(Ki)Tokios pamokos

[05-31] Lietuvių kalbos ir literatūros pamoka

Jų buvo daug. Geri draugai. Visi jauni ir drąsus,
Ir greit per ankšta liko jiems tėvų namuos.
Tai vieną rytmetį, kai pievų plotuose žvilgėjo deimančiukais rasos,
Išėjo į pasaulį jie Jaunystės Nuotykio ieškot.
V. Mačernis
IV b klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje (paskutinėje) lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje ant Daubarių piliakalnio.
Gimnazistai pasitikrino dalyko žinias žaisdami literatūrinį „Alias“, dalyvavo eksperimente „Praleisk savo gyvenimą“ ir skaitė Kafkos romano „Procesas“ ištrauką „Prieš įstatymą“. Pamoka baigta prasminga refleksija-diskusija, kurios metu kalbėtasi apie tai, kad nepasirinkimas nuveda į niekur, kas gyvenime iš tiesų yra vertinga, ar (ne)būtina išnaudoti visas galimybes ir kaip įeiti pro mums skirtus vartus.
Atsisveikinome įsitikinę, kad egzaminas – tai tik mažas laiptelis viršukalnės link, o prieš akis spalvotas, kvepiantis, čiulbantis ir pilnas pasirinkimų pasaulis.

Laura Arnotaitė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja


[05-25] Anglų kalbos pamoka

I e ir I f klasėms (jungtinės grupės su Vaida Petkevičiene) vyko pamokos apie sveiką gyvenseną, kurias vedė gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė Astutė Balsienė. Mokiniai sužinojo, kaip sveikai maitintis, kaip susidaryti dienos mitybos planą, atliko užduotis. Grįžtamasis ryšys – sukurti monologą apie savo sveiką gyvenseną.

Neringa Savičienė, anglų kalbos mokytoja

[05-24] Biologijos pamoka

Su pirmokais pradėjome nagrinėti žmogaus atramos ir judėjimo sistemą. Žinome, kad du šių klasių mokiniai neseniai yra patyrę kojų traumas. Todėl šios temos yra aktualios ne tik teoriniu, bet ir praktiniu atžvilgiu. Džiugu, kad šiandien apsilankė net du alumnai – buvę gimnazistai, šiuo metu studijuojantys arba jau baigę kinezoterapijos studijas. Mokiniams ne tik paaiškino apie traumas, sužeidimus, bet ir praktiškai parodė naudingų pratimų ir masažo subtylibių, būtinų efektyviam gyjimui ir sveikatos gerbūvio palaikymui. Buvo labai daug klausimų, todėl mokiniai net pertraukos metu užsibuvo pamokoje, klausdami patarimų arba patys savanoriškai prašė parodyti įvairų pratimų. Buvo labai įdomu ir naudinga. Ačiū savo mokiniams Matui Baranauskui ir Simui Kondratui, kurie nepamiršo ir apsilankė gimnazijoje.

[05-18] Biologijos pamoka

Praktinės ir eksperimentinės veiklos motyvuoja mokinius įgyti tvarių mokslinių žinių apie gyvąją gamtą, ugdomos pažinimo, komunikavimo, kūrybiškumo ir kitos kompetencijos.
III A kurso mokiniai preparavo gyvūno širdį, puikiai išsianalizavo jos sandaros ir fiziologines savybes. Be to, ant STEAM laboratorijos palangės jau trečią savaitę eksperimente „dalyvauja“ trečiokų prižiūrimos pupos. Viliamės, kad jos dangaus nepasieks… Trečiokai su biologijos mokytoja Lina Vičiuliene

Lina Vičiulienė, biologijos mokytoja

 

[05-19] Užsiėmimai gimnazistams ir svečiams

Projektas „Pažink Lietuvos ir Prancūzijos istorijos, kultūros ir meno paslaptis”. Espace Scolaire Condorcet
IV diena. Veiklos mokykloje
Chemijos pamoka „Menas chemijoje”. Svečiai piešė atlikdami chemines reakcijas. Reaguojant įvairioms cheminėms medžiagoms, gaunamos spalvotos nuosėdos, kurios ir duoda norimas spalvas. Pamoką vedė chemijos mokytoja Aistė Daubarienė. Vėliau gimnazijos aktų salėje tęsėme pažintį su gamtos mokslais, vyko teatralizuota chemijos ir fizikos bandymų edukacija, integruota su lietuviško folkloro elementais. Vėliau sporto salėje fizinio lavinimo mokytoja Rasa Akučkaitė mainų projekto dalyviams vedė draugiškas estafetes, tinklinio ir krepšinio varžybas. Svečiai labai džiaugiasi laimėtais medaliais. Sportas vienija žmones!

 


 


[04-27] Pilietiškumo pamoka

Šiandien pilietiškumo pagrindų pamokos II b ir II d klasėse prasidėjo nuo Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą, 1933 m. ir susiejome su Aurimo Valujavičiaus kelione per Atlantą, plaukimas skirtas paminėti 90-ąsias „Lituanicos“ skrydžio metines. Didžiuojamės garsiais lietuviais. Pamokos pabaigoje gimnazistai rašė trumpą esė ,,Kaip aš galiu įveikti savo Atlantą”.

Irena Tiškienė, istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja

 

[04-07] Anglų kalbos pamoka

Pasitinkant artėjančias šventes abiturientams Mažeikių Muziejuje vyko netradicinė anglų k. pamoka-kūrybinės dirbtuvės (CLIL) „Kalendorinės šventės. Šv.Velykos. Margučių dekoravimas.” (“Calendar festivals and celebrations. St.Easter egg decorating”). Užsiėmimo metu muziejininkė Jūratė Miliauskytė supažindino gimnazistus su margučių dekoravimo istorija ir jų marginimo technikomis. Pamokos tikslas – parengti šia tema dialogą anglų kalba.

[04-07] Technologijų pamoka

Tradiciškai prieš Velykas antrų klasių gimnazistai dengia šventinį Velykų stalą, o kiaušinių marginimas su vašku per technologijų pamokas sukuria pačios šventės laukimo nuotaiką.

