„Pažink Prancūzijos ir Lietuvos kultūros ir meno paslaptis“

Tarptautinis projektas – klasių mainai „Pažink Prancūzijos ir Lietuvos kultūros, istorijos ir meno paslaptis“
Sausio 31 – vasario 7 dienomis gimnazijoje svečiavosi ir mūsų mokyklos gimnazistų šeimose gyveno mokiniai iš Prancūzijos. (https://www.facebook.com/espace.scolaire.condorcet/) Projekto koordinatorės anglų kalbos mokytoja Renata Šaltkauskienė ir ekonomikos mokytoja Rima Meldaikienė. Šio susitikimo tikslas – pažinti Lietuvos kultūrą, istoriją ir meną, todėl jau pirmąją projekto dieną svečiai ir mūsų gimnazistai dalyvavo edukacinėje programoje Urvikiuose „Duonos kelias“, kur mokėsi kepti duoną, šoko, dainavo, žaidė tradicinius lietuviškus žaidimus bei ragavo žemaitiškus patiekalus. Projekto dalyviai susipažino su Mažeikių miestu žaisdami orientacinį žaidimą, o Mažeikių muziejuje mokėsi daryti dirbinius iš tošies ir odos. Mokykloje svečiai dalyvavo pristatymuose apie Lietuvos švietimo sistemą, gimnaziją ir jos erdves, entuziastingai mokėsi lietuvių kalbos, istorijos, geografijos, muzikos ir šokių. Dailės dirbtuvėse visi projekto dalyviai turėjo galimybę pasimokyti virvelinės keramikos, gilinosi į sporto ir meno chemijoje paslaptis, buvo pristatytos prezentacijos apie modernizmą Lietuvoje ir Prancūzijoje. Didžiausią įspūdį svečiams iš Prancūzijos paliko Lietuvos grožis. Projekto dalyviai vyko į Palangą, lankėsi Gintaro muziejuje, klausėsi pasakojimų apie Birutės kalną, Gintaro pilį, o po pasivaikščiojimo vėjuota Baltijos jūros pakrante išvyko į Klaipėdą, kur lankėsi Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje ir susipažino su Klaipėdos istoriniu senamiesčiu. Taip pat svečiai ieškojo prancūzų šaknų Lietuvoje dalyvaudami edukacinėje programoje Renavo dvare, vyko į Platelius, į Šaltojo karo muziejų bei pasivaikščiojo saulėtu Plokštinės taku.
Atsisveikinimo vakarą po gardžios vakarienės Dubgiryje, projekto svečius, mokytojus, mūsų gimnazistus bei tėvelius šokdino Mažeikių folkloro ansamblis „Alksna“. Penktadienio rytą, apibendrinę savaitės veiklas mokykloje, gimnazistai lydėjo draugus iš Prancūzijos į Rygą, kartu pasivaikščiodami saulėtu senamiesčiu ir atsisveikino oro uoste, laukdami kito susitikimo.
Šios projektinės savaitės įdomios veiklos, išvykos ir nuotykiai paliko pačius šilčiausius prisiminimus visiems projekto dalyviams, o mūsų gimnazistai jau nekantriai laukia kelionės į Prancūziją ir susitikimo su naujaisiais draugais!

Eglė Žulpaitė, 2 a kl.