(Ki)Tokios pamokos

[10-14] (KI)Tokios pamokos Kaune
4 klasių gimnazistai biologai aplankė VDU Gamtos mokslų fakultetą ir LSMU anatomijos muziejų. Mokiniai išklausė įdomią paskaitą apie koronavirusą (COVID-19), pamatė mėginius, įrangą nukleorūgščių tyrimui, lankėsi laboratorijose, susipažino su labai modernia įranga, atliko du praktinius darbus. Esame dėkingi fakulteto prodekanui Vykintui Baubliui, kuris skyrė didžiulį dėmesį mūsų gimnazijos grupei, fakulteto darbuotojams, praleidusiems laiką kartu su mumis. Mokiniai pirmą kartą pamatė ir LSMU Anatomijos muziejų. Muziejaus darbuotoja papasakojo apie čia sukauptus rinkinius, jų paruošimo pricipus bei supažindino su retais ir labai įdomiais eksponatais.

Algirdas Vilkas ir Lina Vičiulienė, biologijos mokytojai

[10-14] Technologijų pamoka
1d ir 1f klasių technologijų pamokose nuotoliniu būdu svečiavosi Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Jolanta Gintalienė. Susipažinome su turizmo ūkio šaka ir profesijomis, viktorinos metu pakeliavome po Mažeikių rajoną. Buvo įdomu.
Technologijų mokytoja Sigrida Norvaišienė

[09-30] pirmokų STEAM namų darbai
Džiugu, kad mūsų jaunieji gimnazistai (I-okai) pradeda atlikti skiriamus fizikos STEAM namų darbus. Anot mokinių, atlikdami juos, patyrė džiaugsmą, patobulino tiriamųjų darbų gebėjimus ir įgūdžius. Taip pat teigė, jog tokie namų darbai motyvuoja, verčia gilintis, tirti aplinką, pastebėti ir taikyti fizikos žinias kasdieniniame gyvenime.
Fizikos mokytoja Vilma Riaukienė

[09-29] Praktinis kartografavimo darbas 3A grupėje.
Mokinių rankomis kuriami pirmi žemėlapiai.
Geografijos mokytojas Dainius Stasys

[09-28] Atradimai STEAM laboratorijoje
Pirmokai tyrė savo ląsteles! Mokiniai paruošė preparatus mikroskopavimui, dažė mėginius „drėkinimo“ metodu, stebėjo, lygino burnos epitelio ir augalo epidermio ląstelės.
Biologijos mokytoja Lina Vičiulienė

[09-23]  Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

Šiai dienai paminėti gimnazijoje vyko integruota istorijos ir lietuvių kalbos „Atminties pamoka“.
Holokausto tragedija paženklinta ir mūsų gimnazija. 1941 m. vasarą buvo sušaudyti 24 gimnazijos žydų tautybės gimnazistai ir 4 mokytojai. Tų pačių metų rugpjūčio 27 dienos pedagogų tarybos posėdžio protokole užrašyta „visus žydų tautybės mokinius išbraukti iš mokinių sąrašo“.
Išbraukti iš sąrašų, bet ne iš gimnazijos istorijos… Atmintis pajėgi per amžiną ir nesustabdomą laiko tėkmę tiesti tiltus ir neleisti pamiršti praeities. Dalyvaudami „Atminties pamokoje“ gimnazistai sužinojo apie skaudžią ne tik gimnazijos, bet ir Lietuvos praeitį, pagerbė aukų atminimą perskaitydami nužudytų gimnazistų ir mokytojų vardus, apsilankę masinėje žydų žūties vietoje Pavenčiuose, padėjo lauko akmenukus su užrašytais nužudytųjų vardais.
Praeitis, dabartis ir ateitis yra mūsų sąmonės savybės. Praeitis – tai prisiminimai, ateitis – laukimas, o dabartis – tikrasis suvokimas. Prisiminimai persmelkti laiko išlieka. Atminčiai reikia pagarbos, istorijai supratimo. Žvelgdami į pažadą „Niekada daugiau“, privalome suvokti blogio priežastis ir motyvus, aplinkybes ir sąlygas.
Tegul laikas išmoko mus mylėti gyvenimą, vertinti artimuosius, tegul išmoko gėrio ir tolerancijos, savigarbos ir nuoširdumo, tegul išmoko atsakomybės ir išmintingumo.
Istorijos mokytoja Silva Paulauskienė

[09-16]  Atradimai STEAM laboratorijoje

Trečių klasių mokiniai, pasirinkę biologijos išplėstinį kursą, mokėsi atpažinti krakmolą įvairiuose maisto produktuose, atnaujino mikroskopavimo įgūdžius ir pirmąkart pamatė, kaip kompaktiškai bulvė „pakuoja“ krakmolą savo ląstelių plastidėse – amiloplastuose. Smagu pažinti!

Biologijos mokytoja Lina Vičiulienė