Comenius programos „Profesijų įvairovė – iššūkius paverskime svajonių išsipildymu“Comenius programos „Profesijų įvairovė – iššūkius paverskime svajonių išsipildymu“ projektinis susitikimas Rumunijoje

Balandžio 27 – gegužės 4 dienomis šeši mūsų gimnazijos mokiniai ir trys mokytojai dalyvavo projektiniame susitikime Rumunijos Gherlos mieste.
Tai paskutinis, ketvirtasis, projektinis susitikimas. Kartu su partneriais aptarėme karjeros planavimo ir profesinio informavimo sistemas savo šalyse, lankėmės moderniame baldų fabrike ir senoje druskos kasykloje, technikos universitete susipažinome su naujomis technologijomis.
Visos šalys rengė stendus pristatančius savo šalį, rodėme namie parengtus pristatymus apie Rumuniją, veikė mūsų gimnazijos mokinių fotografijų apie profesijas paroda.
Visi susitikimo dalyviai mokosi esperanto kalbos, bet ekskursijų, sporto žaidimų ir bendrų veiklų metu dažnai skambėjo ir anglų kalba, pravertė rusų ir vokiečių kalbos žinios.

 

Comenius programos „Profesijų įvairovė – iššūkius paverskime svajonių išsipildymu“ projektinis susitikimas Italijoje

Spalio 13 – 19 dienomis 6 gimnazijos antrokai, kurie lanko Esperanto kalbos būrelį, gimnazijos direktorė ir dvi mokytojos dalyvavo projektiniame susitikime Italijos mieste Capannori. Vietos bendruomenė garsėja visoje Italijoje ir net pasaulyje kaip skirianti daug dėmesio gamtos apsaugai, net 80% visų šiukšlių yra gyventojų rūšiuojamos ir vėliau perdirbamos.

Kartu su jaunuoliais iš Bulgarijos, Italijos, Rumunijos ir Vokietijos keitėmės informacija apie profesijos pasirinkimo ir karjeros planavimo galimybes savo mieste, parodėme filmuką apie kai kurias darbo vietas Mažeikiuose, pristatėme parengtį kaip darbo vietų galima ieškoti Lietuvoje pasitelkiant Darbo biržą ir internetinius puslapius. Grupėse rengėme stendus apie projekte dalyvaujančias šalis, parodėme parengtį apie tai kas sieja Italiją ir Lietuvą, informavome projekto draugus apie užsieniečių galimybes studijuoti Lietuvoje. Vyko viktorinos apie profesijas, mokėmės esperanto kalbos, per talentų vakarą rodėme programą ir džiaugėmės kitų projekto dalyvių sugebėjimais.

Labai įdomūs buvo ir susitikimai su tikrais picų kepėjais iš Neapolio, apsilankymas karvių fermoje, išrūšiuotų šiukšlių surinkimo punkte, Caritas parduotuvėje kur dirba savanoriai ir susitikimas su „Goldman Enrivonmental Prize 2013“ gavėju Rossano Ercolini. Ši premija už gamtosaugą vadinama „Žaliuoju Nobeliu“ ir kasmet teikiama už gamtos apsaugą 6 žmonėms pasaulyje išrenkant po vieną iš 6 kontinentų.

Visi mokiniai gyveno šeimose ir tai padėjo pažinti italų nuoširdumą ir svetingumą.

 

Comenius programos „Profesijų įvairovė – iššūkius paverskime svajonių išsipildymu“ projektinis susitikimas Vokietijoje

Balandžio 20 – 28 dienomis šešios mūsų gimnazijos 3 klasių mokinės, esperanto kalbos būrelio narės, ir dvi mokytojos dalyvavo projektiniame susitikime Vokietijos Winterbergo mieste. Miestas garsėja kaip žiemos sporto centras, nors ir vasarą jis patrauklus dviratininkams, jėgos aitvarų sporto gerbėjams bei mėgstantiems žygius į kalnus.

Kartu su kitų šalių komandomis keitėmės informacija apie profesijos pasirinkimo ir karjeros planavimo galimybes savo mokyklose, rengėme stendus apie projekte dalyvaujančias šalis, pristatėme filmuką, parodantį mūsų mokinių ir mokytojų žinias apie Vokietiją. Kartu lankėmės rūdos kasykloje, turizmo centre ir sportiniuose miestelio įrenginiuose, mokėmės esperanto kalbos, bendravome ekskursijų į Marburgą ir Kiolną metu.

 

Comenius programos „Profesijų įvairovė – iššūkius paverskime svajonių išsipildymu“ projektinis susitikimas Bulgarijoje

Lapkričio 4 – 11 dienomis dešimt mūsų gimnazijos mokinių ir trys mokytojai dalyvavo projektiniame susitikime Bulgarijos Polski Trambesh mieste. Kartu su jaunuoliais iš Bulgarijos, Italijos, Rumunijos ir Vokietijos keitėmės informacija apie profesijos pasirinkimo ir karjeros planavimo galimybes mūsų šalyse, lankėmės modernioje įmonėje ir susipažinome su miestelyje veikiančiomis kultūros įstaigomis, mokėmės esperanto kalbos, bendravome ekskursijų metu. Visų šalių mokiniai mokosi esperanto kalbos, mokytojai koordinatoriai yra esperantininkai taigi projektinės savaitės metu darbinės kalbos buvo esperanto, anglų ir rusų.