(Ki)Tokios pamokos

[01-21] Geografijos pamoka 3A klasei „Atogrąžų ciklonai“ su 2015 m. mūsų gimnazijos abituriente, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos vyr. specialiste Marile Kosaite. Šiluma, pareiga, erudicija ir draugiškumas. Nuo pažinties su studijomis VU, meteorologo darbu iki akademinių temos žinių apie egzotiškus šėlstančių cikloninių stichijų pavadinimus, susidarymo sąlygas, savybes ir padarinius.

Mokytojas Dainius Stasys

[01-21] Pirmą kartą buvo organizuota didžiausia Lietuvoje nuotolinė pamoka „Mokonomika“. Skirtingoms moksleivių amžiaus grupėms pritaikytas pamokas vedė 24 įvairių sričių mokytojai bei ekspertai, kurie pasakojo apie kūrybą, pilietiškumą, tvarumą, ekonomiką, asmeninius finansus, ateities profesijas ir dar daugiau. Skirtingoms moksleivių amžiaus grupėms pritaikytas pamokas vedė Gabrielius Liaudanskas-Svaras, ekonomistas Nerijus Mačiulis, menininkė Jolita Vaitkutė, „Swedbank“ Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė, keliautojas ir žurnalistas Orijus Gasanovas, aktorė Kristina Savickytė, rašytoja Kotryna Zylė, atlikėjas Žygimantas Kudirka-MC Mesijus, iliuzionistas Rokas Bernatonis, socialinių tinklų turinio kūrėjas Rokas Talžūnas, tvarių inovacijų centro „Rockit“ vadovė Šarūnė Smalakytė bei daugelis kitų. Pamoką stebėjo 1-3 klasių mokiniai. Mokytojos Rimos Meldaikienės mokiniai ir Astos Milėškienės 1f klasės auklėtiniai džiaugėsi puikiu renginiu ir gautomis žiniomis.

Ekonomikos mokytoja Rima Meldaikienė

[01-20] Vietnamas – pamatyk, išgirsk, pajausk. I pusmetį baigiančius ketvirtokus minimaliai su Pietryčių Azijos kraštu supažindino „GRŪDOS“ turizmo agentūros gidas Giedrius Globys. Nuo pamokose analizuotų bioprodukcinio ūkio temų ryžių laukuose iki gatvės restoranų. Nuo Halongo įlankos grožio iki karo padarinių. Nuo gyventojų tradicijų iki sugrįžimo namo.

Mokytojas Dainius Stasys

 

[01-18] Abiturientų „Ekonomika ir verslumas“ grupė modeliiavo mokyklinį verslą. Jaunimo įmonės išklausė paskaitą kaip atsidaryti įmonei sąskaitą banke. SEB banko Mažeikių ir Plungės skyrių vadovė D. Meškienė nuoširdžiai atsakinėjo į gimnazistų klausimus.

Mokytoja Rima Meldaikienė

 

[01-11] Ketvirtų klasių mokiniai ir anglų kalbos mokytojos dalyvavo virtualiame Lietuvos Anglų Kalbos Mokytojų Asociacijos (LAKMA) organizuotame seminare „Dar kartą apie rašymo mokymą: esė“, kurį vedė Vilniaus Universiteto akademinio rašymo dėstytoja Jurga Kasteckienė. Mokiniai nagrinėjo įvairių samprotavimo rašinių temas, išklausė naudingų patarimų, kaip pasiruošti brandos egzamino rašymo užduočiai, dalyvavo diskusijoje, atsakinėjo į lektorės klausimus bei atliko praktines užduotis.

Mokytoja Daiva Goštautienė

 

[01-07-08] Sausio 7-8 d. 2-4 klasių mokiniai dalyvavo Turing School (skaitmeninių įgūdžių programavimo) mokyklos paskaitose. Paskaitas vedė dėstytojas Kęstutis Mačiulaitis. Antrų klasių mokiniai išklausė paskaitą „Kibernetinis saugumas – ar įmanoma nulaužti Lietuvą per 10 min.?“ Lektorius mokinius supažindino su kibernetinio saugumo sąvoka, pademonstravo, kokie duomenys dažniausiai yra atakuojami ir kaip apsisaugoti nuo tokių atakų. Mokiniai ne tik klausė paskaitos, bet ir dalinosi patirtimi, atsakinėjo į interaktyvius klausimus. Pasibaigus paskaitai aktyviausi dalyviai buvo apdovanoti mini prizais.

3-4 klasių mokiniai klausėsi paskaitos „Nuo Beyoncės iki BMW“ apie dirbtinį intelektą. Lektorius mokinius supažindino su dirbtinio intelekto sąvoka, paaiškino, kaip dirbtinis intelektas veržiasi į mūsų gyvenimą, pateikė įdomių faktų apie programavimą ir programuotojus. Mokiniai žiūrėjo filmukus, atsakinėjo į interaktyvius klausimus.

Informacinių technologijų mokytoja Sigutė Mackevičienė


[12-17] Prieššventiniu laikotarpiu su 3a klasės mokiniais apibendriname Kristijono Donelaičio kūrybą. Stengėmės suprasti poeto laiką ir „Metus“: nagrinėjom, deklamavom, sprendėm testus, po atostogų rašysim rašinį…  Trečiokai užfiksavo donelaitiškas akimirkas ir pristatė klasei.

Mokytoja Ona Kelpšienė


[12-11] Pilietiškumo pamoka „Pasitikėti negalima tikrinti. Kur dėtume kablelį?“ Kas yra melagienos ir ar visos jos vienodai pavojingos? Kodėl dalis žmonių lengvai patiki jiems specialiai transliuojamu melu ir leidžiasi jo paveikiami? Kaip atskirti tiesą nuo mito? Kaip ugdyti kritinį mąstymą ir visuomenės atsparumą dezinformacijai? Šiais nūdienai itin aktualiais klausimais 1b klasės gimnazistai diskutavo su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje darbuotoju Luku Gyliu. Kaip teigė pamokos svečias, mes visi mokame filtruoti kavą, bet dažnai negebame filtruoti naujienų, leidžiamės klaidinami ir dažnai patys tampame netikros informacijos skleidėjais. Pranešėjas labai aiškiai ir detaliai paaiškino gimnazistams kaip kritiškai vertinti mus pasiekiančią informaciją, į ką būtina atkreipti dėmesį norint nustatyti informacijos patikimumą.

Mokytoja Silva Paulauskienė

[12-09] Technologijų pamokoje 1c kl. svečiavosi Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro darbuotoja – turizmo vadybininkė Genutė Mažeikaitė. Pamokos tema: Turizmo ūkio šaka. Turizmas Mažeikių rajone.

Mokytoja Sigrida Norvaišienė


[12-07] Prasidėjus LCC Atvirų Durų dienoms, šiandien mūsų gimnazistai turi unikalią galimybę dalyvauti dėstytojos Kate Petrikienė paskaitose apie tarpkultūrinius panašumus ir skirtumus bei Kalėdines tradicijas. Nuoširdžiai dėkojame LCC dėstytojai už nuoširdų bendravimą su mūsų abiturientais.

 Anglų k. mokytoja Jolanta Žutienė

 

[12-04] Penktadienio biologijos apie ląstelinį kvėpavimą pamokos su trečiokais refleksiją užbaigėme augintinio dalyvavimu pamokoje. Buvo ir katinų, ir šunų, triušių ir kt. Šie ne tik linksmai pasirodė ekrane, bet kai kurie iškilmingai nuo jo ir pasišalino.

Mokytojas Algirdas Vilkas

 

[11-27] Fizikos pamoka 2D klasėje. Dalyvavome Europos Kvantinės savaitės, kurią organizavo KTU studentų mokslinė draugija, fizikos popietėje. Susidomėję stebėjome tiesioginę transliaciją youtube „Fizika kino filmuose“.

Mokytoja Vilma Riaukienė


[11-26] Įsijungėme į Klaipėdos Universiteto organizuojamą projektą „Iškeisk pamoką į paskaitą“. 3 klasės mokiniai klausėsi paskaitos ,,Žurnalistika – ne tik profesija, bet ir gyvenimo būdas“. Labai šiltą, informatyvią paskaitą vedė Klaipėdos Universiteto socialinių mokslų daktarė Rosita Vaičiulė.

Mokytoja Simona Lazdauskienė


[11-20] Istorijos pamoka 1b klasei. Gimnazistai turėjo galimybę nuotoliniu būdu susitikti su mūsų buvusia gimnaziste Vaida Jonušyte. Vaida dirba Lietuvos literatūros ir meno archyve ir dalyvavo ekspedicijose Australijoje, Naujoje Zelandijoje, Urugvajuje ir Argentinoje, kurių metu rinko medžiagą apie lietuvių bendruomenes šiose šalyse. Likome sužavėti Vaidos pasakojimu apie ekspediciją Urugvajuje. Sužinojome daug įdomybių: apie Pupelių krizę, apie tai, kodėl vieno Urugvajaus miesto gyventojai stebėjosi ten lietuvių pastatyta bažnyčia. Sužinojome, kad Urugvajuje apie Lietuvą buvo suformuotas Rojaus žemės įvaizdis ir kodėl po daugelio metų į Lietuvą atvykusiems Urugvajaus lietuviams, Lietuva kėlė šoką. Ne vienam iš mūsų buvo naujiena, kiek tarpukario lietuviui kainavo kelionė į Urugvajų ir ar tikrai, ten atvykę lietuviai, rado puikų gyvenimą.

