(Ki)Tokios pamokos

[12-22] Kelionė aplink pasaulį

Su 2f klasės mokiniais įsiruošėme į kelionę aplink pasaulį. „Aplankėme” Indoneziją, Peru, Boliviją, Velykų salas, susipažinome su tų kraštų gamta, kultūra. Mus lydėjo patyrusi gidė, įmonės „Kelionių namai” direktorė Rita Šemelytė. Šaunuoliai mūsų gimnazistai, pasibaigus kelionei dar pusvalandį iš ekrano nepaleido kelionės vedlės, užduodami įvairių klausimų.

Algirdas Vilkas, biologijos mokytojas

[12-22] Dailės pamoka 3A klasėje

Dailės pamokose tautodailės pažinimas ir tyrinėjimas vyksta nuolat. Pamokose sulaukiame nemažai amatininkų, tautodailininkų demonstruojančių savo darbus, mokančių savo amato subtilybių. Šį kartą dailės 3A kurso pamokose sulaukėme puikios viešnios, tautodailės tradicijų puoselėtojos Onutės Venslovienės. Ji pasidalino išsamia informacija apie šiaudinius sodus, pademonstravo jų pavyzdžius ir praktinėje veikloje mokė sodų rišimo iš šiaudelių paslapčių. Mokiniai buvo sužavėti edukacine veikla ir laukia tęsinio. Ačiū Onutei Venslovienei už dovaną gimnazijai. Jos autorinis darbas, puikus šiaudinis sodas, papuošė dailės kabinetą.

Asta Milėškienė, dailės mokytoja

[12-22] Geografijos pamoka 3A klasėje

Trečios klasės geografijos A kurso pamokoje svečiavosi mūsų alumnai – Edgaras Narkus su dalele Prancūzijos ir pirma studentiška patirtimi bei Deimantė Mirončikaitė, pasėjusi Azijos studijų žavesį apie Kiniją, Japoniją, Šiaurės ir Pietų Korėjas.

Dainius Stasys, geografijos mokytojas

[12-21] Ekonomikos pamoka 3B klasėje

Nuoširdus trečiokų pokalbis apie studijas ir studentišką gyvenimą su gimnazijos alumnėmis – Jotaute Vasiliauskaite, šiuo metu Danijoje studijuojančia inžinerinę architektūrą ir Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijų meno absolvente, animatore Osvalda Mickute.

Rima Meldaikienė, ekonomikos ir verslumo mokytoja

[12-16] Kitokia Kristijono Donelaičio „Metų” apibendrinimo pamoka 3d klasėje.

Ona Kelpšienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

[12-09] STEAM laboratorijos naujienos

Šiandien gimnazijoje svečiavosi mūsų socialiniai partneriai – Mažeikių Kalnėnų progimnazijos 8-okai, jų chemijos mokytoja S. Vitkevičienė, fizikos mokytojas R. Petrulis ir pavaduotoja ugdymui A. Staigvilienė. Gimnazijos mokinių Taryba svečius supažindino su mokyklos erdvėmis, o mokytojos Vitalija Plonienė, Rasa Puplauskienė ir Vilma Riaukienė mokiniams rodė „magiškus“ fizikinius ekperimentus-demonstracijas, organizavo tiriamuosius darbus STEAM laboratorijoje ir fizikos kabinete. Ši veikla įgyvendinama vykdant projektą „Kokybės krepšelis“.

[12-07] Mokinių praktinių įgūdžių tobulinimas KTU laboratorijose.

MMRG mokytojų ir mokinių grupė svečiavosi KTU Cheminės technologijos, Matematikos ir gamtos mokslų fakultetuose. Chemikų komanda sintetino kvapiuosius esterius ir mokėsi titruoti. Išklausė trumpą paskaitą „Ekologiško ramunėlių kremo gamyba“ Inžinerinių procesų valdymo laboratorijoje.
Fizikų komanda klausė paskaitos „Energija. Energijos mainai“, stebėjo fizikos demonstracijas, lankėsi Fizikos katedros muziejuje, dirbdami grupėse tyrė išorinio fotoefekto dėsnius, nustatė Briusterio kampą, atliko kokybinę spektrinę analizę, stebėjo lazerio šviesos difrakciją, tyrė tiesinę difrakcinę gardelę ir šiluminį spinduliavimą Bendrosios fizikos laboratorijoje.
KTU dėstytojai džiaugėsi smalsiais gimnazistais ir besitęsiančiu bendradarbiavimu.

