Projektas „Pažink Lietuvos ir Prancūzijos kultūros, istorijos ir meno paslaptis“

Projektas-klasių mainai su šiaurės Prancūzijos Saint‑Quentin miesto licėjumi Espace Scolaire Condorcet. Projekto tema „Pažink Lietuvos ir Prancūzijos kultūros, istorijos ir meno paslaptis“.
25 gimnazistų ir trijų mokytojų pažintis su Prancūzijos kultūra prasidėjo ir visą savaitę tęsėsi Pikardijoje, prie Somme’os upės įsikūrusiame gotikos, neoklasicizmo ir art deco stilių architektūros šedevrais išpuoštame Saint‑Quentin mieste. Besilankant senamiesčio širdyje, ausį kaskart pradžiugindavo miesto rotušėje įrengtas 36 varpų karilionas. Gimnazistai buvo apgyvendinti prancūzų šeimose, todėl įžanginį projekto savaitgalį praleido labai įvairiai ir turiningai. Pirmadienį prasidėjo pažintis su mokykla, jos struktūra, edukacinėmis erdvėmis, licėjaus mokiniai pristatė savo miestą ir šalies švietimo sistemą.
Prancūzų turiningai suplanuota programa ir profesionalūs ekskursijų gidai kasdien leido patirti vis naujų kultūros, istorijos ir meno įspūdžių, subtilių kulinarinio paveldo skonių ir draugiškų bendravimo akimirkų. Per savaitę gimnazistai lankėsi trijose senoviniuose miestuose, susipažino su jų architektūros stiliais ir muziejų ekspozicijomis. Aplankytas Žiulio Verno Amiens miestas ir jame esantis pasaulinio paveldo objektas – nepaprasto grožio ir didybės gotikinė, du kartus didesnė nei Paryžiaus – Dievo Motinos katedra, jaukios senamiesčio gatvelės ir Veneciją primenantys kanalai. Kitą dieną – Nuostabusis Paryžius! Luvras, Senos pakrančių perlai, Monmartras. Ketvirtadienį vyko projekto veiklų ir įspūdžių apibendrinimas, integruota anglų k. ir meno pažinimo pamoka, pranešimų rengimas. Projektą vainikavo popietinės pramogos boulingo klube, projekto pranešimų pristatymas tėvų bendruomenei ir atsisveikinimo vakaronė su šeimomis. Penktadienį su liūdesiu palikome magnolijomis žydinčią Prancūziją. Au revoir Paris, au revoir la France, pasiilgsim! Už šiltą priėmimą ir rūpestį, galimybę pažinti šalį, įdomias veiklas ir patirtis esame dėkingi Saint‑Quentin licėjaus Espace Scolaire Condorcet direktoriui Jean-Christophe Storz, mokytojams Maureen Joseph, Flore Clere, Florent Heens, Perrine Crapez, Thierry Lesage ir Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos direktorei Astai Žukauskienei, parėmusiai šią iniciatyvą. Mokytojų komanda – projekto koordinatorės anglų k. mokytojos Renata Šaltkauskienė ir Loreta Giniotienė bei gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Laimonas Terasius.