Gimnazistų ir mokytojų išvyka

Mažeikių rajono Erasmus+ projekto „Aš esu valstybė“ jaunųjų tyrėjų grupė (projekto koordinatorė Alvyda Purauskytė) tęsia savo veiklą. Projektas ne tik skatina domėtis savo valstybe, puoselėti pilietiškumą, bet ir ieškoti lietuviškumo pėdsakų Europos miestuose.
Spalio 15 dieną anksti ryte Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos mokinių grupė, mokytojos Birutė Gudauskienė ir Rima Meldaikienė išvyko į Lenkiją, kur turėjo galimybę susipažinti su Varšuvos senamiesčiu ir išvysti žymiausius Varšuvos architektūros statinius.
Spalio 16 dieną projekto dalyviai pajudėjo link Vokietijos miesto Dresdeno, kur lankė didingo grožio Dievo Motinos katedrą bei žavėjosi didžiausia pasaulyje porcelianine siena „Kunigaikščių eitynės“, kuri sudaryta iš 25 tūkstančių plytelių ir tęsiasi 101 metrą.
Spalio 17 dieną atvyko į Prancūzijos miestą Strasbūrą, kur turėjo puikią galimybę lankytis Europos parlamente. Susitikimas prasidėjo pokalbiu, diskusija su Europos parlamentarais Petru Auštrevičiumi ir Rasa Juknevičiene. Gimnazistai domėjosi parlamentarų veikla, jaunimo galimybėmis įsitraukti į politinę veiklą bei diskutavo apie pilietiškumo ugdymą Lietuvos mokyklose, turėjo galimybę stebėti plenarinę sesiją, skirtą aptarti ir spręsti bado problemas pasaulyje. Kelionę tęsė apžvalgine ekskursija po Strasbūro senamiestį bei pažintine kelione laivu po Ilio upę. Vakarą užbaigė susitikimu su Prancūzijos lietuvių bendruomene.
Spalio 18 dieną aplankyta Vasario 16-osios gimnazija, bendrauta su gimnazijos administracijos darbuotojais, mokiniais. Gimnazijoje vyrauja dvi pagrindinės kalbos: lietuvių ir vokiečių. Ši gimnazija traukia ne tik vietinius gyventojus, bet joje mokosi mokiniai iš Graikijos, Serbijos, Turkijos, Lenkijos ir net Australijos. Projekto dalyviai apžiūrėjo ugdymo, edukacines erdves, biblioteką bei koplyčią. Stebėtas Vilniaus „Stalo“ teatro aktorių spektaklis „Sibiro haiku“ pagal J. Vilės knygą.
Kelionė vis dar tęsiasi, paskutinė stotelė – Potsdamas, kuriame jaunieji tyrėjai lankysis didinguose Sanssouci rūmuose. O visas naujienas ir keliones eigą nuo pradžių galite sekti Facebook paskyroje AŠ ESU Valstybė.

Birutė Gudauskienė, projekto tiriamosios veiklos koordinatorė mokytoja