Nuostabi žinia

Filologų konkursas mūsų mokyklai vėl buvo sėkmingas. Filologų konkursas, be abejonės, yra vienas didžiausių renginių šalyje. Labai malonu, kad jame mūsų gimnazijos mokiniai yra pelnę daug aukštų įvertinimų visose sekcijose. Kiekvieno ugdytinio pakvietimas į respublikos etapą – jau yra puikus įvertinimas, o jei pasiseka laimėti – džiaugiasi visa gimnazija.
53-iasis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas sulaukė 167 darbų. Tai gerokai mažiau nei kitais metais. Į respublikinį etapą buvo atrinkta 100 mokinių kūrybinių ir tiriamųjų darbų, kurie aptarti ir įvertinti septyniose sekcijose: prozos, poezijos, literatūros kritikos, publicistikos ir eseistikos, kalbos, tautosakos ir literatūrinių vertimų. Vertintojai su atrinktais mokiniais bendravo balandžio 12–14 d. nuotoliniu būdu Zoom platformoje. 4 c klasės mokinė Kamilė Armalaitė dvi dienas dalyvavo anglų kalbos grožinio teksto vertimų sekcijoje. Abiturientė turėjo apsiginti savo darbą Alice Munro novelės „Jaunystės draugė“ vertimą ir atlikti kūrybinę užduotį: išversti ir adaptuoti savo epochai V.Šekspyro 116 sonetą. Kamilės triūsas konkurse įvertintas bronzos medaliu. Filologų konkursui pasirengti mokinei padėjo anglų kalbos mokytoja Rita Meškienė ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ona Kelpšienė.