Erasmus+ mainų programos veiklos

Gegužės 13 – 17 dienomis gimnazijoje pagal Erasmus+ mainų programą viešėjo 10 gimnazistų ir 4 mokytojai iš Sicilijos Komiso gimnazijos. Svečiams Erasmus+ akreditacijos komanda paruošė turiningas veiklas, kuriomis siekė supažindinti ne tik su geriausia mūsų gimnazijos darbo patirtimi, bet ir suteikti žinių apie Mažeikius, Žemaitiją ir Lietuvą.
Pirmą vizito dieną pravestos trys pamokos. Integruotos istorijos – geografijos ( mokytojai S. Paulauskienė ir D. Stasys) pamokos metu buvo supažindinti su reikšmingiausiais Lietuvos istorijos faktais ir populiariausiomis Lietuvos turizmo vietomis. Įgytas žinias pasitikrino dalyvaudami Kahoot viktorinoje. Chemijos pamokoje „Art in chemistry“ ( mokytoja A. Daubarienė) mokiniai atliko chemines reakcijas, kurių metu gautas spalvas panaudojo kurdami piešinius ekologine tematika. Dalyvaudami biologijos pamokoje „Magic flower show“ ( mokytoja L. Vičiulienė) išsiaiškino, kaip ir kodėl chrizantemos, rožės ir tulpės laboratorijoje nusidažė neįprastomis, akį džiuginančiomis spalvomis. Po pamokų svečių laukė žaidybinis – interaktyvus turas po miestą. Dienos veiklas užbaigėme Urvikių kultūros centro edukacija „Duonos kelias“.
Antrą viešnagės dieną aplankyta didinga ir paslapčių kupina Kuršių Nerija – Juodkrantė, Nida, Raganų kalnas, kormoranų kolonija, Naglių gamtinio rezervato pažintinis takas, Parnidžio kopa.
Trečiadienį stebėdami debatus „This house would include sustainable development in the curriculum“ ( mokytoja R. Meškienė) turėjo galimybę pasimokyti debatų vedimo metodikos, patobulinti anglų kalbos įgūdžius. Integruotoje dailės ir anglų kalbos pamokoje „Sustainability in Art: Embrace Your Identity“ analizavo tvarumą dailėje, susipažino su silueto atsiradimo istorija ir šukuosenų stilistika, išmoko piešti portreto siluetą profiliu ir naudodami antrines žaliavas sukūrė individualias šukuosenas (mokytojos D. Goštautienė ir A. Milėškienė). Integruotoje informacinių technologijų ir matematikos pamokoje (mokytojos S. Vaišvilienė ir S. Mackevičienė) naudodami DI kūrė piešinį – matematikos uždavinį. Dalyvavo ugdymo karjerai specialistės B. Gudauskienės vestame užsiėmime „Me and My Interests in Search of My Studies“. Po pamokų laukė išvyka į Žemaitijos sostinę – Telšius, pažintis su miesto istorija ir „Džiugo“ sūrio degustacija.
Ketvirtadienį svečiai ne tik dalyvavo technologijų pamokoje „Iron Crosses of Lithuania“ (mokytojas R. Milėška) ir fizikos pamokoje (mokytoja V. Riaukienė), bet ir patys pristatė savo mokyklą. Pažintį su Žemaitija pratęsėme aplankydami Žemaitijos nacionalinį parką, Šaltojo karo muziejų ir Litvakų sodą Plateliuose.
Paskutinę viešnagės dieną laukė išvyka į Kryžių kalną, edukacija „Rūtos“ šokolado fabrike Šiauliuose, o po jos veiklų savaitės aptarimas ir sertifikatų įteikimas. Atsisveikindami svečiai teigė, kad vizitas Lietuvoje jiems buvo pilnas atradimų ir paliko neišdildomus įspūdžius!