Sigrida Norvaišienė, technologijų ir dorinio ugdymo mokytoja

[04-05] Lietuvių kalbos ir literatūros pamoka

IIe klasės mokiniai pradėjo pažintį su Dante ir jo „Dieviškąja komedija“. Įvadinę (nuotolinę) pamoką jiems pravedė Kembridžo universiteto absolventė, dabar VU Filologijos fakulteto doktorantė Aistė Kiltinavičiūtė. Kas yra Dantė ir jo garsusis kūrinys? Koks buvo jo gyventas laikas? Kodėl Dantė ir jo „Komedija“ svarbūs iki šiol? Kodėl „Komedija“, jei apie žmogaus tobulėjimo kelią?

Virginija Aurylaitė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

[04-05] Integruota IT ir matematikos pamoka „Geometrija margučiuose”

Balandžio 3 ir balandžio 5 dienomis II-ų klasių mokiniams, pasirinkusiems leidybos ir tiklalapių kūrimo modulius vyko integruota matematikos ir IT pamoka (CLIL). Pamokoje mokiniai pakartojo ir aptarė geometrines figūras, o programa GIMP spalvino margutį, panaudodami žinomas geometrines figūras.

Sandra Vaišvilienė ir Sigutė Mackevičienė, mokytojos

[04-02] Praktinė biologija

Ar mūsų mokiniai pažįsta daržoves, vaisius ir uogas, ar žino kas yra sėjomaina, kokie yra ekologinio ūkio ypatumai? Pabandėme viską sužinoti ir išsiaiškinti.

Algirdas Vilkas, biologijos mokytojas

[03-30] Netradicinė pamoka II ir III klasių gimnazistams Klaipėdoje

Stebėjome ir mėgavomės spektakliu anglų kalba “Animal Farm” (Pagal Dž. Orvelo kūrinį „Gyvulių ūkis”) bei aplankėme Pilies muziejų ir jo atnaujintas ekspozicijas, kur susipažinome su Klaipėdos krašto istorija „Nuo karališkosios sostinės iki uostamiesčio“.

Vilija Statkutė, bibliotekos vedėja

 

[03-29] Mokinys mokiniui

Abiturientė Viltė Kuršinskytė apsilankė IIe klasės mokinių literatūros pamokoje, kurioje apibendrinome Biblijos, kaip kultūros ir literatūros šaltinio, skyrių. Viltė papasakojo apie žmogaus požiūrį į Dievą moderniaisiais laikais ir šios pasaulėžiūros refleksijas literatūroje (dar kartą pristatė įskaitai paruoštą medžiagą), o antrokai ne tik išgirdo apie dalykus, kuriuos dar tik apmąstys ateityje, bet turėjo progos pasimokyti, kaip galima analizuoti literatūros kūrinius platesniame kontekste.

Virginija Aurylaitė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

[03-29] Fizikos pamoka

Trečiokai fizikos tiriamųjų darbų pamokoje matavo srovės stiprį ir įtampą grandinėje, nustatė metalinio ritinėlio savitąją šilumą, kamertonų pagalba tyrė garso rezonanso reiškinį, matavo trinties koeficientą, skaičiavo glaudžiamojo lęšio židinio nuotolį, tyrė kūnų įsielektrinimo reiškinį.

[03-29] STEAM laboratorijos naujienos

Trečiokai biologai mokėsi tiksliai dozuoti, įsiurbti ir išpilti įvairius tirpalų tūrius su pipetmanais, tobulino mikroskopavimo įgūdžius, stebėdami dažytus saliero lapkočių vandens indus, piešė biologinius piešinius. Antrokai chemikai ruošė įvairius tirpalus, lygino jų virimo temperatūras, atliko titravimą, tyrė, kaip karbonatus veikia rūgštys.

Lina Vičiulienė, biologijos mokytoja

Audronė Čekytė, chemijos mokytoja

[03-24] Ekonomikos pamoka

Kiek daug patirčių ir kiek daug pamokančių istorijų išgirdo trečiokai iš Pauliaus Kesmino, baigusio mūsų gimnaziją 2014 metais.
Verslininkas dalinosi patarimais ir kvietė gimnazistus užeiti į verslo centrą, o gal ir prisijungti prie jo komandos ir tapti freelanceriais.
Buvo malonu girdėti, kad net tris kartus sunkiuose situacijose jį gelbėjo žinios, gautos mūsų pamokų metu. Po susitikimo 3 kl. vaikinai dar visą pamoką diskutavo su Pauliumi. Alumnas džiaugėsi atsinaujinusiomis mokyklos erdvėmis ir mūsų mokyklinio verslo bei finansinio raštingumo ugdymu.

Rima Meldaikienė, ekonomikos mokytoja

[03-22] Biologijos pamoka

MINIMA ŽEMĖS DIENA. Per biologijos pamokas antrų klasių mokiniai pradėjo nagrinėti biomus – ekosistemas, apimančias dideles teritorijas. Šiandien 2a, 2c, 2d klasių mokiniai susipažino su pačiu turtingiausiu biomu – drėgnaisiais atogrąžų miškais – produktyviausiais miškais planetoje. Pamokoje-paskaitoje dalyvavo Renavo dvaro sodybos direktorius, biologas Deividas Makavičius, kuris neseniai lankėsi Tailande ir supažindino su jo gamtos stebuklais.

[03-16] Verslo, vadybos ir mažmeninės prekybos pamoka

Tęsiame bendradarbiavimą su VDA. Atvira pamoka su VDA Telšių fakulteto dekanu Ramūnu Baniu apie baldų dizaino studijų programą, studentų darbų projektus, mainų programas, baldų verslą dailės A kurso ir verslo, vadybos ir mažmeninės prekybos B kurso III klasių mokiniams.

