Sugrįžimas prie bendražmogiškųjų vertybių Europos tautų literatūroje

Balandžio 26 d. įvyko trečiasis nuotolinis susitikimas Erasmus+ projekto „Sugrįžimas prie bendražmogiškųjų vertybių Europos tautų literatūroje“. Aptarėme 20 dienų trukusio skaitymo eksperimento rezultatus. Džiaugiamės, kad prie projekto prisijungė bibliotekininkė, esperanto kalbos mokytoja Gražina Opulskienė ir dvi 1f klasės mokinės — Julita Grubliauskaitė bei Skaistė Pukelytė. Skaitytų kūrinių analizė buvo labai vaizdinga. Vėliau susitikime kalbėjome apie skaitymo naudą, kūrėme eksperimento naudos minčių žemėlapį bei mokėmės kurti akrostinį eilėraštį. Šį kartą susitikimą vedė turkų mokytoja, Sezgin. Dėkoju projekte dalyvaujantiems gimnazistams ir mokytojoms Sandrai Vaišvilienei bei Aistei Daubarienei. Projekto koordinatorė anglų k. mokytoja Irena Urbonienė

 

Vasario 23 d. Šiandien įvyko antrasis Erasmus+ projekto „Sugrįžimas prie bendražmogiškųjų vertybių Europos tautų literatūroje“ nuotolinis komandų susitikimas. Susitikimo metu buvo atliktos eTwinning užduotys ir aptarti eksperimento žingsniai. Eksperimentas truks 20 dienų ir padės ugdyti skaitymo įprotį. Kiekvieną dieną mokiniai skaitys knygas ir fiksuos savo rezultatus. Susitikimo metu mokiniai grupėse projektavo ir turės paruošti patrauklų ir naudingą, informatyvų knygos skirtuką.

 

 

Vasario 9 d. Erasmus+ projekto “Sugrįžimas prie bendražmogiškųjų vertybių Europos tautų literatūroje” nuotolinis komandų susitikimas ir įvairios veiklos.
Mokiniai grupėse (Zoom kambariuose) kūrė strategijas, kaip išsiugdyti skaitymo įprotį, projekto mokytojų komandos aptarė tolimesnį darbą. Svečių teisėmis susitikime dalyvavo mokytojų ir mokinių komanda iš Turkijos, Izmiro miesto. Svečiai mokėsi, kaip reikia vykdyti projektines veiklas.

 

Sausio 27 d. vyko Erasmus+ projekto „Sugrįžimas prie bendražmogiškųjų vertybių Europos tautų literatūroje“ mokytojų susitikimas. Aptarėme projekto veiklas “etwinning” platformoje. Planavome vizitą į Latviją. Kūrėme galutinio projekto produkto – knygos “What’s your frame”, sandarą. Suderinome virtualių susitikimų su moksleiviais datas. Projekto koordinatotė anglų k. mokytoja Irena Urbonienė

Erasmus+ Projektas Merkelio Račkausko gimnazijoje [2019-01- 20-25]


Knygos tikrai gali būti tiltai, jungiantys jaunus žmones

Į projekto pirmąjį susitikimą atvyko mokytojų ir mokinių komandos iš Turkijos, Ispanijos, iš kaimyninės Latvijos sostinės privačios vidurinės mokyklos. Šio projekto tikslas pristatyti skirtingų šalių komandoms nacionalinės literatūros pavyzdžius, per grožinę literatūrą gilintis į kitas kultūras, ieškoti bendrų vertybių, pažinti naujus kraštus, jų žmones, susidraugauti ir mokytis bendradarbiaujant su mokiniais iš kitų šalių. Prieš susitikimą visų šalių mokiniai skaitė mūsų pasiūlytas knygas anglų kalba. Kaip savo nacionalinės literatūros pavyzdžius pasirinkome Kazio Borutos romaną „Baltaragio malūnas“ ir Kristinos Sabaliauskaitės knygą apie Vilnių, kaip daugiakultūrį miestą.
Visą savaitę vyko intensyvi turkų, ispanų, latvių ir lietuvių mokinių ir mokytojų veikla. Pirmąją dieną svečiai ir šeimininkai prisistatė, susipažino su Lietuvos geografine padėtimi, istoriniais faktais, mokėsi lietuviškai, lankėsi Mažeikių muziejuje. Antrąją dieną žiūrėjo pirmąjį lietuvišką miuziklą „Velnio nuotaka“, kuris sukurtas pagal „Baltaragio malūną“, rašė laišką Kaziui Borutai. Svečiai buvo supažindinti su Lietuvos švietimo sistema, jie aplankė vaikų darželį „Bitutė“ ir „Ventos“ progimnaziją. Trečiadienį visi projekto dalyviai lankėsi Vilniuje, kur vaikščiojo K. Sabaliauskaitės knygos herojų keliais, aplankė Gedimino pilį, Martyno Mažvydo biblioteką, kur turėjo progą pamatyti senųjų raštų restauravimo procesą. Ketvirtadienis buvo skirtas kūrybiniams darbams: susiskirstę tarptautinėmis grupėmis mokiniai rašė tekstus, vaidino ir piešė komiksus sušiuolaikinto „Baltaragio malūno“ tema, kur Jurga buvo vienturtė Baltaragio duktė, Jurgis Girdvainis – šauniausias gimnazijos vaikinas, o Pinčiukas – chemijos mokytojas, įsižiūrėjęs gražiąją mokinę. Projekto dalyviai buvo patenkinti savo veiklomis ir jų rezultatais. Po pietų jų laukė išvyka į Platelius, Šaltojo karo muziejų, ir į Telšius, Žemaitijos sostinę. Geriau pažinti mūsų kraštą svečiams padėjo ir gardaus sūrio ,,Džiugas“ degustacija. Po jos visi grįžo patenkinti paragavę ne tik sūrio, bet ir jiems neįprasto dalyko – ledų su sūriu. Penktadienis buvo skirtas diskusijoms ir savo tautos knygoms apie jaunimą. Visų komandų nariai surado nemažai bendrų vertybių. Projekto finalinis renginys – „Duonos kelias“ Urvikių kultūros centre. Kaip pastebėjo viešnia iš Rygos, „Viską suplanavot idealiai, merginos“: pradėjom malūnu ir baigėm duonos kepimu.
Projekto dalyviai mokiniai gyveno mūsų mokinių šeimose, daug bendravo neformalioje aplinkoje. Spėjo susidraugauti ne tik dalyviai, bet ir jų mamos, kurios negailėjo gražių žodžių lietuvėms, maloniai priėmusioms jų vaikus.
Kaip šiandien matome iš svečių vertinimų, tai puikus mokytojų komandinio darbo rezultatas: projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja Irena Urbonienė, jos pagalbininkės: matematikos ir informatikos mokytoja Sandra Vaišvilienė, chemijos mokytoja Aistė Daubarienė ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ona Kelpšienė.
Kovo mėnesį projekto dalyvių laukia vizitas į Ispaniją. Jau skaitome šios šalies literatūros klasiko Federiko Garsijos Lorkos dramą ,,Bernardos Albos namai“.
Knygos yra tiltai, kurie sujungia įvairių tautų ir kartų žmones. Mes dalyvaujame tokiame projekte.

ONA KELPŠIENĖ, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė