Erasmus+ projekto „Tradicijos ir papročiai XXI amžiaus tarpkultūrinių ryšių propaguotojai“ virtualus partnerių susitikimas

Ar dar gali mus kas nors nustebinti po beveik pusantrų metų pandeminės patirties?… Pasirodo, dar gali būti pirmų kartų. Birželio 14-18 dienomis įvyko Erasmus+ projekto „Tradicijos ir papročiai XXI amžiaus tarpkultūrinių ryšių propaguotojai“ VIRTUALUS partnerių susitikimas (per zoom‘ą). Pas mus kasdien, nuo 11.00 iki 13.00 valandos, „atvykdavo“ partneriai iš Rumunijos, Slovakijos ir Lenkijos ir mes turiningai leidome laiką kartu.
Pirmą dieną (pirmadienį), kaip įprastai, svečiai buvo priimti mūsų gimnazijoje: juos pasveikino gimnazijos direktorė, jie (virtualiai) apžiūrėjo mūsų gimnaziją bei pasižvalgė po Mažeikius.
Antrą dieną vyko pažintis su Lietuva – jos istorija ir geografiniais ypatumais bei lankytinomis vietomis.
Trečią dieną įvyko virtualios dirbtuvės, skirtos kulinariniam paveldui: gaminome šaltibarščius. Be to, tądien savo kultūrinį paveldą pristatė ir mūsų svečiai.
Ketvirtadienį vyko labai smagūs užsiėmimai. Pirmoje dalyje svečiai susipažino su lietuviška tradicine muzika bei jos instrumentais. Į tradicinės muzikos pasaulį mus panardino multiinstrumentalistas Saulius Petreikis. Antroje dalyje mūsų gimnazijos mokytoja Asta Milieškienė pravedė keramikos pamoką – mokė tradicinės keramikos būdų.
Na, o penktadienis tradiciškai buvo skirtas įspūdžių aptarimui, refleksijai.

Lietuvių k. ir literatūros mokytoja Virginija Aurylaitė