(Ki)Tokios pamokos

[06-09] Geografijos pamoka

Žagarės regioninis parkas – geografijos pamoka po atviru dangumi. Mūšos tyrelio pažintinis takas – į paslaptingą pelkių pasaulį. Žagarė ir egzotiški Bulgarijos, Mandžiūrijos pavadinimai. Kodėl latviai, žydai, suomiai, italai?.. Miestas senesnis net už pačią Rygą, jau nekalbant apie Klaipėdą ar Vilnių. Dolomitinė atodanga, ozas, puodų namas, vingrios, akmenuotos gatvelės, ramuolė Švėtė, dvaro didybė ir saulėta diena su 3 klasių A kurso geografais.

Dainius Stasys, geografijos mokytojas

[05-26] Anglų kalbos pamoka

Tęsiant (Ki)tokių pamokų ciklą „Knygos. Biblioteka“, trečių klasių gimnazistai lankosi Mažeikių viešojoje bibliotekoje. Čia susipažįsta su bibliotekos erdvėmis, įstaigos istorija, darbuotojų profesijomis ir bibliotekos teikiamomis paslaugomis.

Neringa Savičienė, anglų kalbos mokytoja

[05-12] Dailės pamoka

Dailės 3A kurso pamokose pratęsėme sodų rišimo pamokas. Gerbiama Onutė Venclovienė labai nuoširdžiai mokinius supažindino ne tik su sodų rišimo technika, bet ir subtiliomis paslaptimis, kurių nerasi jokiame vadovėlyje. Tikslą pasiekėme, sodus pasigaminome. Integruodami etninės kultūros programą į dailės pamokas susipažinome su dar vienu tradiciniu lietuvių liaudies amatu ir jį išbandėme. Nuoširdus ačiū Onutei Venclovienei.

Asta Milėškienė, dailės mokytoja

[04-30] Literatūros pamoka

(Ki)tokios lietuvių kalbos ir literatūros pamokos 3d klasės mokiniams. Vaižganto „Nebylys“, režisuotas J. Vaitkaus, nė vieno nepaliko abejingo: dvilypė žmogaus prigimtis, kaltės našta atskleista per ryškias teatrines metaforas.
Ne tik spektaklis, bet ir pavaikščiojimas po saulėtą miestą, priešspektaklinė kava pakylėjo nuo kasdienybės.

Ona Kelpšienė, lietuvių kalbos ir litratūros mokytoja

[04-29] Geografijos pamoka

1c klasės mokiniai atliko geografijos tiriamąjį darbą „Kartografuojame savo gyvenamąją aplinką“. Pasirinkta Laisvės g. ir jos objektai. Tuščiuose žemėlapiuose mokiniai žymėjo pastatus pagal funkcijas, gatves, želdinius. Gavosi spalvingi ir informatyvūs darbai. Džiaugiuosi mokinių aktyvumu ir įsitraukimu į veiklą.

Birutė Gudauskienė, geografijos mokytoja

[04-29] Klasės valandėlė

1a klasės valandėlėje svečiavosi sveikatos priežiūros specialistė Astutė Balsienė. Gimnazistai mokėsi, kaip teisingai įvertinti nukentėjusiojo būklę, kaip iškviesti skubią pagalbą, susipažino su žmogaus gaivinimo ABC. Pirmokai susidomėję klausėsi, treniravosi bei dalinosi savo patirtimi.

Laima Perminė, klasės kuratorė

[04-15] Lietuvių k. ir literatūros pamoka-susitikimas

Debesuotą prieššventinę dieną trečiokų lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje lankėsi Saulė Baltutytė, VDU viešosios komunikacijos specialybės antrakursė, mūsų gimnazijos auklėtinė. Ji papasakojo apie plačias studijų galimybes Vytauto Didžiojo universitete, apie įdomias ir prasmingas savo veiklas ieškant tikrojo pašaukimo.

Ona Kelpšienė, lietuvių k. ir literatūros mokytoja

[04-15] Pilietiškumo pamokoka 2b kl.

Svečiavosi buvusios gimnazistės Anastasija, Monika, Rugilė ir Karolina. Merginos papasakojo apie matematikos, teisės, verslo vadybos ir logopedijos studijas. Apie įgytas patirtis atliekant tarnybą Lietuvos kariuomenėje pasidalijo Monika.

Silva Paulauskienė, istorijos mokytoja

[04-15] Pasaulinės kvantinės dienos paminėjimas

Vakar buvo švenčiama Pasaulinė kvantinė diena! 1d ir 1a klasės gimnazistai per fizikos pamokas klausė paskaitos apie kvantinę fiziką, atsakinėjo į mokslininkų klausimus ir kantriai stebėjo meno konkurso finalą, kuriame dalyvavo Samanta Misevičiūtė (2e) ir Karina Tarutytė (2f). „Kvantinės fizikos mokslininkai“ kategorijoje Karinos darbas pelnė 3 vietą.
Džiugu, kad gimnazisčių darbai bus rodomi ir aptariami per LRT plius Mokslo sriubos laidą rubrikoje ,,Fizika prie kavos“, eksponuojami Fizinių ir technologijos mokslų centre.

