Klasių mainų programa „Pažink Lietuvos ir Prancūzijos istorijos, kultūros ir meno paslaptis”

2023-05-16

Nenustebkite šią savaitę gimnazijos koridoriuose išgirdę prancūzų kalbą. 25 pirmokai dalyvauja klasių mainų programoje „Pažink Lietuvos ir Prancūzijos istorijos, kultūros ir meno paslaptis” ir nuo šeštadienio pas mus vieši 23 moksleivių bei 3-jų mokytojų grupė iš Saint-Quentin licėjaus Espace Scolaire Condorcet. Per savaitgalį svečiai jau spėjo aplankyti daug įdomių vietų ir pradėjo savo pažintį su mūsų šalimi. Šį rytą pradėjome nuo ansamblių „Bros“ ir „Incanto“ atliekamų dainų, supažindinimu su Lietuvos švietimo sistema, Mažeikių istorija bei lankytinomis vietomis. Gimnazijos direktorė svečius pakvietė susipažinti su mokyklos erdvėmis, visiems projekto dalyviams palinkėjo smagios bei įvairios kultūrinių patirčių savaitės.
Gimnazistai, vadovaujami mokytojų Dalios Pranciulienės, Silvos Paulauskienės, Natalijos Dapšienės ir Dainiaus Stasio, svečiams vedė lietuvių kalbos, integruotas istorijos ir geografijos, muzikos ir geografijos pamokas. Tikimės, kad šių mainų metu daug ko išmoksime vieni iš kitų.
Projekto koordinatorės Renata Šaltkauskienė ir Loreta Giniotienė

 

2023-03-23

Projektas-klasių mainai su šiaurės Prancūzijos Saint‑Quentin miesto licėjumi Espace Scolaire Condorcet. Projekto tema „Pažink Lietuvos ir Prancūzijos kultūros, istorijos ir meno paslaptis“.
25 gimnazistų ir trijų mokytojų pažintis su Prancūzijos kultūra prasidėjo ir visą savaitę tęsėsi Pikardijoje, prie Somme’os upės įsikūrusiame gotikos, neoklasicizmo ir art deco stilių architektūros šedevrais išpuoštame Saint‑Quentin mieste. Besilankant senamiesčio širdyje, ausį kaskart pradžiugindavo miesto rotušėje įrengtas 36 varpų karilionas. Gimnazistai buvo apgyvendinti prancūzų šeimose, todėl įžanginį projekto savaitgalį praleido labai įvairiai ir turiningai. Pirmadienį prasidėjo pažintis su mokykla, jos struktūra, edukacinėmis erdvėmis, licėjaus mokiniai pristatė savo miestą ir šalies švietimo sistemą.
Prancūzų turiningai suplanuota programa ir profesionalūs ekskursijų gidai kasdien leido patirti vis naujų kultūros, istorijos ir meno įspūdžių, subtilių kulinarinio paveldo skonių ir draugiškų bendravimo akimirkų. Per savaitę gimnazistai lankėsi trijose senoviniuose miestuose, susipažino su jų architektūros stiliais ir muziejų ekspozicijomis. Aplankytas Žiulio Verno Amiens miestas ir jame esantis pasaulinio paveldo objektas – nepaprasto grožio ir didybės gotikinė, du kartus didesnė nei Paryžiaus – Dievo Motinos katedra, jaukios senamiesčio gatvelės ir Veneciją primenantys kanalai. Kitą dieną – Nuostabusis Paryžius! Luvras, Senos pakrančių perlai, Monmartras. Ketvirtadienį vyko projekto veiklų ir įspūdžių apibendrinimas, integruota anglų k. ir meno pažinimo pamoka, pranešimų rengimas. Projektą vainikavo popietinės pramogos boulingo klube, projekto pranešimų pristatymas tėvų bendruomenei ir atsisveikinimo vakaronė su šeimomis. Penktadienį su liūdesiu palikome magnolijomis žydinčią Prancūziją. Au revoir Paris, au revoir la France, pasiilgsim! Už šiltą priėmimą ir rūpestį, galimybę pažinti šalį, įdomias veiklas ir patirtis esame dėkingi Saint‑Quentin licėjaus Espace Scolaire Condorcet direktoriui Jean-Christophe Storz, mokytojams Maureen Joseph, Flore Clere, Florent Heens, Perrine Crapez, Thierry Lesage ir Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos direktorei Astai Žukauskienei, parėmusiai šią iniciatyvą. Mokytojų komanda – projekto koordinatorės anglų k. mokytojos Renata Šaltkauskienė ir Loreta Giniotienė bei gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Laimonas Terasius.