Nordplus „Education Lighthouse“

3-asis partnerių susitikimas
 

Sekmadienį, sausio 15 dieną, prasidėjo Nordplus Junior projekto „Švietimo švyturys“ dalyvių iš Islandijos ir Suomijos susitikimas Lietuvoje. Pradėjome Vilniuje – lankėmės VU Skandinavistikos fakultete, NŠA, Vilniaus istorinėse vietose. Antradienį susipažinome su KTU Chemijos fakultetu, o trečiadienį ir ketvirtadienį svečiai lankysis gimnazijoje.

Renata Šaltkauskienė ir Loreta Giniotienė, projekto koordinatorės

2-asis partnerių susitikimas
 

Spalio 23-29 dienomis, Merkelio Račkausko gimnazijos mokinių, dalyvaujančių NordPlus Junior projekte „Švietimo švyturys“, grupė lankėsi Akranes mieste, Isladijoje. Susitikimo metu projekte dalyvaujantys moksleiviai iš Suomijos, Islandijos ir Lietuvos pristatė atliktus namų darbus – pateiktis skaidrėse ir video filmukus apie savo mokyklas, įvairias pamokas, edukacines erdves ir ugdymo priemones bei veiklas po pamokų. Aplankėme vaikų darželį, kuris sužavėjo ekologiniu vaikučių ugdymu, pagrindinę mokyklą, kurioje vyksta integruotas vaikų su negalia ugdymas, tris skirtingus universitetus, kurie siūlo studijų programas ne tik Islandijos moksleiviams, bet laukia studentų ir iš bet kurios pasaulio šalies. Be abejonės, visi likome sužavėti nuostabia Islandijos gamta ir gyvūnais. Į dangų šaunantys geizeriai, kvapą gniaužiantys kriokliai ir ugnikalnių krateriai, danguje šokanti pašvaistė išliks atmintyje ilgai.

Projekto koordinatorės Loreta Giniotienė ir Renata Šaltkauskienė, anglų kalbos mokytojos.


 

1-asis partnerių susitikimas

Lapkričio 10-17 dienomis šešiolika 2a klasės mokinių, dvi anglų kalbos mokytojos Loreta Giniotienė ir Renata Šaltkauskienė bei chemijos mokytoja Aistė Daubarienė dalyvavo pirmajame Nordplus Junior projekto „Education Lighthouse“ susitikime Suomijoje, Suonenjoki ir Rautalampi miesteliuose. Projekte taip pat dalyvavo mokiniai iš Islandijos. Suomiai mus pasitiko labai šiltai ir svetingai, o visos savaitės programa ir veiklos buvo labai įdomios ir linksmos. Projekto metu pristatėme savo šalių švietimo sistemos raidą iki šių laikų, diskutavome apie jų panašumus ir skirtumus. Mus supažindino su Suonenjoki ir Rautalampi vidurinės ir Kuopio pradinės mokyklos erdvėmis, turėjome galimybę stebėti, kaip vyksta pamokos. Labiausiai stebino ir žavėjo mokyklų modernumas ir labai jauki, laisva atmosfera. Taip pat lankėmės Jyväskylä universitete, kuriame buvo pristatytos universiteto studijų kryptys, galimybės studentams, atvykusiems iš užsienio šalių. Susipažinome ir su Suomijos kultūra. Lankėmės Suonenjoki, Rautalampi, Kuopio ir Jyväskylä miestuose, taip pat labai daug laiko praleidome gamtoje: dalyvavome žygyje Kalajos nacionaliniame parke, o mokyklos ir namai, kuriuose gyvenome – apsupti miškų. Vis dėlto pats smagiausias visiems vakaras buvo suomiškoje saunoje, po kurios šokome į ežerą, ragavome suomiškų valgių bei šokome tradicinius visų 3 šalių šokius! O paskutinį vakarą su naujais draugais ir Suomija atsisveikinome vakarėlyje.

Ši Suomijoje praleista savaitė buvo tiesiog nuostabi! Daug sužinojome apie Suomijos ir Islandijos švietimo sistemų pokyčius, patobulinome anglų kalbos žinias, o Suomijos kultūra, gamta ir visi nuotykiai paliko pačius šilčiausius įspūdžius. O dabar labai lauksime kitų susitikimų su naujaisiais draugais Islandijoje ir mūsų gimnazijoje!

Eglė Žulpaitė, 2 a klasė