Vilma Riaukienė, fizikos mokytoja

[04-15] Svečiai iš „Ventos“ progimnazijos

Edukacinė technologijų pamoka „Margučių marginimas vašku“ su „Ventos“ progimnazijos 8-okais ir jų mokytoja Jurgita Niuniaviene.
Ne tik marginome margučius, bet ir pasikalbėjome apie gimnazistų kasdienybę ir pamokas. Pasibaigus pamokai, gimnazistės pakvietė aštuntokus pasivaikščioti po mokyklą. Gimnazija svečiams labai patiko.
Veikla organizuota įgyvendinant socialinės partnerystės programos „Valgyk protingai“ projektą „Lietuviška ir sveika mityba -2“.

Sigrida Norvaišienė, technologijų mokytoja

[04-14] Velykų rytą – margučiai ritas!

Laukiame šv. Velykų ir pavasario šilumos, o prasidėjus Didžiajai savaitei pats laikas margučių dažymui. Tradicinio kiaušinių marginimo vašku per technologijų pamokas mokėsi pirmų ir antrų klasių mokiniai. Visiems pavyko ir patiko!
Margučių marginimas yra pats seniausias velykinis paprotys. Saulutės, kryžiukai, spiralės, žalčiukai, žiedeliai, dantukai, eglutės, paukščio pėdelės, rūtelės ir kt. Žalia spalva simbolizuoja pavasario atgimimą. Tai gerumo, atsinaujinimo, atgimimo ir meilės spalva.
Geltona – simbolizuoja šviesos ir saulės sustiprėjimą, dienos ilgėjimą. Tai saulės, turto, džiaugsmo spalva. Ruda spalva simbolizuoja derlingumą ir brandą. Raudona simbolizuoja gyvybės ir gyvenimo džiaugsmą, sėkmę visuose darbuose. Raudonu kiaušiniu linkima būti stipriam, aktyviam, visus nugalėti. Mėlyna spalva simbolizuoja vandenį ir dangų. Toks margutis reiškia ramybę, kantrybę ir protą. Juoda – tai motinos žemės spalva.

Sigrida Norvaišienė, technologijų mokytoja

[04-13] Matematikos pamoka – susitikimas

3e klasės matematikos pamokoje lankėsi VU studentai Marius Balodis ir Gvidas Pranauskas. Gimnazijos alumnai papasakojo apie tiksliųjų mokslų studijas, išaiškino matematikos svarbą visose mokslo srityse.

Asta Jonuškytė, matematikos mokytoja

[04-08] Integruota istorijos ir anglų kalbos pamoka

Per Holokaustą Lietuva iš visų Europos valstybių neteko paties didžiausio procento žydų. Šiandien Lietuvoje žinoma daugiau kaip 250 masinių žydų kapaviečių. Istorine ir moraline prasme mums, lietuviams, Holokaustas yra labai skaudi tema, kankinantis kaltės jausmas. Tačiau reikia ne savigynos, o atviro prisipažinimo, kad tai vyko Lietuvoje ir tvirto pažado, kad mes tirsime, pripažinsime dalyvavusių holokauste kaltę ir pasistengsime, kad tokių dalykų ateityje nebūtų. Tai yra teisingas atsakymas į problemą.
Apie tai šiandien savanoris iš Austrijos Florian Edlinger diskutavo su 3e klasės gimnazistais. Kartu su gimnazistais skaudžius istorinius faktus ir jų priežastis analizavo Louis Higuera ir Jason Nagourney – mūsų šaunieji anglų kalbos mokytojai asistentai iš JAV.

Rita Meškienė ir Silva Paulauskienė, anglų k. ir istorijos mokytojos

[03-25] Geografijos pamokos

1c klasės mokiniai įsitraukė į naujo geografijos vadovėlio (serija Horizontai) testavimo maratoną. Mokomąjį komplektą sudaro: vadovėlio ciklas; mokinio veiklos sąsiuvinio ciklas ir skaitmeniniai resursai. Mokomoji medžiaga parengta pagal naujas BP.
Pirmieji mokinių įspūdžiai: vaizdingas, informatyvus, iliustracijų gausa ir nauda, nauji statistiniai duomenys ir t.t.

Birutė Gudauskiėnė, geografijos mokytoja

[03-22] Ugdymas karjerai

2d klasės mokiniai, kartu su anglų kalbos mokytojomis Jolanta Žutiene bei Neringa Savičiene svečiavosi ŠDRMC Mažeikių padalinyje, kur mokiniams buvo vedama netradicinė pamoka tema „Ateities karjeros galimybės‘‘ (integruojant ugdymo karjerai programos temą „Mano karjeros interesai‘‘). Gimnazistams buvo pristatytos kirpėjo, konditerio, virėjo, masažisto, visažisto ir kt. profesijas. Dėkojame mus šiltai priėmusiems administracijos atstovams ir profesijos mokytojams.

[03-14] Chemijos pamoka

STEAM laboratorijoje chemijos B kurso trečiokai atliko laboratorinį darbą „Aldehidų atpažinimo reakcijos“. Mokiniai stebėjo spalvų pasikeitimą nuo žydros iki raudonų plytų spalvos. Kiek džiaugsmo suteikė „sidabrinio veidrodžio“ reakcija!

Kai pats padarai, geriau įsimeni.