Istorijos mokytoja Silva Paulauskienė


[11-20] Motyvaciniai kultūros paveldo pažinimo seminarai mūsų ir Židikų gimnazijos gimnazistams. Pirmoji šios dienos Klaipėdos universiteto Dr. Miglės Urbonaitės-Ubės paskaita „Bronzos amžiaus pajūrio bendruomenės paslaptys“.

Išklausėme ir dar vieną Lietuvos nacionalinio muziejaus LDK Valdovų rūmų muziejininkės Sigitos Venckūnienės paskaitą – „Archeologinio radinio kelias“. Lauksime antrojo seminarų jaunimui etapo – praktinių edukacinių užsiėmimų.

 

Istorijos mokytoja Silva Paulauskienė


[11-16] Tai, kad ir per nuotolį nebūna nutolimo, patvirtino lapkričio 16 ir 17 dienomis buvusios literatūros pamokos 4 d kl. grupėje. Kartu su mumis dalyvavo kolegės R. Žilinskienė, S. Maigaitė, S. Mackevičienė ir alumnai Edvardas B. Marius B., Gvidas P., Gustė T. Aiškinomės, kodėl F. Kafka yra didis. Džiugu, kad galime bendradarbiauti!

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laima Skabickienė


[11-16] 2e kl. Nuotolinė technologijų (mitybos) pamoka. Ugdymas karjerai. Svečiuose – Klaipėdos turizmo mokyklos studentė, buvusi mūsų gimnazistė Eglė Sutkutė, kuri mokosi konditerio specialybės. Eglė papasakojo apie savo studijas, parodė daug savo gamintų saldžių konditerijos gaminių, atsakė į mūsų klausimus. Buvo įdomu.

Sigrida Norvaišienė, technologijų mokytoja


[10-16]  Integruota rusų k. ir geografijos pamoka

Pamoka 3 klasės gimnazistams „Nostalgija vasarai“. Mokytojos Laima Novakienė ir Simona Lazdauskienė.

 

 

[10-08]  UK pamoka

2013 m. gimnazijos absolventė, šiuo metu gydytoja-rezidentė Kristina Ganzijeva susitiko su ketvirtokais, besimokančiais biologijos išplėstiniu kursu. Kalbėta apie studijas LSMU, apie profesijos pasirinkimą, gydytojo profesiją.

[09-24]  Dailės pamoka

Nebūtina išradinėti dviratį… jį galima nupiešti. Išradingai išnaudojamos mūsų senamiesčio erdvės. Dailės mokytoja Asta Milėškienė


[09-24]  Lietuvių kalbos ir literatūros pamoka
Literatūros pamoka 2a klasės mokiniams Mažeikių muziejuje ,„Kaip tarpusavyje susiję menas ir tikrovė, kūrėjas ir visuomenė?“

[09-23]  Istorijos ir pilietinio ugdymo pamoka

Rugsėjo 23 – ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Lietuvoje ji minima nuo 1994 metų, susijusi su 1943 metų rugsėjo 23 d., kai buvo likviduotas Vilniaus getas.

Gimnazijoje jau tapo tradicija šią dieną paminėti pravedant netradicinę istorijos pamoką „Akistata su istorija“ . Dėl Covid–19 šiais metais pamoka nevyko žydų žudynių vietoje Pavenčiuose. Su 1941 metų vasaros įvykiais Mažeikiuose gimnazistai susipažino per pilietiškumo pamokas – kalbėta apie Holokausto priežastis, toleranciją, mūsų gimnazijos žydų tautybės gimnazistų likimą Antrojo pasaulinio karo metais, peržiūrėtas filmas „Laikas ir likimai“. Istorijos ir pilietinio ugdymo mokytoja Silva Paulauskienė

[09-23]  Lietuvių kalbos ir literatūros pamoka

„Visos aistros geros, kol mes jas valdome; visos – pražūtingos, kai joms paklūstame,“ – tokia pagrindinė V. Šekspyro dramų idėja. O kaip susieti AC/DC ir Adelės muziką su V. Šekspyro kūryba?
Tai raiškiojo skaitymo pamoka 3a klasėje. Mokiniai pasirinkę deklamavo V. Šekspyro sonetus/Hamleto monologą ir turėjo paaiškinti pateiktus simbolius, siedami juos su renesanso epocha ir Didžiojo anglo kūryba. Pateikti savo simbolį. 

[09-14]  Technologijų pamokos lauke ir kūrybingai

Džiaugiamės rudens gėrybėmis: teorija – apie floristiką, praktika – kūrybinis darbas Rudens mozaika. Technologijų mokytoja Sigrida Norvaišienė.