Mokytojos Audronė Čekytė, Aistė Daubarienė, Vilma Riaukienė

 


[12-03]  STEAM laboratorijos naujienos

Fizikos išplėstinio kurso 3 klasės mokiniai, atlikdami matavimus ir skaičiavimus, remdamiesi Huko dėsniu, gebėjo nustatyti spyruoklės standumo koeficientą. Džiugu, kad gimnazistams pavyko įvertinti darbo rezultatus kritiškai ir suformuluoti teisingas išvadas.

Vilma Riaukienė, fizikos mokytoja

[12-01]  STEAM laboratorijos naujienos

Šiandien gimnazijoje svečiavosi mūsų socialiniai partneriai – Mažeikių „Ventos“ progimnazijos 8-okai ir jų chemijos mokytoja D. Šliterienė. Mokytojos Audronė Čekytė ir Aistė Daubarienė vedė atvirą chemijos pamoką. Mokiniai, padedami trečiokių chemikių, STEAM laboratorijoje atliko praktikos darbą bei bandė iššifruoti užkoduotas chemines sąvokas. Greičiausiai atlikę užduotis svečiai buvo apdovanoti. Įgyvendinama vykdant projektą „Kokybės krepšelis“.

Astė Daubarienė, Audronė Čekytė, chemijos mokytojos

[12-01] Istorijos pamoka

Apie LDK ir Lenkijos karalystės valdovą Kazimierą Jogailaitį ir jo šeimos įtaką Europai. Apie Kazimiero Jogailaičio žmonos Elžbietos Habsburgaitės į vyro dvarą atneštus Šventosios Romos imperijos valdovų dvarui būdingus papročius. Apie Kazimiero Jogailaičio vaikus ir jų auklėjimą. Apie tarptautinę dinastinių vedybų reikšmę. Apie per Aleksandro ir Elenos vestuves vasario mėnesį pražydusias vyšnias, sužinojo trečiokai gimnazistai Valdovų rūmų edukatorės dr. Nelės Kostinienės nuotolinės paskaitos „ Jogailaičių Europa XV a. pabaigoje: politinių ir kultūrinių ryšių sąveika“ metu.

Silva Paulauskienė, istorijos mokytoja

[11-26] integruota chemijos – biologijos pamoka

Trečių klasių gimnazistai atliko integruotą laboratorinį darbą „Deguonies gavimas laboratorinėmis sąlygomis“. Mokiniai išskyrė dujas, panaudodami kalio permanganatą, vandenilio peroksidą, vištų kepenėles ir bulvę. Dujas surinko oro ir vandens išstūmimo būdu ir atpažino – tai deguonis!
Audronė Čekytė, chemijos mokytoja ir Lina Vičiulienė, biologijos mokytoja
[11-25] Teismas lietuvių kalbos pamokoje
– Teismas eina! Prašom stoti! – taip 4c klasės mokiniai pradėjo lietuvių kalbos ir literatūros pamoką.
Literatūriniame teisme buvo atverta A. Kamiu romano „Svetimas“ pagrindinio veikėjo Merso byla. Prieita prie išvados, jog kaltas.

Sonata Chriščinavičienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

[11-23] Užklasinio skaitymo pamoka

Pabaigę nagrinėti literatūros pamokų ciklą ,,Knygų skaitymas – savęs ir pasaulio pažinimo būdas“, parašę rašinį, 1c klasės mokiniai veiklas tęsė gimnazijos bibliotekoje ir skaitykloje. Čia jie atliko bibliotekininkių Gražinos ir Vilijos parengtas užduotis: pristatinėjo knygas, ieškojo kūrinių bibliotekos lentynose, mokėsi naudotis ekatalogu.
Dalia Pranciulienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

[11-19] Užklasinio skaitymo pamoka

1a klasėje vyko (Ki)Tokios užklasinio skaitymo pamokos. Su mokiniais grupėmis dirbo gimnazijos bibliotekininkės Vilija ir Gražina. Pirmokai gimnazistai susipažino su bibliotekos sistema, mokėsi naudotis ekatalogu. Išsirinkę po neskaitytą knygą, pagal bibliotekininkių parengtas užduotis ją pristatė. Mokiniai knygomis susidomėjo ir ketina jas perskaityti.