Audronė Čekytė, chemijos mokytoja

[03-10] Technologijų pamoka

Gimnazistai prisijungė prie pilietinės akcijos „Vaikų Laisvės apyrankės“. Integruota etikos ir technologijų pamoka 1e klasėje.
Mokytojos J. Pivariūnienė ir S. Norvaišienė
Per technologijų pamokas 2a, 2c ir 2d klasių mokiniai susipažino su Ukrainos tradiciniais patiekalais, pasiruošė kitą savaitę kai kuriuos iš jų pagaminti ir paragauti, o Ukrainos palaikymui išreikšti, „užaugino“ Saulėgražų – nacionalinių šalies gėlių.
Sigrida Norvaišienė, tikybos mokytoja

[03-09] Tikybos pamoka

Šiomis dienomis puikiai tinkanti Šv. Rašto istorija „Dovydas ir Galijotas“, turbūt daugelis žinome, kaip ji baigėsi ir tai teikia vilties.
1-2 klasių gimnazistai, tikybos pamokų metu skaitė, aptarė, bandė suprasti, ką reiškia kovoti garbingą kovą. Nutarėme apsiginkluoti tik dvasiniais ginklais – tikėjimu, malda, vienybe ir pagarba vienas kitam, savanorystės gerais darbais. Papuošėme LAISVE gimnazijos medelius.
Jie gali dar ryškiau „sužydėti“, todėl kviečiame prisijungti ir kitas klases, nuo savęs, nuo klasės kaspinais papuošti medelius.
Sigrida Norvaišienė, tikybos mokytoja

[03-09] Pilietiškumo pamoka

Eva Kesminaitė, 3c kl. gimnazistė, jau seniai domisi Černobylio atominės elekrinės avarija, daug skaito, renka informaciją. Rusijos režimui užpuolus Ukrainą, Eva pasisiūlė papasakoti apie tragediją, nes tai aktualu dabar, kaip niekad. Pirmokai daug sužinojo per pilietiškumo pagrindų pamokas, po pristatymo, žinias pasitikrino „kahooto“ testu. Ačiū Evai. Slava Ukraini!
Irena Tiškienė, istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja

[03-09] Etikos pamoka

2f klasės mokiniai per etikos pamoką prisijungė prie gražios iniciatyvos už Ukrainos laisvę. Jų širdis papuošė kaspinėliai su Ukrainos vėliava. Tegul kiekvieno širdyse atsiranda vertybės -vienybė, meilė ir palaikymas!
Birutė Gudauskienė, geografijos ir dorinio ugdymo mokytoja

[03-08] Anglų kalbos pamoka

Anglų kalbos mokytojo Louis Higuera, mūsų gimnazijos Mokinių tarybos bei anglų kalbos debatų klubo „English Debate Club“ iniciatyva įvyko nuotolinis susitikimas su Amerikos mokyklos moksleiviais. Kalbėta apie abiejų šalių mokyklų mokinių savivaldos funkcijas, švietimo sistemas, kultūros, maisto, muzikos ir kitų sričių panašumus bei skirtumus. Diskutuota netgi apie bendradarbiavimą, siekiant paremti Ukrainą. Kadangi susitikimas puikiai pavyko, tokį bendradarbiavimą su JAV moksleiviais nutarta tęsti ir vėliau.

[03-07] Lietuvių kalbos pamoka

Labai gera istorijos pamoka su istoriku Dovydu Muniumi, mūsų gimnazijos alumnu, VU studentu ir Vilniaus S. Nėries gimnazijos istorijos mokytoju, apie Ukrainos santykius su Rusija nuo pat 1994 m. iki šių šiurpių dienų. IIId klasės mokiniams per laiko skalę buvo parodyti esminiai Ukrainos žingsniai, paaiškintos priežastys, kodėl dabar susiklostė tokia sudėtinga politinė situacija. Visi dėkojam Dovydui už pamoką.
Ona Kelpšienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

[03-03] Anglų kalbos pamoka

Trečiokų anglų kalbos pamokoje svečiavosi mūsų gimnazijos buvęs mokinys bei prezidentas Edgaras Narkus, politikos mokslus studijuojantis Prancūzijos Sciences Po universitete Reimse. Tobula pamoka anglų kalba jauniems žmonėms, besirenkantiems ateities profesiją. Kaip atrasti save, savo gebėjimus, pašaukimą, kaip išmokti planuoti laiką, kokius „namų darbus“ atlikti besiruošiant ateities studijoms ir kokių klaidų nedaryti, kaip elgtis ar nesielgti jau išvykus studijuoti.
Daiva Goštautienė ir Rita Meškienė, anglų kalbos mokytojos

[03-02] Anglų kalbos pamoka

A lecture by Louis Higuera “The differences between American and Lithuanian education systems”.
Mokinių prašymu šiandien 1c, 1f, 2d ir 3-okų grupėse vyko netradicinės anglų k. pamokos tema „Amerikiečių ir lietuvių mokymosi sistemų skirtumai“, kurias vedė anglų kalbos mokytojas Louis Higuera. Esame labai dėkingi už nuoširdų, atvirą Louis bendravimą.

[03-02] Anglų kalbos pamoka

2f klasės mokiniai, klasės seniūno Renijaus Krasausko iniciatyva, anglų kalbos pamokas perkėlė į Šeimos ir Vaiko Gerovės centro Atviras Jaunimo erdves. Mokėmės angliškai bendradarbiauti, pažinti ir mokytis kitaip, susipažinome su centro veiklomis.
Irena Urbonienė ir Rita Meškienė, anglų kalbos mokytojos

[03-02] Paminėjome Užgavėnes!

