Konferencija, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai „Gimnazijos alumnų sugrįžimai“

Lietuvos istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis. Dalis jų ne šiaip sau garsios, bet atraminės, pamatinės mūsų valstybės datos. Būtent tokia yra Vasario 16-oji – Valstybės atkūrimo diena.

Šiai svarbiam Lietuvos istorijos įvykiui paminėti, gimnazijoje buvo organizuota nuotolinė konferencija „Gimnazijos alumnų sugrįžimai“. Konferencijoje dalyvavo ir savo sėkmės istorijomis su dabartiniais gimnazistais pasidalino mūsų alumnai: Lukas Adomavičius – baigęs gimnaziją sėkmingai studijavo Mastrichto universitete, dirba Mastrichte, Europos viešojo valdymo institute, Europos teisėjų ir teisininkų centre moksliniu asistentu; Vaida Jonušytė – Lietuvos literatūros ir meno archyvo darbuotoja, ekspedicijų į Urugvajų, Argentiną, Naująją Zelandiją ir Australiją, ieškant lietuvių bendruomenių palikimo šiose šalyse, projektų vadovė ir dalyvė; Gytis Barkus – baigė VU kineziterapijos studijas, daug stažavosi užsienyje ir Tomas Riepšas – IT konsultantas, projektų vadovas, baigęs studijas Jungtinėje Karalystėje (University of Strathclyde, Glasgow).
Išklausytos keturios sėkmės istorijos. Visos savitos, pareikalavusios didelių pastangų, pasitikėjimo savimi, užsispyrimo, ryžto ir drąsos. Visi pranešėjai gimnazistams akcentavo, kaip svarbu yra turėti tikslą, kaip svarbu nenuleisti rankų jo siekiant, kiek svarbu yra gimnazijoje įgytos žinios ir ypač įgūdžiai, patirtys, užklasinė veikla.
Istorijos mokytoja Silva Paulauskienė

Džiugu, kai mokiniai, pabaigę gimnaziją prieš keletą metų, sugrįžta susitikti su dabartiniais gimnazistais, mokytojais, tai tarsi sugrįžimas namo, į gimtinę. Klausantis alumnų sėkmės istorijų, matau jaunus žmones, kuriems gimnazija yra brangi, sugrįžimas tarsi atgal į gimnazijos suolą. Dabartiniams gimnazistams, tai motyvacija siekti ir pasiekti savo tikslą. Mano mokiniams, pirmokams, labai patiko alumnų sėkmės istorijos, kaip sakė vienas vaikinas po susitikimo „man dabar dar labiau sustiprėjo noras mokytis, dalyvauti įvairiose veiklose, nes matau dar didesnę prasmę“.

Istorijos mokytoja Irena Tiškienė