Violeta Irniūtė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

[11-19]Literatūros pamoka

Literatūros pamoka „Tėvynė ir žmogus“ 1d klasėje. Gimtosios šalies pristatymas. Puikūs darbai, įdomūs pasakojimai.

Rosita Giniotienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

[11-19] Pilietiškumo pamoka

Antrokai per pilietiškumo pagrindų pamokas dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Kaip veikia Lietuvos valstybė“. LNB Valstybingumo centro vadovas Matas Baltrukevičius supažindino su pagrindinėmis valdžios institucijomis, paaiškino, kaip formuojasi mūsų valdžia, teisminė sistema, iš ko susidaro valstybės biudžetas. Buvo įdomu ir naudinga.

Irena Tiškienė ir Silva Paulauskienė, istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojos

[11-19] Astronomijos būrelio išvyka

Įgyvendinama vykdant projektą „Kokybės krepšelis“.
Abiturientai fizikai ir astronomų būrelio nariai Mokslo ir technikos muziejuje Vilniuje mokėsi apie elektros energijos gamybą bei atliko eksperimentus iš įvairių fizikos sričių. Planetariume gimnazistai sužinojo daug naujų dalykų klausydami mokslininko paskaitos ir stebėdami žvaigždėtą dangų ir jo objektus.

Vitalija Plonienė, fizikos mokytoja

[10-28] STEAM laboratorijos naujienos!

Įgyvendinama vykdant projektą „Kokybės krepšelis“.
STEAM laboratorijoje 3 ir 4 klasių mokiniams vyko integruota biologijos-chemijos pamoka „DNR išskyrimas iš vaisių“. Gimnazistai mokėsi apskaičiuoti reikiamus medžiagų kiekius gaminant tirpalus praskiedimo būdu. Paruoštus tirpalus naudojo išskiriant mandarino, kivio, pomidorų (raudono ir geltono), persimono, banano nukleorūgštis, bei atlikinėjo suktas, kaip DNR molekulė, užduotis.

Labiausiai savo grožį šiandien mums atskleidė mandarinų DNR molekulės!

Lina Vičiulienė, biologijos mokytoja ir Aistė Daubarienė, chemijos mokytoja

[10-28] Rusų k. pamoka

1f ir 2b klasės mokiniai dalyvavo virtualioje rusų k. pamokoje apie A. S.Puškino gyvenimą. Pamoką vedė lektorė iš literatūrinio A. S. Puškino muziejaus Markučiuose (Vilnius). Neakivaizdžiai pabuvojome muziejuje, sužinojome įdomių faktų iš poeto gyvenimo. Buvo įdomu ir neįprasta.

Rasa Poškutė ir Laima Novakienė, rusų kalbos mokytojos

[10-28] H. Radauskas Mažeikių senamiestyje

4c klasės mokiniai Mažeikių senamiestyje ieškojo Radausko. Nepatikėsite! Rado! Lietuvių kalbos ir literatūros projektas „Radauskas Mažeikių erdvėse“. Šaunuoliai ketvirtokai! Neatsistebiu jų kūrybiškumu…

Sonata Chriščinavičienė, lietuvių k. ir literatūros mokytoja

[10-28] STEAM laboratorijos naujienos!

Įgyvendinama vykdant projektą „Kokybės krepšelis“.
Vakar STEAM laboratorijoje virė intensyvus mokslinis darbas. 2 klasių mokiniai mokėsi laboratoriniu būdu gauti vandenilio dujas, jas surinkti ir ištirti savybes. Emocijos liejosi per kraštus, nes vandenilio dujas galima atpažinti pagal girdimą sprogimo garsą. Buvo taip smagu matyti spindinčias gimnazistų akis ir jų norą tyrinėti. Kaip sakė mokiniai – va čia tai tikra chemija! Norim dar!