Asta Milėškienė, anglų dailės mokytoja 

[03-16] Integruota anglų kalbos pamoka

Vykstant sveikos mitybos mėnesio renginiams kovo 16 dieną, kartu su Sveikatos biuro specialiste A. Balsiene, organizavome  anglų k. CLIL „Sveikų mitybos įpročių ir sveikos gyvensenos“ (“Healthy eating habits and healthy way of living”) pamokas 4-tų klasių mokiniams. Pamokų metu mokiniai turėjo užpildyti klausimyną apie savo valgymo įpročius, įsisavinti naujus terminus ir frazes anglų k., atlikti klausymo suvokimo užduotis

Jolanta Žutienė, anglų kalbos mokytoja 

[03-16] Kovo 16-ąją Lietuvoje minima Knygnešio diena

If klasės mokiniai literatūros pamokos metu prisiminė ir pagerbė žmones, kurių dėka buvo apgintas ir išsaugotas lietuviškas žodis. Gimnazistės Skaiva Liutkutė ir Augustė Vainutytė klasės draugams skaitė pranešimą „Jie nešė mūsų žodį“, kuriame akcentavo, kad knygnešystė – analogijų pasaulyje neturintis reiškinys, nukreiptas prieš carinės Rusijos vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo politiką, priminė pavardes žmonių, kurie savo drąsa ir darbais įrodė meilę gimtajam žodžiui.
Pirmokai ne tik prisiminė knygnešystės istoriją, bet ir įsivertino žinias dalyvaudami viktorinoje. Pamoka vainikuota iššūkiu „Aš – XXI amžiaus knygnešiukas“. Mokiniai, suprasdami skaitymo kultūros išsaugojimo svarbą, gimnazijos bibliotekoje išrinko, gražiai supakavo skaitinį, skirtą artimiesiems, draugams ar pažįstamiems. Tikimės, kad šeimos nariai ir bičiuliai priims jiems mestą iššūkį, perskaitys išrinktas knygas, parašys trumpą atsiliepimą, o gal net išdrįs ateiti į If klasės valandėlę ir papasakoti apie savo skaitymo patirtis.

Laura Arnotaitė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja 

[03-14] STEAM laboratorijos naujienos

Pirmokai chemijos pamokose praktiškai įtvirtina žinias apie neutralizacijos reakcijas. Intensyvus darbas vyksta I b ir I d klasėse.

Aistė Daubarienė chemijos mokytoja

[03-01] Biologijos pamoka

Per biologijos pamoką trečiokai „padeda“ špinatams ir salotoms greičiau vykdyti fotosintezę!

Lina Vičiulienė biologijos mokytoja

[02-28] Etikos pamoka

Etikos pamokos II a ir III klasėms apie santykį su savimi bei kitais vyko naudojant LEGO SERIOUS PLAY metodą. Gimnazistai „mąstė rankomis”, demonstravo kūrybiškumą, sumanumą bei komandinio darbo įgūdžius. Ačiū Visuomenės sveikatos biurui, kuris pasidalino priemone.

Jūratė Pivariūnienė etikos mokytoja

[02-28] Mokinys – mokiniui

Per istorijos pamokas besimokant ,,Politinės doktrinos” temą, diskusijas pratęsėme ir pilietiškumo pagrindų pamokoje, kur I f klasės gimnazistas Vakaris Jočeris pristatė bendraklasiams Lietuvos liberalaus jaunimo Mažeikių skyriaus veiklą ir pakvietė pasitikrinti žinias, įgytas istorijos ir pilietiškumo pagrindų pamokose.

Irena Tiškienė istorijos mokytoja

[02-23] Biologijos pamoka

STEAM yra integruotas, į kompleksišką skirtingų dalykų žinių taikymą orientuotas ugdymas, padedantis mokiniams pamokose įgytas teorines žinias iš karto pritaikyti praktikoje. Šis ugdymas padeda skatinti mokinių susidomėjimą medicinos, gamtos, inžinerijos ir technologijos mokslais.
Biologijos mokytojas ekspertas Algirdas Vilkas su trečiokais per biologijos pamoką atliko praktinį darbą – darė Donderso prietaisą, imituojantį kvėpavimo judesius: įkvėpimą ir iškvėpimą.
Tai buvo patraukli, įdomi ir naudinga patirtis mokiniams.

[02-21] Integruota technologijų ir muzikos pamoka

Žėima, žėima biek ėš kėima!
Biek ėš gėmnazėjės kėjma!Šventinė, muzikali, kvapni, saldi, draugiška ir linksmai integruota technologijų bei muzikos pamoka “Užgavėnių linksmybės ir papročiai”.
Šventei ruošėsi, blynus kepė, šokį kūrė, puošėsi ir kartu vaišinosi 2a, 2c ir 2e kl. gimnazistai.

Natalija Dapšienė ir Sigrida Norvaišienė mokytojos

[02-21] Pamoka STEAM laboratorijoje

Užgavėnių dieną STEAM laboratorijoje III A klasės mokiniai maišė mielinių blynų tešlą – tyrė mielių fermentacijos aktyvumo priklausomybę nuo temperatūros.
Be to, grupėse sudarinėjo optimaliausius mielinės tešlos ingredientų santykius, išsiaiškino, kada ir kodėl mielės „dirbo“ visu greičiu, arba netikėtai „užmigo“.
STEAM laboratorija taip arti virtuvės! Šįvakar gimnazistų namai tikrai kvepės mieliniais blynais, o išmoktos pamokos taps skaniais prisiminimais!

Lina Vičiulienė, biologijos mokytoja

[02-11] Anglų kalbos pamoka

Stovint ant vasario16-osios slenksčio, susimąstome apie savo šalį, laisvę ir tuos, kurie šiuo metu kovoja dėl jos.
B1 anglų kalbos grupės mokinius Yaroslav Kudriavec susipažino su Ukraina (rugpjūčio 24 d. mini nepriklausomybę), o Vakaris Skabeikis priminė mums apie Lietuvą.
Pranešimai – kupini vilties, pasididžiavimo, jaunystės.

Irena Urbonienė, fanglų kalbos mokytoja

[02-09] Klasės valandėlė

Ic klasės valandėlėje lankėsi gimnazijos alumnas Eimantas Končius. Užsiėmimo metu pirmokai žaidė edukacinį žaidimą – savivaldos rinkimų simuliaciją. Gimnazistai galvojo, kokių charakterio savybių reikėtų būsimam merui, kėlė kandidatūras, dalyvavo debatuose ir rikimuose. Valandėlė prabėgo linksmai ir įdomiai. Ačiū Eimantui ir Ic klasės kuratorei Laimai Novakienei.

