkę deklamavo V. Šekspyro sonetus/Hamleto monologą ir turėjo paaiškinti pateiktus simbolius, siedami juos su renesanso epocha ir Didžiojo anglo kūryba. Pateikti savo simbolį. 

[09-14]  Technologijų pamokos lauke ir kūrybingai

Džiaugiamės rudens gėrybėmis: teorija – apie floristiką, praktika – kūrybinis darbas Rudens mozaika. Technologijų mokytoja Sigrida Norvaišienė.