Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

„Atminties keliu“ – keliu, kuriuo 1941 m. vasarą į žudynių vietą Pavenčiuose buvo varomi mūsų krašto žydų tautybės žmonės, atvykę Ic klasės gimnazistai sustoję į Atminties ratą kalbėjo apie holokaustą. Faktus apie skaudžius įvykius nacių okupuotoje Europoje, Lietuvoje ir mūsų mieste priminė IIIe klasės gimnazistai Gintarė Jonaitytė ir Lukas Janušas. Jautriai nuskambėjo pirmokų holokausto tema skaitomos ištraukas iš literatūros kūrinių.
Kalbant apie holokaustą minimi skaičiai: 6 milijonai žuvusių, iš jų 1,5 milijono vaikų, Lietuvoje sunaikinta virš 90% žydų, Pavenčiuose sušaudyta apie 4000 žmonių. Žmogus nėra skaičius. Kiekviena holokausto auka turėjo savo vardą. Ruošdamiesi pamokai Ic klasės gimnazistai ant akmenukų užrašė Pavenčiuose sušaudytų mūsų gimnazijos žydų tautybės gimnazistų ir mokytojų vardus. Kiekvienas pamokos dalyvis garsiai perskaitė ant akmenuko užrašytą vardą. Akmuo žydų kultūroje labai svarbus. Eidami į kapines ar į artimųjų žūties vietą jie neša akmenėlius, kaip dėmesio ženklą. Akmenėliai paliekami kapinėse ir niekada nenuimami.
Istorija yra tokia, kokia yra. Praeities įvykių pakeisti nebeįmanoma… Bet galima nebekartoti praeities klaidų. Todėl mokiniams buvo priminta, kaip svarbu išsaugoti žmogiškąsias vertybes – orumą, toleranciją, meilę savo artimui, pagarbą žmogui.

S. Paulauskienė, R. Giniotienė, I. Tiškienė, mokytojos