Aistė Daubarienė, chemijos mokytoja

[10-28] Geografijos pamoka

Geografijos pamokoje (4A) apie JAV miestus pasakojo anglų kalbos mokytojas-asistentas Louis Higuera, integruojant pamokoje angloamerikietiškų miestų sampratą, struktūrą, problemas. Pamoka, kurioje susitiko tikras amerikietiškas žodis, patirtis ir miestų vaizdai. Pažintis su JAV urbanizacijos turtais nuo Niujorko iki Los Andželo, nuo Bostono iki San Francisko užbarstant turizmo prieskoniais ir išdalijant amerikietiškus gyvenimiškus desertus rudens atostogų keliu pasukusiems abiturientams. Ačiū kolegai Louis!

Dainius Stasys, geografijos mokytojas

[10-20] Ketvirtų klasių gimnazistų išvyka Telšius

Menų inkubatoriuje kūrybiškumas liejosi laisvai.

Jūratė Pivariūnienė ir Rasa Puplauskienė, klasių kuratorės

[10-20] Pilietiškumo pamoka

1d klasės pilietiškumo pagrindų pamokoje dalyvavo 4c kl. gimnazistas Eimantas Končius bei pasidalino įspūdžiais apie savo kelionę dviračiu aplink Lietuvą. Vasarą, per dvi savaites jis apvažiavo mūsų šalį. Labai įdomiai papasakojo apie kelionę, kodėl jis tai darė, ką pamatė ir sužinojo, ką jam davė ši kelionė, su kokiais sunkumais susidūrė. Pirmokams buvo įdomu, po pamokos jie sakė, kad juos labai motyvavo Eimanto pasakojimas, kad visi sunkumai yra įveikiami…

Irena Tiškienė, istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja

[10-20] Ar žinote kas buvo A. Sacharovas?

Ką žinote apie Sacharovo premiją? Šiais klausimais 1e klasėje prasidėjo pilietiškumo pamoka. Gimnazistų atsakymai nedžiugino… Dauguma jų A. Sacharovo pavardę išgirdo pirmą kartą… Todėl savo žinias pamokos pradžioje pirmokai įsivertino – blogai… Ir tada kibome į darbą. Pasiskirstę į grupes gimnazistai ieškojo informacijos ir paruošė trumpus pristatymus apie A. Sacharovą, jo vardo premiją, apie Sacharovo premijos laureatus, apie 2021 metų kandidatus ir finalininkus Sacharovo premijai gauti. Apibendrinant pamokoje įgytas žinias pirmokai jas įsivertino devintukais ir dešimtukais.
Praėjus porai valandų po pamokos, Europos Parlamente buvo paskelbtas Sacharovo premijos už minties laisvę laimėtojas. Juo tapo Aleksejus Navalnas. Gimnazistų spėjimas per pamoką pasitvirtino!

Silva Paulauskienė, istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja

[10-19] Fotosintezė trimačiame vaizde. Biologijos pamoka 1f klasėje.

Algirdas Vilkas, biologijos mokytojas

[10-14] (KI)Tokios pamokos Kaune

Įgyvendinama vykdant projektą „Kokybės krepšelis“.
4 klasių gimnazistai biologai aplankė VDU Gamtos mokslų fakultetą ir LSMU anatomijos muziejų. Mokiniai išklausė įdomią paskaitą apie koronavirusą (COVID-19), pamatė mėginius, įrangą nukleorūgščių tyrimui, lankėsi laboratorijose, susipažino su labai modernia įranga, atliko du praktinius darbus. Esame dėkingi fakulteto prodekanui Vykintui Baubliui, kuris skyrė didžiulį dėmesį mūsų gimnazijos grupei, fakulteto darbuotojams, praleidusiems laiką kartu su mumis. Mokiniai pirmą kartą pamatė ir LSMU Anatomijos muziejų. Muziejaus darbuotoja papasakojo apie čia sukauptus rinkinius, jų paruošimo pricipus bei supažindino su retais ir labai įdomiais eksponatais.