[02-08] Fizikos pamoka AB „ORLEN Lietuva“ elektrinėje

Jungtinė II-IV klasių gimnazistų grupė vyko į AB „ORLEN Lietuva“ elektrinę. Mokiniai susipažino su naftos perdirbimo įmonės istorija. Vaikščiojant po šiluminę elektrinę, susipažinome su jos sandara, veikimo principu, elektros energijos gamybos pobūdžiu ir jos paskirstymu. Gimnazistai tiesiogiai stebėjo operatoriaus, inžinieriaus, laboratorijos darbuotojo darbo specifiką. Gražu buvo pastebėti, kaip dera išmintis, žinojimas ir patirtis!

Vilma Riaukienė, fizikos mokytoja

[02-07] Matematikos pamoka

Vasario 7 d. matematinės konstantos e diena (2,718281828…).
I, III, IV klasių mokiniai gilino žinias apie vieną žinomiausią ir svarbiausią matematikos konstantą. Vyko matematikos ir anglų kalbos integruotas mokymas (CLIL). Mokėmės matematinius terminus, pateiktus anglų kalba. Analizavome skaičiaus e apibrėžimus ir savybes. „Actionbound“ programėlė padėjo įsivertinti.

Matematikos mokytojai

[02-07] Istorijos pamoka

Pirmų ir antrų klasių gimnazistai turėjo galimybę sužinoti apie svarbiausius Lietuvos sostinės istorijos įvykius, suprasti jų reikšmę ir prasmę žiūrėdami filmą „700 Vilniaus metų. Kelionė laiku su prof. Alfredu Bumblausku“. Tai įspūdinga kelionė laiku, kai verčiant vieną istorijos puslapį po kito vaizdžiai pateikiama ne tik Vilniaus, bet ir visos Lietuvos istorija. Pamoka dedikuota Lietuvos valstybės atkūrimo dienai.

Silva Paulauskienė, istorijos mokytoja

[02-06] „Fizika širdimi“ Mažeikių lopšelyje-darželyje „Eglutė“

Fizikos (Ki)Tokia pamoka „Fizika širdimi“ su M. Račkausko fizikos mokytoja Vilma. Patikėkite, misija įmanoma.
Įtraukiantis pamokos kontekstas „Fizika širdimi“, geros nuotaikos užtaisas, fizikos pradžiamokslis, kūrybinės provokacijos, kurios apėmė tris ciklo etapus: suvokimą, kūrimą, refleksiją.
Mokytoja Vilma sumodeliavo taip (ki)tokios pamokos priemones ir aplinką, kad pažadintų 6A ugdytinių tyrinėjimus, idėjas, susidomėjimą, estetinius jausmus pažadinusius įspūdžius.

[02-03] Susitikimai

Gimnazistai susitiko su socialinių projektų autore Brailio raštu rašomų knygų leidėja Egle Jokužyte Verslas ar Menas Viešnia papasakojo apie Brailio rašto galimybes leidžiant knygas neregiams. Tokių knygų pamokoje mokiniai ne tik pamatė, bet ir pabandė šifruoti jų piešinius bei sakinius. Maloniai nuteikė ir neregė Vaida, save reprezentavusi kaip įdomi visavertė asmenybė, gebanti naudotis mobiliuoju telefonu, feisbuku, skaityti ir rašyti Brailio raštu. Gimnazistai uždavė ne vieną klausimą ir patyrė puikių įspūdžių.
Dėkojame mūsų gimnazistams Eligijui Girdeniui ir Damir Samarin už idėją surengti šį prasmingą susitikimą.

[01-26] Chemijos pamoka AB “ORLEN Lietuva”

Trečių klasių mokiniams, kurie mokosi chemiją išplėstiniu kursu, pamoka „Nafta ir jos perdirbimas“ vyko AB “ORLEN Lietuva”. Įmonės atstovai supažindino su naftos perdirbimo technologijomis, gaminamais produktais, produktų kokybės tyrimais. Taip pat mokiniai sužinojo apie chemiko inžinieriaus profesiją, karjeros galimybes įmonėje.

Aistė Daubarienė, chemijos mokytoja,

Birutė Gudauskienė, karjeros konsultantė

[01-23] Integruota sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai ir anglų k. pamoka

Kartu su Visuomenės sveiktos biuro specialiste Astute Balsiene II-IV kl. mokiniams vedėme integruotas su sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrąja programa anglų k. pamokas. Integruota tema „Antibiotikai. Stebuklingas vaistas išseko?’“ (”Antibiotics. Has miracle cure failed?) buvo siekiama skatinti sveikesnę mokinių gyvenseną atsisakant netikslingo antibiotikų vartojimo, o taip pat išmokti keletą medicininių terminų (CLIL). Ši tema koreliuojasi su II-ų klasių tema „Pranešimo pagal apklausos duomenis rašymas“ (”Writing a report on survey findings”), todėl užpildytų anketų apie mokinių antibiotikų vartojimą duomenis jie panaudos savo pranešimuose.

Jolanta Žutienė, anglų kalbos mokytoja

[01-23] Lietuvių kalbos ir litertūros pamoka

II b klasėje vyko vaidmenų pamoka – antikos dramaturgo Sofoklio tragedijos „Antigonė“ apibendrinimas. Buvo teisiamas Tėbų valdovas Kreontas. Teismo procesas buvo labai intensyvus – nuosprendis priimtas: KREONTAS KALTAS. Jo statusas pažemintas iki vergo.

Ona Kelpšienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

[01-19] Pilietiškumo pagrindų pamoka

I e, II d ir II a klasių pamokose dalyvavo buvęs gimnazistas Eimantas Končius, kuris supažindino su Lietuvos jaunimo savanoriška organizacija „Žinau, ką renku“. Jam talkino Vakaris Jočeris I f klasės mokinys, kuris taip pat priklauso organizacijai.

Svečiai įdomiai pravedė edukacines pamokas-žaidimus. Gimnazistai pristatė savo grupės geriausią kandidatą į miesto merus, kūrė jo programą, atsakinėjo į oponentų klausimus ir rinko geriausią kandidatą.
Džiugu sulaukti svečių ir dar tokių, kurie nori dalintis savo patirtimi su tais, kurie dabar sėdi jų buvusiame suole.