1-2 klasių gimnazistai, per technologijų pamokas įgyvendindami Socialinės partnerystės programos „Valgyk protingai“ projektą „Lietuviška ir sveika mityba – 2“, surengė Užgavėnių paminėjimą. Iš anksto aptarėme šventės prasmę ir atsiradimo ištakas, prisiminėme Užgavėnių patiekalus ir tradicijas Žemaitijoje, pasigaminome kaukes ir kepėme mielinius blynus.
Ilgosios pertraukos metu, norintys pasivaišinti blynais ir kakava, skubėjo į Užgavėnių blyninę!
Šiais metais norėjosi ne šokti ir linksmintis, bet viltingai šypsotis ir laukti pavasario, išvyti žiemą, visas negandas, ligas ir iš savo kiemo, ir iš viso pasaulio.
Blynus kepė ir vaišino 2c klasės gimnazistai.
Sigrida Norvaišienė, technologijų mokytoja

[02-28] Visuotinė istorijos pamoka

Gimnazistai prisijungė ir stebėjo visuotinę istorijos pamoką apie Ukrainą, jos istoriją ir valstybingumo šaknis. Dalijosi patirtimi ir nuotaikomis apie šiandienos įvykius, suprasdami kokia svarbi yra tautos vienybė ir kaip svarbu gyventi nepriklausomoje valstybėje.

Birutė Gudauskienė, geografijos mokytoja

[02-24] Anglų kalbos pamoka

ŠDRMC Mažeikių padalinyje 1f kl. mokiniams vyko netradicinė anglų k. pamoka „Mūsų sveikata. Kaip išlikti sveikiems ir stipriems“. Į pamoką buvo integruota Sveikatos ir lytiškumo programos tema „Fizinė sveikata, fizinis aktyvumas. Judėjimo džiaugsmas. Fizinių pratimų nauda“, o taip pat ir karjeros ugdymo programos tema „Mano karjeros interesai“. Esame dėkingi mokymo centro administracijai, o ypač Daliai Dargvainienei, dėstytojoms Aušrai Žumbienei, Rimai Ašmenienei, Ingai Ruzgienei už šiltą priėmimą ir pasidalinimą patarimais, kaip tinkamai rinktis ateities profesinį kelią.

Jolanta Žutienė, anglų k. mokytoja

[02-11] Anglų kalbos pamoka

Jau tapo tradicija, kad paskutinę pamoką prieš atostogas mokiniai planuoja ir veda anglų kalbos pamokas. Tai puiki proga vaikams „pasimatuoti“ mokytojo profesiją, o mokytojai prisiminti tą jaudulį trumpam grįžus į mokyklinį suolą. Šv. Valentino diena. Kokia šios dienos atsiradimo istorija? Kaip ši diena yra minima skirtingose pasaulio šalyse? Ar ji švenčiama Lietuvoje? Ar ji reikalinga? Į šiuos ir kitus klausimus atsakė naujieji anglų kalbos mokytojai, šiandien nustebinę savo išradingumu, kompetencija, veiklų įvairove, kostiumais, informacijos gausa ir nelengvai įveikiamomis užduotimis. “Live well. Learn plenty. Laugh often. Love Much.” Ralph Waldo Emerson

Rita Meškienė, anglų k. mokytoja

[02-10] Anglų kalbos pamoka

Trečių klasių mikiniams anglų kalbos pamoka vyko Mažeikių muziejuje. Tikslas – sukurti dialogus anglų kalba, reprezentuojant šalies istoriją, krašto kultūrą, muziejaus eksponatus.

Neringa Savičienė, anglų kalbos mokytoja

[02-08] Geografijos pamoka

Geografijos pamokoje nuotoliniu būdu lankėsi mūsų gimnazijos buvusi mokinė Marilė Kosaitė Aplinkos – ministerijos klimato politikos grupės vyriausioji specialistė. Alumnė pasidalijo VU meteorologijos studijų patirtimi, darbu Lietuvos hidrometeorologijos stotyje, Aplinkos ministerijoje. Atsakingai ir profesionaliai pristatė temą „Žmonių veiklos įtaka atmosferai ir klimatui“, gvildendama globalinio klimato atšilimo, rūgščiųjų lietų ir smogo problemas. Rasti atsakymai į klausimus apie radiozondą, garomatį ir darbą meteorologijos stotyse.

Dainius Stasys, geografijos mokytojas

[02-03] Nuotolinė lietuvių kalbos pamoka

Šiandien, per 4 pamoką, mūsų gimnazijos ketvirtokai nuotoliniu būdu susitiko su VDU profesoriumi Daliumi Jonkum. Kol kas išklausėme paskaitą „Žmogaus egzistencijos samprata Sartro filosofijoje“ – praplėtėme akiratį, nes mokykloje skaitome Kamiu ir susipažįstame su jo požiūriu į žmogaus egzistenciją. Profesorius pažadėjo dar sugrįžti. Mes šiuo pažadu būtinai pasinaudosime.

Virginija Aurylaitė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

[02-01] Geografijos pamoka

Netradicinė geografijos pamoka, kurios tema „Požeminiai vandenys. Mineraliniai vandenys“. Per tiriamąją veiklą 1f klasės mokiniai susipažino ir vertino pagal tam tikrus kriterijus mineralinį vandenį, darė išvadas ir rinko savo klasės mineralinį vandenį.

