Balandžio 23 d. pirmų ir trečių klasių gimnazistams vyko integruota lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos, pilietinio ugdymo, etikos ir teatro pamoka. Gimnazijoje svečiavosi Stalo teatro kolektyvas iš Vilniaus su spektakliu SIBIRO HAIKU.

 

Balandžio 20 d. I klasių dvi komandos dalyvavo Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų 8-9 klasių mokinių užsienio rusų kalbos olimpiadoje „Linksmai, išradingai, turiningai“. Komanda (Ignas Voveris, Ia, Elinga Bigailaitė, Id, Artiom Safar Zadė , Ie) užėmė III vietą. Komanda (Marius Krakys, Ia, Luka Kačinskaitė, Ia, Dominykas Memys, Ia) gavo diplomą už puikias žinias ir platų akiratį protų mūšyje „Ką žinai apie M. K. Čiurlionį“ ir pagyrimą už puikiai atliktą namų užduotį.

 

Laimėjimai regioniniame dailės konkurse „Muzika dailėje“

Patvirtinti II grupės – I–II (9–10) gimnazijos klasių laureatai ir nominantai:
1 vieta– Ugnė Bartkutė II gimn. kl., Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija, mokytoja Asta Milėškienė.
2 vieta– Guoda Straupaitė I gimn. kl., Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija, mokytoja Asta Milėškienė.
Nominacija už įdomų kompozicinį sprendimą ir sukurtą nuotaiką – Rasa Pudžiuvytė I gimn. kl., Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija, mokytoja Asta Milėškienė.

 

Išvyka į Slovakijos Košicė dvikalbę gimnaziją pagal projektą ERASMUS+

Balandžio 8-oji 1-oji projekto ERASMUS+ diena Košicė dvikalbėje gimnazijoje, kurioje dauguma mokomųjų dalykų dėstomi anglų ir ispanų kalbomis. Turiningos dienos veiklose susipažinome su mokyklos erdvėmis, dalyvavome geografijos, istorijos, programavimo pamokose, novatoriškus ir įdomius eksperimentus mokiniai atliko Steel moksliniame centre, taikydami Actionbound programėlę lankėme žymiausias ir įsimintiniausias Košicė vietas.
2-ąją ERASMUS+ projekto dieną išgyvenome žmogaus, gamtos, kultūros ir ekonomikos dermę per darnųjį vystymąsi: pažintį su Tatrų nacionalinio parko muziejumi, slovakų patiekalų degustaciją, ekoturizmo pradžiamokslį gamtiniame pažintiniame take, biologijos kūrybinėje pamokoje, susipažinome su verslo galimybėmis saugomoje teritorijoje.
3-ąją ERASMUS+ dieną Košicė gimnazijos organizuojamose veiklose rytą pradėjome pažintimi su slovakų liaudies šokiais ir jų tautiniais rūbais Železiar tautinių šokių ansamblio studijoje, o sugrįžę į gimnaziją mokiniai bendraudami ir bendraudarbiaudami, taikydami teorines žinias ir praktinius eksperimentavimo įgūdžius atliko įtraukius chemijos, fizikos laboratorinius darbus. (Ki)Tokia integruota istorijos-ekonomikos pamoka vyko miesto muziejuje. Dienos veiklas vainikavo Slovakijos lygos ledo ritulio pusfinalio varžybos.
ERASMUS+ projekto 4-ąją dieną Lietuvos ir Slovakijos mokiniai rytą pradėjo Košicės regioniniame amatų centre: molis virto indais, siūlai – juostelėmis, viela ir kukurūzų burbuolių lapai – papuošalais. Dienos mokslams keliai tiesiami buvo gimnazijoje, kur ispanų kalbos pamokoje susipažinome su šalies tradicijomis, tapusiais tarptautiniais ispaniškais žodžiais, o anglų kalbos pamokos labirintais buvome vedžiojami po Britų salyno kalbas, angliakalbes pasaulio valstybes.
Paskutinę 5-ąją ERASMUS+ projekto dieną vyko integruotas anglų kalbos, fizikos, chemijos ir geografijos mokymas – žodžiai, jėgos ir mechanizmų veikimas, medžiagos ir uolienos. Solivaro druskos kasyklos muziejuje buvome supažindinti su gavyba ir apdirbimu. Slovakijos opalų kasyklose mokiniai turėjo galimybę ne tik apžiūrėti urvus, bet ir nudžiuginti save rastais uolienų gabaliukais, kurie juvelyrų rankose gimsta gražiausiais papuošalais. Košicė gimnazijoje apibendrintos ir įsivertintos savaitės mokymų veiklos. Dalyvavome tradicija tampančioje abiturientų organizuotoje kilnioje šventėje, renkant karalių ir karalienę. Savaitės žinios ir patirtis, įgytos mokantis gamtoje ir iš gamtos, dalyvaujant pamokose – sau, kitiems ir gyvenimui!

 

Niekada daugiau – Never again – קיינמאל מער

Balandžio 19 d. minima Varšuvos geto sukilimo data – dar kitaip vadinama Yom HaShoah – didvyriško pasipriešinimo nacizmui ir Holokausto aukų diena.
Prie GELTONOJO NARCIZO iniciatyvos, kuri daugiau nei dešimt metų vyksta Lenkijoje ir kitose šalyse, šiais metais prisijungėme ir mes su I c klasės gimnazistais. Integruotoje anglų kalbos ir istorijos pamokoje prisiminėme skaudžius istorijos faktus, klausėmės vieni kitų, diskutavome. Ko gali mus išmokyti praeities įvykiai? Kodėl mes ir vėl kartojame tas pačias klaidas?
Kodėl atsirado Geltonojo Narcizo iniciatyva? Ji susijusi vienu iš geto kovotojų ir vienu iš sukilimo vadų – Marek Edelman. Jam pavyko išgyventi, kai 1943 m. gegužės 10 dieną kartu su grupele kovotojų, degant getui, pabėgo iš slėptuvės į Varšuvos nežydišką rajoną ir pasislėpė tarp lenkų – pasipriešinimo judėjimo dalyvių. Po karo jis liko Lenkijoje, tapo kardiologu. Iki jo mirties 2009 metais, kasmet, balandžio 19 d. nepažįstamas žmogus atnešdavo prie jo namų geltonų narcizų. Marek Edelman narcizus padėdavo prie paminklo Geto kovotojams. Geltonų narcizų puokštę padėjome ir mes prie paminklo žydų aukoms atminti.

Rita Meškienė ir Silva Paulauskienė, mokytojos

Džiugi žinia

Jau paskelbti Akademiko Jono Janickio konkurso I etapo rezultatai. Kiekvienais metais šiame konkurse savo jėgas išbando šimtai 8-12 kl. moksleivių iš visos Lietuvos. Į II etapą, kuris gegužės 10 d. vyks KTU Cheminės technologijos fakultete, pakviesti 102 mokiniai.
Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad pakviestųjų vienuoliktokų dvidešimtuke – mūsų gimnazistas Lukas Janušas (III e klasė). Lukas jau trečią kartą patenka į finalinį konkurso etapą.
Gegužės 10 dieną gimnazisto laukia praktinis darbas laboratorijoje.
Linkime visokeriopos sėkmės!
Dėkojame I-III kl. gimnazistams, kurie aktyviai dalyvavo Akademiko J. Janickio konkurso I etape!
Chemijos mokytoja Audronė Čekytė