Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamento informacija

NVSC specialistams įvertinus srautų valdymą (pamokose dalyvauja skirtingų klasių vaikai), asmeninių apsaugos priemonių dėvėjimą (ne visada kaukės dėvimos kokybiškai, reguliariai keičiamos), aktyviai bendradarbiaujant mokyklos administracijai, nustatyta, kad privalomoje izoliacijoje turi būti 75 mokiniai ir 6 mokytojai. Visiems jiems yra pateikti sutikimai dėl privalomos izoliacijos. Informuojame, kad numatoma organizuoti visų sąlytį su sergančiuoju turėjusių asmenų (75 mokiniai ir 6 mokytojai) tyrimus dėl Covid-19 ligos. Tyrimus NVSC specialistai rekomenduoja atlikti, jeigu nėra simptomų, ne anksčiau kaip 5-7 dieną po kontakto.

Šiuo metu, kartu su mokyklos administracija, Mažeikių r. sav. administracija, Telšių mobilaus punkto koordinatoriumi yra sprendžiamas klausimas, kaip patogiau visiems mokiniams ir mokytojams organizuoti sąlytį turėjusių asmenų testavimą.

Informuosime visus sąlytį turėjusius asmenis, kada ir kaip reikės registruotis tyrimo dėl Covid-19 atlikimui.

Taip pat primename, kad nors ir tyrimo PGR metodu atsakymas yra neigiamas, asmenys, turėję sąlytį su sergančiuoju Covid-19 liga, privalo būti izoliacijoje visą paskirtą izoliacijos laikotarpį – anksčiau izoliacijos nutraukti negalima.

Tel. Nr. +370 444 60307

El. p. giedre.ligeikiene@nvsc.lt

https://nvsc.lrv.lt/lt/