Sausio 19 dieną II f ir III f klasių mokiniai vyko į Kauną. Vienas iš edukacinės išvykos į laikinąją sostinę tikslų – susipažinti su Vytauto Didžiojo universiteto studijų programomis bei atnaujintais stojimo į aukštąsias mokyklas reikalavimais.
Išvykos metu siekta formuoti istorinę atmintį, todėl mokiniai lankėsi Vytauto Didžiojo karo muziejuje ir dalyvavo siūlomose edukacijose „Žinių bomba“ bei „Atsargiai! Kelias užminuotas“. II f klasės mokiniai edukacijos „Žinių bomba“ metu pajuto karišką dvasią. Ieškojo kodinėmis spynomis užrakintų „žinių bombų“, vykdė įvairias užduotis: šifravo, skaičiavo, bėgiojo, bendravo naudodami radijo stoteles, apžiūrėjo šovinius, ginklus, sprendė rebusus, mokėsi atpažinti ir vertinti istorinius šaltinius, dirbti komandoje. IIIf klasės mokiniai susipažino su rizikinga karo inžinieriaus specialybe. Jiems teko nukenksminti tiksinčias „bombas“, analizuoti schemas ir atsargiai nukirpti „sprogmenų“ laidus. Gimnazistai sužinojo daug įdomybių apie mokslinių pasiekimų svarbą pasaulio karybos istorijoje, jų panaudojimą.
Žinoma, nepraleista proga ir apžiūrėta skulptūra lietuviškajai „Ė“ raidei, kurią vartoja tik lietuviai. Iniciatyvos (sukurti paminklą raidei) autorius sako, kad „Ė raidės išskirtinumas – taškas, todėl pasirinkau sukurti lakonišką taško simbolį“.
O kokios išvykos, jei jos neskirtos bendravimu ir bendradarbiavimu grįsto klasės bendruomenės santykio kūrimui. Santykis kurtas visos kelionės metu, bet kokie vieningi galime būti dar kartą įsitikinome stebėdami krepšinio varžybas tarp Kauno „Žalgirio“ ir Stambulo „Fenerbahce“.
Apie studijų programas ir reikalavimus – sužinota, istorinė atmintis – gyva, vis dar šventiškai pasipuošęs Kaunas – aplankytas, Lietuvos Respublikos himnas sausakimšoje arenoje – sugiedotas, palaikomos komandos pergalė – atšvęsta su žaliai baltų sirgaliais.

Laura Arnotaitė, II f klasės kuratorė