Lietuva ir Latvija – kaimynai be sienų

Toks projekto pavadinimas, kuriame dalyvauja Saldaus ir Merkelio Račkausko gimnazijos, priklausančios baltiškajai kultūrai. Projekto tikslas – susipažinti su kaimyninės šalies papročiais, tradicijomis, išmokti kalbos.

Lapkričio pabaigoje mūsų gimnazijoje įvyko pirmasis projekto dalyvių susitikimas. Į jį atvyko Mažeikių r. savivaldybės meras V. Džiugelis, Švietimo skyriaus vyr. specialistės J. Sutkienė ir D. Radzienė, AB „ORLEN Lietuva“ komunikacijos sk. darbuotojas R. Petrosianas. Asociacijos „Lietuvos ir Latvijos forumas“ atstovė K. Vaisvalavičienė pristatė projektą, latvių kalbos mokymuisi dovanojo knygų, žodynų.

Vėliau salėje vyko bendra mokinių veikla. Jie susipažino su latvių ir lietuvių kalbų panašumais ir skirtumais, žaidė, šoko, dainavo. Mokytojai tarėsi, kokiose srityse ir kokia forma gimnazijos toliau vystys bendradarbiavimą.

Svečiai noriai dalyvavo ir Mažeikių muziejuje organizuotoje edukacinėje programoje. Čia jie mokėsi lieti žvakes, grūsti sėmenis, iš medžio tošies daryti angelus…

Projekto koordinatorius M. Januška džiaugėsi, kad pirmasis susitikimas pavyko: užsimezgė graži draugystė. Kitas susitikimas numatytas kovo mėnesį Saldaus gimnazijoje.