Irena Tiškienė, pilietiškumo pagrindų mokytoja

[01-19] Fizikos pamoka

II b klasės mokinys Taurius Žukauskas, entuziastingai ir sužadindamas bendraklasių smalsumą bei pagrindines sąvokas pristatydamas anglų kalba (CLIL), išaiškino elektros generatoriaus sandarą ir veikimą. Džiugu, kad gimnazistas į pristatymo ruošimą įtraukė ne tik vadovėlio medžiagos analizavimą, bet ir youtube filmų peržiūrą, tėčio aiškinimą ir žinias.
Per refleksiją bendraklasiai gyrė Taurių už išsamų, įdomų, informatyvų, pristatymą ir pateikė pasiūlymų naujiems darbams. Esu labai laiminga galėdama „savo darbo atspindį stebėti mokiniuose“.

Vilma Riaukienė, fizikos mokytoja

[01-13] Fizikos pamoka

„Gražiausi dalykai, kuriuos mes galime patirti, yra paslaptingi. Tai yra fundamentali emocija, kuri stovi prie tikro meno ir tikro mokslo lopšio.” Albertas Einšteinas
Sausio 13-ąją I-III klasių gimnazistai smalsumo ir žingeidumo vedami, noriai dalyvavo pamokoje ,,Fizika širdimi”, skirtoje Laisvės gynėjų dienai paminėti. Suklusę sekundėlei, mokiniai šios dienos prasmę apibūdino vienu žodžiu, kaip: pasiaukojimą, gynybą, meilę, vienybę, laisvę, viltį, tikėjimą, patriotizmą, tiesą, ryžtą, pagarbą, trispalvę, nepriklausomybę. Džiugu, kad Lietuvos trispalvės spalvų reikšmės ne vienoje klasėje buvo išjaustos gimnazijos vaikinų ansamblio ,,Bros” dainorėlių išniūniuotu posmu. Maloniai nuteikė mokinių gebėjimas paaiškinti, kodėl matome trispalvę ir būtent tokių spalvų, kokia jų įtaka žmogui. Gimnazistai dirbdami porose arba individualiai iš siūlų pasigamino tautinę apyrankę ir gebėjo paaiškinti, dėl kokio fizikinio reiškinio ir jėgų egzistavimo įmanomas šis rankdarbis.
Po refleksijos išsiskyrėme suvokę, kad vos per 45 minutes pavyko užsiauginti plačiašakį džiaugsmo, pažinimo ir teorijos integracijos su gyvenimu ,medį savo širdyje!

Vilma Riaukienė, fizikos mokytoja


[01-12] Fizikos pamoka

Džiugu, kad I-II klasių entuziastingi gimnazistai priima iššūkį, tapti fizikos mokytoju pamokoje, savo bendraklasiams. Per šias inovatyvias pamokas gvildentos vidaus degimo (keturtakčio ir dvitakčio) variklių, garo turbinų, teleskopų ir kitų optinių prietaisų temos, pristatyti ir išanalizuoti mokinių STEAM namų darbai.

Vilma Riaukienė, fizikos mokytoja

[12-27] Išvyka į spektaklį

Gruodžio 27 dieną būrelis IIe, IIIc, IIId ir IVc kl. mokinių vyko į Vilnių. Tikslas – Jaunimo teatro spektaklis „Puikus naujas pasaulis“. Režisierius Gintaras Varnas pastatė šį spektaklį pagal anglų rašytojo Aldous Huxley to paties pavadinimo romaną, parašyto 1932 metais, nes jis labai aktualus šiandien. „Žinoma, mums dar toloka iki totalaus žmonių veisimo mėgintuvėliuose, iki Dievo panaikinimo (…), kaip ir iki visuotinos laimės. Bet, bet… ar taip jau toli iki bendros visuomenės vystymosi krypties – Gerovės, Vartojimo, Laimės pasaulio?“ (G. Varnas)
Penkios valandos neprailgo. Grįžom su noru perskaityti romaną. Džiaugiuosi, kad jau buvo ir jį skaičiusių.

Virginija Aurylaitė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

[12-21] Susitikimas anglų kalbos pamokoje

IIb klasė dalyvavo informatyvioje ir įkvepiančioje anglų kalbos pamokoje, kurią vedė gimnazijos alumnas, buvęs mokinių prezidentas Edgaras Narkus. Pamokos metu jis pasakojo apie veiklas ir svarbiausius įvykius prezidentavimo metais. Taip pat pasidalino patirtimi apie savanorystę ir stojimą į universitetą Prancūzijoje. Be to, iš Edgaro sužinojome, kad labai svarbu yra suprasti, kas tau iš tiesų įdomiausia, nieko nelaukti ir žengti pirmą žingsnį savo tikslo link jau dabar. Nuoširdžiai dėkojame Edgarui už geros nuotaikos ir pozityvumo kupiną pamoką.

Kotryna Kalinauskaitė, II b klasė

[12-19] Technologijų pamokos

Artėjant šv. Kalėdoms, gimnazijoje ir namuose kuriame šventinę nuotaiką. Per technologijų pamokas gimnazistai kuria kalėdines dekoracijas, girliandas, eglutės žaisliukus, dovanų maišelius ir kalėdines kojines.

Sigrida Norvaišienė, technologijų mokytoja

[12-16] Integruota anglų kalbos ir UK pamoka DRMC

Surengta netradicinė anglų kalbos integruota su karjeros ugdymu pamoka Šiaulių technologijų mokymo centro Mažeikių padalinyje, kur mokiniai susipažino su mokymo centre esamomis profesijomis. Susipažinti su siuvėjo profesija padėjo profesijos mokytoja Lina Pilybienė, slaugytojo padėjėjo – Aušra Jomantienė, darbų sauga – Juozas Jakštas, kirpėjo profesija – Laimutė Vasiliauskienė. CLIL pamokėlę mokiniams pravedėme su masažo profesijos mokytoja Egle Radziene, kur mokiniai susipažino su masažo metodais ir technikomis ir įsisavino teminius terminus anglų k. Už šiltą priėmimą nuoširdžiai dėkojame vadovei Dalytei Dargvainienei ir pavaduotojai Sonatai Čepulienei.

