Humanitarų akademijos rudeninė sesija

Lapkričio 6 dieną įvyko nuotolinė MMRG Humanitarų akademijos rudeninė sesija. Tikslas – gilintis į žmogaus paslaptis, kokius lobius atveria filosofija ir literatūra.
KU filosofijos profesorius Gintautas Vyšniauskas vedė kritinio mąstymo keliu, kuris buvo ilgas – nuo antikos iki XX amžiaus – bei įtemptas. Šį kelią galima apibendrinti sokratišku klausimu: „Ar tu nuoširdžiai tiki, kad visa tai tikra?“ Klausimų kėlimas, abejonė yra tiesos ieškojimo pagrindas (užstrigo vienas filosofo patarimas: klausykitės ne kas sako, bet ką sako).
KU literatūros daktaras docentas Marijus Šidlauskas kalbėjo apie tai, kas įdomu/ neįdomu literatūroje. Tik vienas iš galimų atsakymų: literatūra gal tada neįdomi, kai AŠ per daug susireikšminęs? Gera literatūra nepateikia receptų, ji kelia klausimus, skatina mąstyti, ugdo dvasią. Ateities susitikimams liko klausimai: kas yra gėrio ir blogio kriterijai? Ar jie kinta? Ar yra absoliutūs kriterijai? Ar yra absoliučios vertybės? (Besiklausant literatūrologo kilo mintis: VU filosofas profesorius A. Jokubaitis kalba apie vertybių tironiją – būtų verta jį išgirsti)
Dalyvavo didelis būrys mūsų jaunimo, prisijungė bičiuliai iš Gabijos gimnazijos, Sedos ir Viekšnių gimnazijų – 85 smalsūs žmonės. Kasėme šulinius, iš kurių semsime Gyvenimą.