Sveikiname protmūšių komandą!

Merkelio Račkausko gimnazijos mokiniai nuo lapkričio 25 d. kiekvieną ketvirtadienį dalyvauja ir gimnazijos vardą garsina jau 10-ojo Gabijos gimnazijoje rengiamų protmūšių sezono žaidimuose. Komandą subūrė ir dalyvavimą inicijavo jos kapitonas 2b klasės mokinys Rokas Slančiauskas. Komanda, kurią sudaro: 2b klasės mokiniai Dovydas Čiuta, Lukas Buinickas, Austėja Milevičiūtė, Rokas Slančiauskas, 2a klasės mokinė Konstancija Kėvišaitė, 1b klasės mokinys Joris Šarpnickas, o pusfinalyje dar ir 3e klasės mokinė Brigita Bertulytė, nuo pat pirmojo protmūšio žaidimo išlaikė aukštas pozicijas. Sausio 13-osios popietę komandos nariai įveikė svarbų etapą – pusfinalį, po kurio laukia finalinis žaidimas. Linkime sėkmės komandai finale!

 

Džiugi žinia

Lapkričio 15 d. – gruodžio 10 d. (imtinai) vyko informatikos ir informatinio mąstymo konkursas „Bebras“. Jame dalyvavo net 50638 moksleivių iš visos Respublikos.

Mūsų gimnazijai atstovavo 26 pirmokai, 12 antrokų, 14 trečiokų ir 7 ketvirtokai.

Į antrą turą, kuris vyks vasario 5 dieną nuotoliniu būdu, pakviesti net devyni gimnazistai, surinkę daugiausiai balų I ture: Gintarė Jonaitytė 1b, Eitvydas Jurdonas 1b, Aistė Jonaitytė 1b, Žygimantas Pudžiuvis 1d, Matas Voveris 2a, Lukas Šilinskas 4b, Gedmantas Šilinskas 4e, Simona Gerikaite 4a ir Lukas Petkevičius 4b.

Dėkojame visiems už dalyvavimą I etape. Linkime gimnazistams sėkmės II etape.

Sigutė Mackevičienė, IT mokytoja

Matematikų išvyka į olimpiadą Šiauliuose

Sausio 15 dieną trečių-ketvirtų klasių mokiniai vyko į Šiaurės Lietuvos 11-12 klasių moksleivių matematikos olimpiadą Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje. Laukiame rezultatų. Taip pat susipažinome su didžiausia Lietuvos knyga, aplankėme centų muziejų universitete, grįždami pasivaikščiojome pėsčiųjų tiltu Kuršėnuose.

Albina Jasinskaitė, matematikos mokytoja

Sveikiname

Gimnazijos vokaliniai ansambliai INCANTO ir BROS aukščiausiais balais įveikė rajoninį Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ etapą. Mokytojai Natalija Dapšienė ir Laimonas Terasius. Dėkojame Vytauto Klovos muzikos mokyklos koncertmeisterei Ingai Grušaitei.

 

Sveikiname, džiaugiamės

Pasiekė puikios žinios iš nacionalinio mokinių piešinių konkurso „Mes užaugome laisvi“. 2a klasės mokinė Aida Drazdauskaitė tapo konkurso laureate 15-18 m. amžiaus grupėje. Darbo pavadinimas – „Visi trokštame laisvės“. Gimnazistė apdovanota Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro laureato diplomu ir dovana.
Konkursu siekiama padėti jaunajai kartai suvokti laisvės vertę, pažinti ir pasirinkta menine raiška atspindėti praeities ir dabarties sąsajas.
Iš konkursui atsiųstų darbų išrinkti 60 geriausių, kurie eksponuojami Lietuvos Respublikos Seime iki sausio 20 d. Tarp jų – keturi mūsų gimnazistų darbai:
1. Aida Drazdauskaitė 2a kl., darbas – „Visi trokštame laisvės“; (laureatas)
2. Sophie Regina Mary Grieve, 2a kl., darbas – „Raudona spalva – tai kraujas“; (dalyvis)
3. Julita Grubliauskaitė, 2f kl., darbas – „Laisvė tolerancijai“; (dalyvis)
4. Aušrinė Kuprytė, 2a kl., darbas – „Mamos krūtinė augino“; (dalyvis)
Džiaugiamės mokinių kūrybiškumu. Dėkojame dailės mokytojai Astai Milėškienei

Projektas „SEB Ambasadorių programa moksleiviams“

Norime pasidalinti žinia – dalyvaujame projekte „SEB Ambasadorių programa moksleiviams“.
2b kl. gimnazistai Radvilė Riaukaitė ir Edvinas Ivanovas tapo mūsų regiono ambasadoriais. Jų mentoriai – Laura Dičiūnė, SEB banko lizingo projektų vadybininkė ir Arvydas Kalnelis, SEB banko Šiaulių ir Klaipėdos regiono vadovas.
Su mentoriais ir SEB banko atstovais bendravome karjeros planavimo klausimais. Sausio 12 d. mūsų laukia paskaita „Naujų metų biudžeto planavimas“. Paskaitą klausys jaunieji ambasadoriai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Švedijos.  O tada žinių sklaida!

Jeigu domiesi šiomis temomis, Radvilė, Edvinas ir aš, pakviesime į paskaitą mūsų gimnazijoje.
Vasario 4 d. gimnazistų laukia puiki galimybė tobulėti finansinio, vadybinio raštingumo, pilietiškumo ir kitais klausimais. Kviečiame dalyvauti.

Rima Meldaikienė, ekonomikos ir verslumo mokytoja