Jolanta Žutienė, anglų kalbos mokytoja

[12-12] Kultūros paso edukacija „Senieji odos dirbiniai“

1f, 2c, 2f, III A dailės kurso ir IV B Verslo, valdybos ir mažmeninės prekybos kurso mokiniai ne tik susipažino su odos apdirbimu, avalynės gaminimo iš odos tradicijomis, mada, bet ir pasigamino apyrankes viduramžių pynimo būdu. Edukaciją vedė archeologas doc. dr. Arūnas Puškorius.

Asta Milėškienė, dailės ir technologijų mokytoja

[12-07] Ekonomikos ir verslumo pamoka

Ekonomikos ir verslumo pamokoje, marketingo paslaptimis su I, III ir IV kl. gimnazistais dalinosi UAB ,,Vigesta“ marketingo specialistė Milda Zubavičienė.
Su nekantrumu lauksime gruodžio 20 d., kai vėl susitikę, teorines žinias taikysime praktikoje.

Rima Meldaikienė, ekonomikos mokytoja

[12-07] Integruota genetikos ir IT pamoka

Abiturientai iš savo surinktos medžiagos sudarė giminės medį. Tam buvo panaudotos kompiuterinės žinios ir įgūdžiai. IT mokytoja Sigutė Mackevičienė parodė ir paaiškino kaip yra sudaromos schemos, kaip jas reikia sudėlioti hierarchine tvarka ir kaip perskaityti. Ši užduotis yra ir biologijos valstybiniame egzamine.

Algirdas Vilkas, biologijos mokytojas

[12-05] Dailės pamoka Mažeikių viešojoje bibliotekoje

Mažeikių viešojoje bibliotekoje II b klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje veikloje, skirtoje bibliotekos 100-mečiui. Edukaciją „Ekslibris“ vedė dailininkė ir pedagogė, Gerardo Bagdonavičiaus ekslibrisų fondo narė, Lolita Braza. Mokiniai pasigamino asmeninius knygos ekslibrius. Dėkojame dailininkei ir Mažeikių viešajai bibliotekai už galimybę įgyti naujų patirčių.

Asta Milėškienė, dailės ir technologijų mokytoja

[12-02] Susitikimai

Gimnazijoje svečiavosi LR Konstitucinio teismo pirmininkė Danutė Jočienė, Konstitucinio teismo teisininkė D. Mažeikienė ir atstovė iš Teisingumo ministerijos G. Urbanavičė. Įvyko netradicinė istorijos ir pillietinio ugdymo pamoka „Konstitucijos metai-100/30“. KT pirmininkė gimnazistams pasakojo apie Konstitucinio Teismo darbą, sprendžiamas bylas susiejant jas su šių dienų aktualijomis.

Irena Tiškienė, istorijos mokytoja

[12-02] Debatų klubo veikla

Svajojame, kad integruotos dalyko ir užsienio kalbos pamokos gimnazijoje taptų įprastine veikla? Mums tikrai pavyks, nes mūsų mokykloje dirba nerealūs mokytojai. Šiandien debatų anglų kalba klube lankėsi chemijos mokytoja Aistė Daubarienė, kuri angliškai atsakinėjo į vaikų klausimus, pasakojo apie svarbius sprendimus savo gyvenime, šeimą, darbinę veiklą, laisvalaikį. Ačiū Aistei už nuoširdumą, įdomias istorijas, įžvalgas bei puikią anglų kalbą.

Rita Meškienė, debatų klubo vadovė, anglų kalbos mokytoja  

[12-01] Lietuvių kalbos ir literatūros pamoka bibliotekoje

Lietuvių kalbos ir literatūros pamokos I a klasės mokiniams vyko bibliotekoje. Gimnazistai dirbo grupėmis, susipažino su knygų fondais, pristatinėjo pasirinktas knygas klasės draugams.

Dalia Pranciulienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja  

[11-22] Technologijų pamoka

Pirmokai per technologijų pamokas susipažįsta su Lietuvos ūkio šakomis, teorija derinama su praktine veikla. Pirmų klasių komandos dalyvavo popietėje „Vaisiai ir daržovės – sveikatos šaltinis“. Popietė skirta Europos sveikos mitybos dienai paminėti.
Vyko pasiruošimas – pamokose aptarėme turizmo ir viešojo maitinimo ūkio šaką, susitikome su sveikatos priežiūros specialiste Asta Balsiene, kuri priminė sveikos mitybos principus. Popietės metu atlikome užduotis, ragavome pačių pagamintus sveikuoliškus patiekalus.
Mažeikių visuomenės sveikatos biuro padėkos raštai:
1a kl. už originaliausią patiekalą – avokadų tortą.
1c kl. už įdomiausią prisistatymą ir gražiausią stalo serviravimą.
1e kl. už puikias teorines žinias.
Arbata skanesnė geriant iš gimnazijos puodukų „Šiltai bendrystei“.

Sigrida Norvaišienė, technologijų mokytoja  

[11-22]  Lietuvių kalbos pamoka bibliotekoje

I d klasės mokiniai, dirbdami grupėmis, susipažino su informacija apie gimnazijos biblioteką gyvai ir tinklapyje https://rackauskas.lt/. Mokėsi prisijungti prie https://www.imobis.lt/app/mobis/rackauskas, knygų ieškoti ekataloge. Atliko individualias užduotis: surado reikalingą leidinį fonde, pristatė pasirinktą knygą klasės draugams.

Vilija Statkutė, bibliotekos vedėja  

[11-17]  Lietuvių kalbos pamoka – teismas

IVe klasės mokiniai, baigę nagrinėti A. Kamiu romaną ,,Svetimas”, pagrindiniam veikėjui surengė literatūrinį teismą. Išklausytos kaltinamojo, liudininkų, kaltintojo, gynėjo kalbos suteikė galimybę ,,kitaip” pažvelgti į kūrinį ir pasiruošti rašiniui.