Birutė Gudauskienė, geografijos mokytoja

[02-01] Kritinio mąstymo ugdymas per klimato kaitos (ne)teisingumo procesų analizę

3c klasės mokiniai dalyvavo užsiėmimuose „Kritinio mąstymo ugdymas per klimato kaitos (ne)teisingumo procesų analizę“. Į problemą gilinamasi ne iš gamtosauginės pozicijos, bet iš socialinės – į etines ir politines problemas.
Pamokas veda Jogaila Vaitiekaitis, Diversity Development Group tyrėjas, Vilniaus universiteto Ugdymo mokslų instituto edukologijos doktorantas, darnaus vystymosi švietimo lektorius.
Šiandien tik I programos dalis – pamokos, II dalyje (kovo mėnesį) 3-4 gimnazistai dalyvaus aplinkosaugos žurnalistikos mokymuose, kuriuos ves NARA ir LRT žurnalistai.

Virginija Aurylaitė, lietuvių k. mokytoja

[12-22] Kelionė aplink pasaulį

Su 2f klasės mokiniais įsiruošėme į kelionę aplink pasaulį. „Aplankėme” Indoneziją, Peru, Boliviją, Velykų salas, susipažinome su tų kraštų gamta, kultūra. Mus lydėjo patyrusi gidė, įmonės „Kelionių namai” direktorė Rita Šemelytė. Šaunuoliai mūsų gimnazistai, pasibaigus kelionei dar pusvalandį iš ekrano nepaleido kelionės vedlės, užduodami įvairių klausimų.

Algirdas Vilkas, biologijos mokytojas

[12-22] Dailės pamoka 3A klasėje

Dailės pamokose tautodailės pažinimas ir tyrinėjimas vyksta nuolat. Pamokose sulaukiame nemažai amatininkų, tautodailininkų demonstruojančių savo darbus, mokančių savo amato subtilybių. Šį kartą dailės 3A kurso pamokose sulaukėme puikios viešnios, tautodailės tradicijų puoselėtojos Onutės Venslovienės. Ji pasidalino išsamia informacija apie šiaudinius sodus, pademonstravo jų pavyzdžius ir praktinėje veikloje mokė sodų rišimo iš šiaudelių paslapčių. Mokiniai buvo sužavėti edukacine veikla ir laukia tęsinio. Ačiū Onutei Venslovienei už dovaną gimnazijai. Jos autorinis darbas, puikus šiaudinis sodas, papuošė dailės kabinetą.

Asta Milėškienė, dailės mokytoja

[12-22] Geografijos pamoka 3A klasėje

Trečios klasės geografijos A kurso pamokoje svečiavosi mūsų alumnai – Edgaras Narkus su dalele Prancūzijos ir pirma studentiška patirtimi bei Deimantė Mirončikaitė, pasėjusi Azijos studijų žavesį apie Kiniją, Japoniją, Šiaurės ir Pietų Korėjas.

Dainius Stasys, geografijos mokytojas

[12-21] Ekonomikos pamoka 3B klasėje

Nuoširdus trečiokų pokalbis apie studijas ir studentišką gyvenimą su gimnazijos alumnėmis – Jotaute Vasiliauskaite, šiuo metu Danijoje studijuojančia inžinerinę architektūrą ir Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijų meno absolvente, animatore Osvalda Mickute.

Rima Meldaikienė, ekonomikos ir verslumo mokytoja

[12-16] Kitokia Kristijono Donelaičio „Metų” apibendrinimo pamoka 3d klasėje.

Ona Kelpšienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

[12-09] STEAM laboratorijos naujienos

Šiandien gimnazijoje svečiavosi mūsų socialiniai partneriai – Mažeikių Kalnėnų progimnazijos 8-okai, jų chemijos mokytoja S. Vitkevičienė, fizikos mokytojas R. Petrulis ir pavaduotoja ugdymui A. Staigvilienė. Gimnazijos mokinių Taryba svečius supažindino su mokyklos erdvėmis, o mokytojos Vitalija Plonienė, Rasa Puplauskienė ir Vilma Riaukienė mokiniams rodė „magiškus“ fizikinius ekperimentus-demonstracijas, organizavo tiriamuosius darbus STEAM laboratorijoje ir fizikos kabinete. Ši veikla įgyvendinama vykdant projektą „Kokybės krepšelis“.

[12-07] Mokinių praktinių įgūdžių tobulinimas KTU laboratorijose.

MMRG mokytojų ir mokinių grupė svečiavosi KTU Cheminės technologijos, Matematikos ir gamtos mokslų fakultetuose. Chemikų komanda sintetino kvapiuosius esterius ir mokėsi titruoti. Išklausė trumpą paskaitą „Ekologiško ramunėlių kremo gamyba“ Inžinerinių procesų valdymo laboratorijoje.
Fizikų komanda klausė paskaitos „Energija. Energijos mainai“, stebėjo fizikos demonstracijas, lankėsi Fizikos katedros muziejuje, dirbdami grupėse tyrė išorinio fotoefekto dėsnius, nustatė Briusterio kampą, atliko kokybinę spektrinę analizę, stebėjo lazerio šviesos difrakciją, tyrė tiesinę difrakcinę gardelę ir šiluminį spinduliavimą Bendrosios fizikos laboratorijoje.
KTU dėstytojai džiaugėsi smalsiais gimnazistais ir besitęsiančiu bendradarbiavimu.