Algirdas Vilkas ir Lina Vičiulienė, biologijos mokytojai

[10-14] Technologijų pamoka

1d ir 1f klasių technologijų pamokose nuotoliniu būdu svečiavosi Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Jolanta Gintalienė. Susipažinome su turizmo ūkio šaka ir profesijomis, viktorinos metu pakeliavome po Mažeikių rajoną. Buvo įdomu.

Sigrida Norvaišienė, technologijų mokytoja

[09-30] pirmokų STEAM namų darbai

Įgyvendinama vykdant projektą „Kokybės krepšelis“.
Džiugu, kad mūsų jaunieji gimnazistai (I-okai) pradeda atlikti skiriamus fizikos STEAM namų darbus. Anot mokinių, atlikdami juos, patyrė džiaugsmą, patobulino tiriamųjų darbų gebėjimus ir įgūdžius. Taip pat teigė, jog tokie namų darbai motyvuoja, verčia gilintis, tirti aplinką, pastebėti ir taikyti fizikos žinias kasdieniniame gyvenime.

Vilma Riaukienė, fizikos mokytoja

[09-29] Praktinis kartografavimo darbas 3A grupėje.

Mokinių rankomis kuriami pirmi žemėlapiai.

Dainius Stasys, geografijos mokytojas
[09-28] Atradimai STEAM laboratorijoje
Įgyvendinama vykdant projektą „Kokybės krepšelis“.
Pirmokai tyrė savo ląsteles! Mokiniai paruošė preparatus mikroskopavimui, dažė mėginius „drėkinimo“ metodu, stebėjo, lygino burnos epitelio ir augalo epidermio ląstelės.

Lina Vičiulienė, biologijos mokytoja

[09-23]  Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

Šiai dienai paminėti gimnazijoje vyko integruota istorijos ir lietuvių kalbos „Atminties pamoka“.
Holokausto tragedija paženklinta ir mūsų gimnazija. 1941 m. vasarą buvo sušaudyti 24 gimnazijos žydų tautybės gimnazistai ir 4 mokytojai. Tų pačių metų rugpjūčio 27 dienos pedagogų tarybos posėdžio protokole užrašyta „visus žydų tautybės mokinius išbraukti iš mokinių sąrašo“.
Išbraukti iš sąrašų, bet ne iš gimnazijos istorijos… Atmintis pajėgi per amžiną ir nesustabdomą laiko tėkmę tiesti tiltus ir neleisti pamiršti praeities. Dalyvaudami „Atminties pamokoje“ gimnazistai sužinojo apie skaudžią ne tik gimnazijos, bet ir Lietuvos praeitį, pagerbė aukų atminimą perskaitydami nužudytų gimnazistų ir mokytojų vardus, apsilankę masinėje žydų žūties vietoje Pavenčiuose, padėjo lauko akmenukus su užrašytais nužudytųjų vardais.
Praeitis, dabartis ir ateitis yra mūsų sąmonės savybės. Praeitis – tai prisiminimai, ateitis – laukimas, o dabartis – tikrasis suvokimas. Prisiminimai persmelkti laiko išlieka. Atminčiai reikia pagarbos, istorijai supratimo. Žvelgdami į pažadą „Niekada daugiau“, privalome suvokti blogio priežastis ir motyvus, aplinkybes ir sąlygas.
Tegul laikas išmoko mus mylėti gyvenimą, vertinti artimuosius, tegul išmoko gėrio ir tolerancijos, savigarbos ir nuoširdumo, tegul išmoko atsakomybės ir išmintingumo.

Silva Paulauskienė, istorijos mokytoja

[09-16]  Atradimai STEAM laboratorijoje

Įgyvendinama vykdant projektą „Kokybės krepšelis“.
Trečių klasių mokiniai, pasirinkę biologijos išplėstinį kursą, mokėsi atpažinti krakmolą įvairiuose maisto produktuose, atnaujino mikroskopavimo įgūdžius ir pirmąkart pamatė, kaip kompaktiškai bulvė „pakuoja“ krakmolą savo ląstelių plastidėse – amiloplastuose. Smagu pažinti!

Lina Vičiulienė, biologijos mokytoja