Dalia Pranciulienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja  

[11-17]  Kultūros paso edukacija

IIIf klasės mokiniai lietuvių kalbos ir literatūros pamokos metu dalyvavo Kultūros paso edukacijoje „Mokausi konspektuoti: struktūra ir jos pritaikymas“. Užsiėmimas skirtas tiems, kurie siekia tobulinti konspektavimo įgūdžius ir ieško skaitmeninio įrankio, kurio pagalba galėtų ne tik kaupti, sisteminti savo konspektus, bet ir jais dalintis tarpusavyje. Edukacijos organizatorius gimnazistus supažindino su šias galimybes užtikrinančia priemone – „Evernote“.

Laura Arnotaitė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja  

[11-16]  Pamoka SEB banke

II e klasės mokiniams užsienio (rusų) kalbos pamoka, kurios tema „Specialybės“, vyko SEB banke. Čia juos maloniai priėmė skyriaus vadovė Danutė Meškienė. Ji gimnazistus supažindino su banko vykdomomis funkcijomis, čia dirbančių žmonių kompetencijomis, ateities populiariausiomis profesijomis. Antrokai įsivertino, kuri specialybė jiems labiausiai tiktų.

Laima Novakienė, rusų kalbos mokytoja 

[11-11]  Lietuvių kalbos pamoka Šiauliuose

Penktadienio popietę III e kl. gimnazistai skyrė kultūrinėms patirtims. Šiauliuose, klausydamiesi gidės pasakojimo ir dalyvaudami interaktyviose veiklose, jie pažino Baltų kelią. Vakare Šiaulių dramos teatre žiūrėjo spektaklį „Man šiandien – Hamletas“, turėjo galimybę suvokti V. Šekspyro tragedijos aktualumą, išsiaiškinti, kad Hamletas – ne tik personažas, bet ir neabejingo žmogaus būsena.

Rasa Poškutė, klasės kuratorė  ir Violeta Irniūtė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

[11-10]  Pamoka Mažeikių viešojoje bibliotekoje

Trečiokų lietuvių kalbos ir literatūros pamoka vyko Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Gimnazistai išbandė jėgas varžydamiesi protmūšyje-viktorinoje „Žiniasvydis“, kurį organizavo bibliotekos darbuotojos. Klasė buvo suskirstyta į penkias komandas, kurios turėjo įveikti keturis viktorinos etapus. Tai buvo puiki proga pasitikrinti jau įgytas literatūros žinias ir sužinoti kai ką naujo.

Sonata Chriščinavičienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

[11-10]  UK pamoka

II a klasės gimnazistai užsienio (rusų) kalbos pamokos metu lankėsi „Santarvės“ redakcijoje, kur laikraščio redaktorė Audronė Malūkienė supažindino su žurnalisto specialybe, jos ypatumais, papasakojo apie tai, kokį išsilavinimą reikia turėti, kokių žinių, įgūdžių bei charakterio savybių, kad galėtum būti žurnalistu. Visiems buvo labai įdomu.

Laima Novakienė ir Rasa Poškutė, rusų kalbos mokytojos

[11-07]  Anglų kalbos pamoka

Gimnazijos pirmokai, kartu su anglų kalbos mokytojomis lankėsi Klaipėdoje, kur stebėjo American Drama Group spektaklį “Christmas Carol” (liet. Kalėdų giesmė), sukurtą pagal Čarlzo Dikenso novelę. Taip pat aplankytas tarptautinis LCC universitetas, gimnazistai apžiūrėjo jaukias universiteto studijų erdves, susipažino su studijų kryptimis ir programomis.

Neringa Savičienė, anglų kalbos mokytoja

[11-07]  Rusų kalbos pamoka

II b klasė svečiavosi Mažeikių SEB banko skyriuje. Gimnazistai artimiau susipažino su banku ir jo veikla, bankininko profesija. Atlikdami užduotį sužinojo, kokiose profesijose dominuoja jų charakterio savybės.

Rasa Poškutė, rusų kalbos mokytoja

[10-31]  Technologijų pamoka

Artėjančiai Vėlinių šventei, technologijų pamokose antrų klasių gimnazistai kūrė sakralias baltiškas „Saulutes“.

Sigrida Norvaišienė, technologijų mokytoja

[10-24]  Integruota rusų kalbos ir geografijos pamoka

Integruota trečiokų gimnazistų rusų kalbos ir geografijos pamoka, kurioje mokiniai susipažino su ekologine Baikalo ežero padėtimi ir geografiniais ypatumais, kalbėjo apie geizerius, veikiančius Kamčatkos pusiasalyje, Islandijoje bei rusų kalba atliko paskirtas užduotis.

Dainius Stasys ir Laima Novakienė, mokytojai

[10-24]  Geografijos pamoka

I a klasės mokiniai geografijos pamokoje turėjo puikią galimybę susipažinti su savivaldybės valdymu, apsilankę Mažeikių rajono savivaldybės patalpose. Išgirdo rajono teritorijoje ruošiamas įgyvendinti naujoves, iš arčiau pažvelgė į mero darbą ir „pasimatavo“ kėdę.

Dainius Stasys, geografijos mokytojas

[10-24]  Pilietiškumo pamoka

Spalio 24 – oji – Tarptautinė klimato kaitos diena. MEPA pamokoje 1b klasės gimnazistai pristatė savo paruoštus projektus apie klimato kaitos problemas pasaulyje, Europos Žaliąjį kursą, Paryžiaus susitarimą dėl klimato kaitos, Lietuvos klimato kaitos įsipareigojimus, Gretą Thunberg ir jos veiklą, apie kiekvieno iš mūsų galimybes prisidėti prie klimato problemų sprendimo.
#MEPALietuva

Silva Paulauskienė, istorijos mokytoja

[10-19]  Pilietiškumo pamoka

Apie pareigą ginti Tėvynę, apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje, apie šauktinio atsakomybę ir savanorišką tarnybą – Ia, Ic ir Id klasės gimnazistus per pilietiškumo pagrindų pamokas supažindino Mažeikių karo prievolės poskyrio štabo seržantas M. Jakubas.

