Išvyka į Slovakijos Košicė dvikalbę gimnaziją pagal projektą ERASMUS+

Balandžio 8-oji 1-oji projekto ERASMUS+ diena Košicė dvikalbėje gimnazijoje, kurioje dauguma mokomųjų dalykų dėstomi anglų ir ispanų kalbomis. Turiningos dienos veiklose susipažinome su mokyklos erdvėmis, dalyvavome geografijos, istorijos, programavimo pamokose, novatoriškus ir įdomius eksperimentus mokiniai atliko Steel moksliniame centre, taikydami Actionbound programėlę lankėme žymiausias ir įsimintiniausias Košicė vietas.
2-ąją ERASMUS+ projekto dieną išgyvenome žmogaus, gamtos, kultūros ir ekonomikos dermę per darnųjį vystymąsi: pažintį su Tatrų nacionalinio parko muziejumi, slovakų patiekalų degustaciją, ekoturizmo pradžiamokslį gamtiniame pažintiniame take, biologijos kūrybinėje pamokoje, susipažinome su verslo galimybėmis saugomoje teritorijoje.
3-ąją ERASMUS+ dieną Košicė gimnazijos organizuojamose veiklose rytą pradėjome pažintimi su slovakų liaudies šokiais ir jų tautiniais rūbais Železiar tautinių šokių ansamblio studijoje, o sugrįžę į gimnaziją mokiniai bendraudami ir bendraudarbiaudami, taikydami teorines žinias ir praktinius eksperimentavimo įgūdžius atliko įtraukius chemijos, fizikos laboratorinius darbus. (Ki)Tokia integruota istorijos-ekonomikos pamoka vyko miesto muziejuje. Dienos veiklas vainikavo Slovakijos lygos ledo ritulio pusfinalio varžybos.
ERASMUS+ projekto 4-ąją dieną Lietuvos ir Slovakijos mokiniai rytą pradėjo Košicės regioniniame amatų centre: molis virto indais, siūlai – juostelėmis, viela ir kukurūzų burbuolių lapai – papuošalais. Dienos mokslams keliai tiesiami buvo gimnazijoje, kur ispanų kalbos pamokoje susipažinome su šalies tradicijomis, tapusiais tarptautiniais ispaniškais žodžiais, o anglų kalbos pamokos labirintais buvome vedžiojami po Britų salyno kalbas, angliakalbes pasaulio valstybes.
Paskutinę 5-ąją ERASMUS+ projekto dieną vyko integruotas anglų kalbos, fizikos, chemijos ir geografijos mokymas – žodžiai, jėgos ir mechanizmų veikimas, medžiagos ir uolienos. Solivaro druskos kasyklos muziejuje buvome supažindinti su gavyba ir apdirbimu. Slovakijos opalų kasyklose mokiniai turėjo galimybę ne tik apžiūrėti urvus, bet ir nudžiuginti save rastais uolienų gabaliukais, kurie juvelyrų rankose gimsta gražiausiais papuošalais. Košicė gimnazijoje apibendrintos ir įsivertintos savaitės mokymų veiklos. Dalyvavome tradicija tampančioje abiturientų organizuotoje kilnioje šventėje, renkant karalių ir karalienę. Savaitės žinios ir patirtis, įgytos mokantis gamtoje ir iš gamtos, dalyvaujant pamokose – sau, kitiems ir gyvenimui!