Biblioteka

Nuo senų senovės bibliotekos apgaubtos gražiausiais epitetais: „Mūzų šventovė“, „vaistinė sielai“, „išminties namai“, „pasaulis, pasiekiamas ranka“…

Vienas iškiliausių XX a. rašytojų J. L. Borchesas yra pasakęs, kad „biblioteka – tai laiko vartai“, o anot J. V. Getės, biblioteka yra kapitalas, duodantis neribotus procentus.

Bibliotekos struktūra

Projektai

Bibliotekos istorija

Nauja literatūra

*******

Jau veikia elektroninis gimnazijos bibliotekos knygų katalogas „Mobis“.

Prisijungti prie katalogo  ir rezervuoti leidinius gali tik registruoti bibliotekoje skaitytojai.

Savo prisijungimo numerį sužinokite bibliotekoje.

Sistema nuolat atnaujinama, tobulinama ir papildoma.

Prisijungti prie katalogo galite adresu: www.imobis.lt/app/mobis/rackauskas

 

*******

Baigėsi Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojama akcija „Knygų Kalėdos“, kviečianti dovanoti knygas bibliotekoms. Džiugu, kad gimnazijoje yra neabejingų knygai, suprantančių, kad knyga visuomet išliks didžiulė vertybė. Gimnazijos bibliotekos fondą papildė 25 naujos knygos, kurios atras savo skaitytoją.

Už padovanotas knygas dėkojame: Gimnazijos Direktorei A. Žukauskienei, pavaduotojai J. Palenskienei, mokytojoms V. Irniūtei, J. Pivariūnienei, A. Čekytei, O. Kelpšienei, mokiniams Laurynui Valiui 1b, Anastasijai Volkovai 3a, Ugnei Striaukaitė 4b.

 

*******

 

Gauta 2018 11 07

 

Lietuvos Respublikos Seimas 2016-uosius paskelbė Bibliotekų metais. Prezidentė D. Grybauskaitė globoja Bibliotekų metus, kurių šūkis „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“. Taip siekiama sutelkti dėmesį į bibliotekas ir pabrėžti jų svarbą šalies gyvenime. Visus metus Lietuvos bibliotekose vyks kultūros, mokslo, informaciniai renginiai.Dailės mokytojos Astos Milėškienės paskatinti 1, 2 ir 3-ių klasių gimnazistai dalyvavo dviejuose konkursuose: Lietuvos mokinių meninės kūrybos darbų „Knygų namų šviesa“, kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (LMNŠC) ir Panevėžio rajono Velžio gimnazijos organizuotame respublikiniame piešinių konkurse „Tu knygą pamėgsi – tave pamėgs visas pasaulis“ (H.Ibsenas). Siūlomos temos buvo įvairios: neatrastas pasaulis knygose, sustabdytos akimirkos iš mano vaikystės knygų, bibliotekininko portretas, ateities knyga, biblioteka – sielos vaistinė…

Atrinktus darbus mokytoja A.Mileškienė nusiuntė konkursų organizatoriams ir jau gavome smagią žinią, kad mūsų gimnazijos 1 e klasės mokinės Ievos Aleksejevaitės piešinys laimėjo 3-ąją vietą. Konkurso organizatoriai, informuodami apie rezultatus, pastebėjo: „Gimnazistai vis iš naujo patvirtina, kad bibliotekos, knygos niekur nedings, jos yra ir bus svarbios ir reikalingos, tiesiog įgaus naujas formas ir veiks kitokiais būdais. Atrinkdami geriausius darbus, visų pirma, ieškojome tų, kurie vaizdais, jų kompozicijomis, idėjomis, spalvomis ir pustoniais yra saviti, drąsūs ir išradingi, kitaip mato kasdieną, o tuo pačiu nuoširdūs ir kartu labai reiklūs supančiam pasauliui“.

Dalis puikių piešinių liko mūsų gimnazijoje ir juos dabar galite pamatyti bibliotekoje ir skaitykloje veikiančioje parodoje. Eksponuojami 27 piešiniai, tad maloniai kviečiame visus apsilankyti iki gegužės 5 dienos ir balsuoti už jums labiausiai patikusį piešinį. Tą dieną gimnazijos bibliotekoje laukiame visų piešinių autorių, kuriuos norėsime pakalbinti ir įteiksime simbolines dovanėles,  o ypatingi prizai laukia tų, kurių piešiniai sulauks daugiausia lankytojų įvertinimų.

Ačiū dailės mokytojai už atsiliepimą į mūsų iniciatyvą ir visiems piešusiems!

Bibliotekininkės Vilija Statkutė ir Gražina Opulskienė