Silva Paulauskienė, istorijos mokytoja

[10-14]  Lietuvių kalbos pamoka

‚Ruduo – tai antrasis pavasaris, kai kiekvienas lapas – gėlė“.

(A. Kamiu)

2d klasės gimnazistų pamoka rudeniškoje erdvėje–senamiesčio parke.

Rosita Giniotienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

„Visada pradėkite nuo įspūdžio, tada nebus banalu“.

(A. de Sent-Egziuperi)

1c klasės mokinių susipažinimas su gimnazijos biblioteka ir knygų fondais.

Rosita Giniotienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

IIa klasės gimnazistai, pakartoję literatūros kursą, susipažinę su PUPP kalbėjimo reikalavimais, prisiminė apsileidėlių Vingių šeimą iš Žemaitės apsakymo „Marti“ ir surengė jiems literatūrinį teismą. Gynė Katrę ir jos puoselėtas vertybes. Improvizuota teismo situacija, kaimynų liudijimai, pačių personažų pasisakymai, ginamosios ir kaltinamosios kalbos tapo puikia repeticija ruošiantis artėjančiam išbandymui – kalbėjimui literatūros temomis.

Violeta Irniūtė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Mokinių rankose gimsta Mažeikių senamiesčio kartografiniai fragmentai – teorijai ranką ištiesia praktika. Ruduo spalvino medžių lapus, o 3A geografijos grupių mokiniai – pastatų erdvinį išsidėstymą pagal funkcinę paskirtį.

Dainius Stasys, geografijos mokytojas

Ketvirtokų istorijos pamokoje apsilankė buvęs mokinys Dovydas Munius, dabar jau VU 4 kurso studentas, istorikas, dirbantis mokytoju Vilniuje. Su dideliu susidomėjimu ir malonumu kalbėjomės tema: „Kinija ir jos užsienio politika“ bei apie dabartinę geopolitinę situaciją. Ačiū Dovydui.

Irena Tiškienė, istorijos mokytoja

IV-ų klasių fizikos išplėstinio kurso gimnazistai ugdėsi supratimą ir gebėjimus praktiškai matuodami srovės šaltinio elektrovarą ir vidinę varžą.

Vilma Riaukienė, fizikos mokytoja

Pirmokams biologijos pažinimas prasideda nuo smulkiausio gyvybės vieneto – ląstelės stebėjimo, o trečiokams – nuo DNR struktūros nagrinėjimo.

Algirdas Vilkas, biologijos mokytojas

Informacinių technologijų „Kompiuterinės leidybos modulį“ pasirinkusiems II a ir II f klasių mokiniams pamoka apie šriftus vyko Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Gimnazistai susipažino su Kauno taikomosios dailės mokyklos mokinių darbais, aptarė šriftų rūšis, naudojamas kompiuteriuose, analizavo, kurią šriftų grupę panaudoti atskiriems leidiniams.

Sigutė Mackevičienė ir Raimundas Miniotas, IT mokytojai.

Dailės 3A kurso pamoka apie šriftą vyko Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Susipažinome ne tik su Kauno taikomosios dailės mokyklos mokinių darbų paroda, bet ir Viktorijos laikų 100 skambučių paroda iš asmeninės mažeikiškio Gintauto Rušino kolekcijos.

Asta Milėškienė, dailės mokytoja

Įgyvendinat projektą Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo mokymus tema: Lytiškai plintančių infekcijų ir neplanuoto nėštumo prevencija. Drąsiai, atvirai, nuoširdžiai mokymus vedė lektorė Lina Januškevičiūtė, Všį Įvairovės ir edukacijos namai.
Gimnazistai aplankė Kauno taikomosios dailės mokyklos mokinių istorinių šriftų kaligrafijos darbų parodą Mažeikių viešojoje bibliotekoje. Į parodos uždarymo renginį atvyko Kauno miesto fotomenininkas Robertas Misiukonis. Projekto įgyvendinimo metu fotomenininkas vedė kūrybines dirbtuves. Svečias supažindino gimnazistus su kaligrafijos menu ir menine fotografija.

Raimondas Milėška, dailės ir technologijų mokytojas

III a kl. pilietiškumo pagrindų pamokoje apsilankė alumnė, gimnazijos Mokinių prezidentė Eglė Damulytė, įdomiai ir jaukiai kalbėjosi su antrokais apie studijas Vilniaus universitete, studijuojant dalyko pedagogiką – istoriją, apie patriotiškumą, istorijos mokėjimo svarbą, apie motyvaciją ir norą grįžti po studijų į Mažeikius dirbti istorijos mokytoja. Su pirmokais Eglė kalbėjosi apie mokymosi svarbą, aukštąjį mokslą ir savęs atradimą.

Irena Tiškienė ir Laima Novakienė, mokytojos

Dailės IV A kurso pamokoje savo patirtimi dalinosi keramikė Ilona Jonušienė. Manau, mūsų mokinėms puikiai pavyko pasigaminti puodelius arbatai.

Asta Milėškienė, dailės ir technologijų mokytoja

I a,c ir d kl. gimnazistai per pilietiškumo pagrindų pamoką išklausė įdomų ir labai jautrų buvusios gimnazistės Faustos Dargevičiūtės pasakojimą apie savanorystę Mažeikių gyvūnų globos draugijoje, apie šiai draugijai reikalingą pagalbą ir galimybę tapti savanoriu. Ačiū Faustai už puikų pilietiškumo pavyzdį.

Silva Paulauskienė, istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja

Teatro sezoną su IV d klase ir bičiuliais atidarėme Telšių dramos teatre. Atlaikėme rimtą proto ataką, žiūrėdami Vilniaus nacionalinio dramos teatro spektaklį „Platonas. Dialogai“. Kas yra blogis, gerumas, teisingumas, kam reikalinga retorika, kokius žmones įsimylim, kokių nekenčiam, rūpėjo Platono mokytojui Sokratui ir jo mokiniams. Gal dabar apie tai galvosim dažniau…

Ona Kelpšienė, lietuvių k. ir literatūros mokytoja

3b klasės gimnazistai skaito poeto sonetus.

Rosita Giniotienė, lietuvių k. ir literatūros mokytoja