Mokytojos Audronė Čekytė, Aistė Daubarienė, Vilma Riaukienė

 


[12-03]  STEAM laboratorijos naujienos

Fizikos išplėstinio kurso 3 klasės mokiniai, atlikdami matavimus ir skaičiavimus, remdamiesi Huko dėsniu, gebėjo nustatyti spyruoklės standumo koeficientą. Džiugu, kad gimnazistams pavyko įvertinti darbo rezultatus kritiškai ir suformuluoti teisingas išvadas.

Vilma Riaukienė, fizikos mokytoja

[12-01]  STEAM laboratorijos naujienos

Šiandien gimnazijoje svečiavosi mūsų socialiniai partneriai – Mažeikių „Ventos“ progimnazijos 8-okai ir jų chemijos mokytoja D. Šliterienė. Mokytojos Audronė Čekytė ir Aistė Daubarienė vedė atvirą chemijos pamoką. Mokiniai, padedami trečiokių chemikių, STEAM laboratorijoje atliko praktikos darbą bei bandė iššifruoti užkoduotas chemines sąvokas. Greičiausiai atlikę užduotis svečiai buvo apdovanoti. Įgyvendinama vykdant projektą „Kokybės krepšelis“.

Astė Daubarienė, Audronė Čekytė, chemijos mokytojos

[12-01] Istorijos pamoka

Apie LDK ir Lenkijos karalystės valdovą Kazimierą Jogailaitį ir jo šeimos įtaką Europai. Apie Kazimiero Jogailaičio žmonos Elžbietos Habsburgaitės į vyro dvarą atneštus Šventosios Romos imperijos valdovų dvarui būdingus papročius. Apie Kazimiero Jogailaičio vaikus ir jų auklėjimą. Apie tarptautinę dinastinių vedybų reikšmę. Apie per Aleksandro ir Elenos vestuves vasario mėnesį pražydusias vyšnias, sužinojo trečiokai gimnazistai Valdovų rūmų edukatorės dr. Nelės Kostinienės nuotolinės paskaitos „ Jogailaičių Europa XV a. pabaigoje: politinių ir kultūrinių ryšių sąveika“ metu.

Silva Paulauskienė, istorijos mokytoja

[11-26] integruota chemijos – biologijos pamoka

Trečių klasių gimnazistai atliko integruotą laboratorinį darbą „Deguonies gavimas laboratorinėmis sąlygomis“. Mokiniai išskyrė dujas, panaudodami kalio permanganatą, vandenilio peroksidą, vištų kepenėles ir bulvę. Dujas surinko oro ir vandens išstūmimo būdu ir atpažino – tai deguonis!
Audronė Čekytė, chemijos mokytoja ir Lina Vičiulienė, biologijos mokytoja
[11-25] Teismas lietuvių kalbos pamokoje
– Teismas eina! Prašom stoti! – taip 4c klasės mokiniai pradėjo lietuvių kalbos ir literatūros pamoką.
Literatūriniame teisme buvo atverta A. Kamiu romano „Svetimas“ pagrindinio veikėjo Merso byla. Prieita prie išvados, jog kaltas.

Sonata Chriščinavičienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

[11-23] Užklasinio skaitymo pamoka

Pabaigę nagrinėti literatūros pamokų ciklą ,,Knygų skaitymas – savęs ir pasaulio pažinimo būdas“, parašę rašinį, 1c klasės mokiniai veiklas tęsė gimnazijos bibliotekoje ir skaitykloje. Čia jie atliko bibliotekininkių Gražinos ir Vilijos parengtas užduotis: pristatinėjo knygas, ieškojo kūrinių bibliotekos lentynose, mokėsi naudotis ekatalogu.

Dalia Pranciulienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

[11-19] Užklasinio skaitymo pamoka

1a klasėje vyko (Ki)Tokios užklasinio skaitymo pamokos. Su mokiniais grupėmis dirbo gimnazijos bibliotekininkės Vilija ir Gražina. Pirmokai gimnazistai susipažino su bibliotekos sistema, mokėsi naudotis ekatalogu. Išsirinkę po neskaitytą knygą, pagal bibliotekininkių parengtas užduotis ją pristatė. Mokiniai knygomis susidomėjo ir ketina jas perskaityti.

Violeta Irniūtė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

[11-19]Literatūros pamoka

Literatūros pamoka „Tėvynė ir žmogus“ 1d klasėje. Gimtosios šalies pristatymas. Puikūs darbai, įdomūs pasakojimai.

Rosita Giniotienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

[11-19] Pilietiškumo pamoka

Antrokai per pilietiškumo pagrindų pamokas dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Kaip veikia Lietuvos valstybė“. LNB Valstybingumo centro vadovas Matas Baltrukevičius supažindino su pagrindinėmis valdžios institucijomis, paaiškino, kaip formuojasi mūsų valdžia, teisminė sistema, iš ko susidaro valstybės biudžetas. Buvo įdomu ir naudinga.

Irena Tiškienė ir Silva Paulauskienė, istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojos

[11-19] Astronomijos būrelio išvyka

Įgyvendinama vykdant projektą „Kokybės krepšelis“.
Abiturientai fizikai ir astronomų būrelio nariai Mokslo ir technikos muziejuje Vilniuje mokėsi apie elektros energijos gamybą bei atliko eksperimentus iš įvairių fizikos sričių. Planetariume gimnazistai sužinojo daug naujų dalykų klausydami mokslininko paskaitos ir stebėdami žvaigždėtą dangų ir jo objektus.

