Projektas Erasmus+ „Sveika gyvensena ir žalingi paauglių valgymo įpročiai“

Projekto partnerių susitikimas Italijoje

Balandžio 1-7 dienomis mūsų gimnazijos mokiniai: Elanda Tiškutė (II c kl.), Ieva Kvedaraitė (IV f kl.), Karolina Jasaitė (III b kl.), Dilanas Jonaitis ir Arnas Šiuška (I a kl.), projekto koordinatorė socialinė pedagogė Gitana Svirskienė bei anglų kalbos mokytoja Irena Urbonienė dalyvavo Erasmus+ projekto „Healthy lifestyle and unhealthy eating habits in teenagers“ („Sveika gyvensena ir žalingi paauglių valgymo įpročiai“) penktajame mokinių mainų susitikime Isernijoje, Italijoje.

Dvejus metus trukusį projektą vainikavo paskutinis įspūdžių pilnas susitikimas projekto koordinatorių šalyje. Po įžanginių kalbų ir vietinės televizijos susidomėjimo projekto naudingumu ir sklaida darbą pradėjome kiekvienos šalies prisistatymu liaudiška daina, susijusia su maistu. Lietuviškai nuskambėjo „Buvo gera gaspadinė“ ir „Aš labai myliu Lietuvą“. Artėjant šv. Velykoms, buvo prasmingai pasidalinta šios šventės papročiais ir tradiciniais patiekalais, kurie nugulė leidinyje „Traditional and transnational Easter food recipes“ („Tradiciniai ir tarptautiniai velykinių patiekalų receptai“). Šio susitikimo metu didelis dėmesys buvo skirtas fiziniam aktyvumui – popietės treniruoklių salėje, estafetės bei kiti komandiniai žaidimai. Mokiniai mišriose grupėse tobulino kurtą pasakojimą, kurio veikėjai yra prabilę maisto produktai, kūrė video siužetą apie projekto naudingumą jiems, mokiniams ir bendruomenei. Smagu buvo stebėti italų mokinių paruoštą pranešimą apie projekto partnerių šalių tradicinius valgius „Geographical map of food“ („Maisto geografinis žemėlapis“). Projekto susitikimo veiklas papildė krašto, kultūros pažinimas vaikščiojant po Kasertą, Romą, Vatikaną, Neapolį bei lankant archeologinį muziejų „La Pineta“ ir multimedijos muziejų apie Isernijos istoriją, įsikūrusį viename iš mokyklos (Liceo Classico „O. Fascitelli”) pastatų.

Nors projektas artėja prie pabaigos, tikime, kad visų projekto dalyvių gyvenimus pakeitėme, praturtinome žiniomis apie sveikatą, maisto sudėtį, pažinome kitas kultūras, mokėmės tolerancijos, nedrąsiems mokiniams buvo proga atsiverti, labiau pasitikėti savimi. Įkvėpėme norą domėtis savimi ir pasauliu.

Irena Urbonienė, anglų kalbos mokytoja


Projekto partnerių susitikimas Lenkijoje

 


 
 

Projekto partnerių susitikimas Lietuvoje

 

 

Erasmus+ projekto „Sveika gyvensena ir žalingi paauglių valgymo įpročiai“ veikla įsibėgėja. Gimnazijos mokinių komanda ir projekto koordinatorės lankėsi AB „Pieno žvaigždės“. Susipažinome su įmonės „Pieno žvaigždės“ veikla. Paragavome skanėstų.