Vitalija Plonienė, fizikos mokytoja

[10-28] STEAM laboratorijos naujienos!

Įgyvendinama vykdant projektą „Kokybės krepšelis“.
STEAM laboratorijoje 3 ir 4 klasių mokiniams vyko integruota biologijos-chemijos pamoka „DNR išskyrimas iš vaisių“. Gimnazistai mokėsi apskaičiuoti reikiamus medžiagų kiekius gaminant tirpalus praskiedimo būdu. Paruoštus tirpalus naudojo išskiriant mandarino, kivio, pomidorų (raudono ir geltono), persimono, banano nukleorūgštis, bei atlikinėjo suktas, kaip DNR molekulė, užduotis.

Labiausiai savo grožį šiandien mums atskleidė mandarinų DNR molekulės!

Lina Vičiulienė, biologijos mokytoja ir Aistė Daubarienė, chemijos mokytoja

[10-28] Rusų k. pamoka

1f ir 2b klasės mokiniai dalyvavo virtualioje rusų k. pamokoje apie A. S.Puškino gyvenimą. Pamoką vedė lektorė iš literatūrinio A. S. Puškino muziejaus Markučiuose (Vilnius). Neakivaizdžiai pabuvojome muziejuje, sužinojome įdomių faktų iš poeto gyvenimo. Buvo įdomu ir neįprasta.

Rasa Poškutė ir Laima Novakienė, rusų kalbos mokytojos

[10-28] H. Radauskas Mažeikių senamiestyje

4c klasės mokiniai Mažeikių senamiestyje ieškojo Radausko. Nepatikėsite! Rado! Lietuvių kalbos ir literatūros projektas „Radauskas Mažeikių erdvėse“. Šaunuoliai ketvirtokai! Neatsistebiu jų kūrybiškumu…

Sonata Chriščinavičienė, lietuvių k. ir literatūros mokytoja

[10-28] STEAM laboratorijos naujienos!

Įgyvendinama vykdant projektą „Kokybės krepšelis“.
Vakar STEAM laboratorijoje virė intensyvus mokslinis darbas. 2 klasių mokiniai mokėsi laboratoriniu būdu gauti vandenilio dujas, jas surinkti ir ištirti savybes. Emocijos liejosi per kraštus, nes vandenilio dujas galima atpažinti pagal girdimą sprogimo garsą. Buvo taip smagu matyti spindinčias gimnazistų akis ir jų norą tyrinėti. Kaip sakė mokiniai – va čia tai tikra chemija! Norim dar!

Aistė Daubarienė, chemijos mokytoja

[10-28] Geografijos pamoka

Geografijos pamokoje (4A) apie JAV miestus pasakojo anglų kalbos mokytojas-asistentas Louis Higuera, integruojant pamokoje angloamerikietiškų miestų sampratą, struktūrą, problemas. Pamoka, kurioje susitiko tikras amerikietiškas žodis, patirtis ir miestų vaizdai. Pažintis su JAV urbanizacijos turtais nuo Niujorko iki Los Andželo, nuo Bostono iki San Francisko užbarstant turizmo prieskoniais ir išdalijant amerikietiškus gyvenimiškus desertus rudens atostogų keliu pasukusiems abiturientams. Ačiū kolegai Louis!

Dainius Stasys, geografijos mokytojas

[10-20] Ketvirtų klasių gimnazistų išvyka Telšius

Menų inkubatoriuje kūrybiškumas liejosi laisvai.

Jūratė Pivariūnienė ir Rasa Puplauskienė, klasių kuratorės

[10-20] Pilietiškumo pamoka

1d klasės pilietiškumo pagrindų pamokoje dalyvavo 4c kl. gimnazistas Eimantas Končius bei pasidalino įspūdžiais apie savo kelionę dviračiu aplink Lietuvą. Vasarą, per dvi savaites jis apvažiavo mūsų šalį. Labai įdomiai papasakojo apie kelionę, kodėl jis tai darė, ką pamatė ir sužinojo, ką jam davė ši kelionė, su kokiais sunkumais susidūrė. Pirmokams buvo įdomu, po pamokos jie sakė, kad juos labai motyvavo Eimanto pasakojimas, kad visi sunkumai yra įveikiami…

Irena Tiškienė, istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja

[10-20] Ar žinote kas buvo A. Sacharovas?

Ką žinote apie Sacharovo premiją? Šiais klausimais 1e klasėje prasidėjo pilietiškumo pamoka. Gimnazistų atsakymai nedžiugino… Dauguma jų A. Sacharovo pavardę išgirdo pirmą kartą… Todėl savo žinias pamokos pradžioje pirmokai įsivertino – blogai… Ir tada kibome į darbą. Pasiskirstę į grupes gimnazistai ieškojo informacijos ir paruošė trumpus pristatymus apie A. Sacharovą, jo vardo premiją, apie Sacharovo premijos laureatus, apie 2021 metų kandidatus ir finalininkus Sacharovo premijai gauti. Apibendrinant pamokoje įgytas žinias pirmokai jas įsivertino devintukais ir dešimtukais.
Praėjus porai valandų po pamokos, Europos Parlamente buvo paskelbtas Sacharovo premijos už minties laisvę laimėtojas. Juo tapo Aleksejus Navalnas. Gimnazistų spėjimas per pamoką pasitvirtino!

Silva Paulauskienė, istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja

[10-19] Fotosintezė trimačiame vaizde. Biologijos pamoka 1f klasėje.

Algirdas Vilkas, biologijos mokytojas

[10-14] (KI)Tokios pamokos Kaune

Įgyvendinama vykdant projektą „Kokybės krepšelis“.
4 klasių gimnazistai biologai aplankė VDU Gamtos mokslų fakultetą ir LSMU anatomijos muziejų. Mokiniai išklausė įdomią paskaitą apie koronavirusą (COVID-19), pamatė mėginius, įrangą nukleorūgščių tyrimui, lankėsi laboratorijose, susipažino su labai modernia įranga, atliko du praktinius darbus. Esame dėkingi fakulteto prodekanui Vykintui Baubliui, kuris skyrė didžiulį dėmesį mūsų gimnazijos grupei, fakulteto darbuotojams, praleidusiems laiką kartu su mumis. Mokiniai pirmą kartą pamatė ir LSMU Anatomijos muziejų. Muziejaus darbuotoja papasakojo apie čia sukauptus rinkinius, jų paruošimo pricipus bei supažindino su retais ir labai įdomiais eksponatais.

Algirdas Vilkas ir Lina Vičiulienė, biologijos mokytojai

[10-14] Technologijų pamoka

1d ir 1f klasių technologijų pamokose nuotoliniu būdu svečiavosi Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Jolanta Gintalienė. Susipažinome su turizmo ūkio šaka ir profesijomis, viktorinos metu pakeliavome po Mažeikių rajoną. Buvo įdomu.

Sigrida Norvaišienė, technologijų mokytoja

[09-30] pirmokų STEAM namų darbai

Įgyvendinama vykdant projektą „Kokybės krepšelis“.
Džiugu, kad mūsų jaunieji gimnazistai (I-okai) pradeda atlikti skiriamus fizikos STEAM namų darbus. Anot mokinių, atlikdami juos, patyrė džiaugsmą, patobulino tiriamųjų darbų gebėjimus ir įgūdžius. Taip pat teigė, jog tokie namų darbai motyvuoja, verčia gilintis, tirti aplinką, pastebėti ir taikyti fizikos žinias kasdieniniame gyvenime.

Vilma Riaukienė, fizikos mokytoja

[09-29] Praktinis kartografavimo darbas 3A grupėje.

Mokinių rankomis kuriami pirmi žemėlapiai.

Dainius Stasys, geografijos mokytojas
[09-28] Atradimai STEAM laboratorijoje
Įgyvendinama vykdant projektą „Kokybės krepšelis“.
Pirmokai tyrė savo ląsteles! Mokiniai paruošė preparatus mikroskopavimui, dažė mėginius „drėkinimo“ metodu, stebėjo, lygino burnos epitelio ir augalo epidermio ląstelės.

Lina Vičiulienė, biologijos mokytoja

[09-23]  Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

Šiai dienai paminėti gimnazijoje vyko integruota istorijos ir lietuvių kalbos „Atminties pamoka“.
Holokausto tragedija paženklinta ir mūsų gimnazija. 1941 m. vasarą buvo sušaudyti 24 gimnazijos žydų tautybės gimnazistai ir 4 mokytojai. Tų pačių metų rugpjūčio 27 dienos pedagogų tarybos posėdžio protokole užrašyta „visus žydų tautybės mokinius išbraukti iš mokinių sąrašo“.
Išbraukti iš sąrašų, bet ne iš gimnazijos istorijos… Atmintis pajėgi per amžiną ir nesustabdomą laiko tėkmę tiesti tiltus ir neleisti pamiršti praeities. Dalyvaudami „Atminties pamokoje“ gimnazistai sužinojo apie skaudžią ne tik gimnazijos, bet ir Lietuvos praeitį, pagerbė aukų atminimą perskaitydami nužudytų gimnazistų ir mokytojų vardus, apsilankę masinėje žydų žūties vietoje Pavenčiuose, padėjo lauko akmenukus su užrašytais nužudytųjų vardais.
Praeitis, dabartis ir ateitis yra mūsų sąmonės savybės. Praeitis – tai prisiminimai, ateitis – laukimas, o dabartis – tikrasis suvokimas. Prisiminimai persmelkti laiko išlieka. Atminčiai reikia pagarbos, istorijai supratimo. Žvelgdami į pažadą „Niekada daugiau“, privalome suvokti blogio priežastis ir motyvus, aplinkybes ir sąlygas.
Tegul laikas išmoko mus mylėti gyvenimą, vertinti artimuosius, tegul išmoko gėrio ir tolerancijos, savigarbos ir nuoširdumo, tegul išmoko atsakomybės ir išmintingumo.

Silva Paulauskienė, istorijos mokytoja

[09-16]  Atradimai STEAM laboratorijoje

Įgyvendinama vykdant projektą „Kokybės krepšelis“.
Trečių klasių mokiniai, pasirinkę biologijos išplėstinį kursą, mokėsi atpažinti krakmolą įvairiuose maisto produktuose, atnaujino mikroskopavimo įgūdžius ir pirmąkart pamatė, kaip kompaktiškai bulvė „pakuoja“ krakmolą savo ląstelių plastidėse – amiloplastuose. Smagu pažinti!

Lina Vičiulienė, biologijos mokytoja