Joomla TemplatesWeb HostingFree Money
  • Mažeikių M. Račkausko gimnazija
  • Mažeikių M. Račkausko gimnazija
Klaida
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija

Džiaugiamės, didžiuojamės, sveikiname!!!

Gintarę Vydmantaitę (4 e) – 49-ajame Lietuvos mokinių Jaunųjų filologų konkurse laimėjusią sidabro medalį už publicistikos ir eseistikos sekcijoje pristatytą esė Kas mes?

Ačiū Gintarei ir lietuvių kalbos mokytojoms Daliai Pranciulienei bei Romualdai Žilinskienei.

 

Dėkojame

3b klasės mokinys Vitalijus Bergaudas XXIV Lietuvos mokinių rusų kalbos olimpiadoje apdovanotas Pagyrimo raštu už puikų testo atlikimą.

Ačiū rusų kalbos mokytojai Laimai Novakienei.

 

FiDi – Fiziko diena!

Kasmet Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto studentai švenčia Fiziko dieną (FiDi). Šiemet ji paminėta 49-ąjį kartą. Tuo tikslu studentai organizuoja eiseną su šventės simboliu – Dinozauru, kuris Gedimino prospektu žygiuoja į Filologijos fakultetą.

Fiziko diena mūsų gimnazijoje paminėta šiek tiek kitaip. Fizikos mokytojai pirmokams surengė keturių turų viktoriną – protmūšį, kuriame dalyvavo 7 pirmų klasių komandos. Gimnazistams reikėjo gerokai pasukti galvas norint atsakyti į gudrius klausimus ir atlikti įvairias užduotis.

Mokiniai aktyviai rungėsi dėl prizinių vietų, tačiau geriausiai sekėsi 1 a klasės komandai, kuriai ir atiteko I vieta. II vietą laimėjo 1 b klasės komanda, o trečioji atiteko 1 e klasei. Kitų klasių  komandoms įteikti paguodos prizai.

Fiziko diena – smagi popietė pirmokų proto mankštai. Tikime, kad šis renginys gimnazijoje taps tradiciniu ir bus dar įdomesnis.

Eglė Rimeikytė, 1e kl.

 

J. D. Selindžerio knygos „Rugiuose prie bedugnės” pristatymas

Balandžio 6 dieną Mažeikių r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje 1b kl. gimnazistai Justinas Viskantas ir Daniil Tarasonis pristatė J. D. Selindžerio knygą „Rugiuose prie bedugnės”.
Mokiniai savo amžiaus grupėje laimėjo pirmą vietą ir gegužės 10 d. atstovaus Mažeikiams konkurse Šiauliuose.
Lietuvių kalbos mokytoja Rosita Giniotienė

 

Džiaugiamės, sveikiname

Tarptautinio matematikos konkurso PANGEA 2017” laimėtojus: Simą Kontrimą (1a) – 6 v., Anastasiją Volkovą (1 a) – 9 v.

Devintokų grupėje abu gimnazistai pateko į geriausių Lietuvos matematikų dešimtuką.

Ačiū matematikos mokytojai Sandrai Vaišvilienei

 

Lietuvių kalbos viktorina „Gimtojo žodžio pastogė“

Balandžio 4 dieną gimnazijoje vyko lietuvių kalbos viktorina „Gimtojo žodžio pastogė“. Į renginį atvyko 8-ų klasių mokiniai ir jų mokytojos iš Pavasario, Kalnėnų, Senamiesčio pagrindinių mokyklų bei „Ventos“ progimnazijos. Iš viso dalyvavo 6 komandos (dvi komandas sudarė mūsų gimnazistai). Sveikindama visus renginio dalyvius ir žiūrovus, gimnazijos direktorė Asta Žukauskienė palinkėjo patirti puikių emocijų. Iš tikrųjų toks ir buvo viktorinos tikslas – ne tik pasitikrinti žinias, bet, svarbiausia – pajusti lietuvių kalbos grožį, gimtojo žodžio galią.

Viktorinos užduotys buvo įdomios ir žaismingos: parinkti tinkamus veiksmažodžius, apibūdinančius rengimąsi; sukurti rišlų tekstą, kurio visi žodžiai prasidėtų ta pačia raide; įminti mįsles ir minkles; taisyklingai ištarti greitakalbes; sudėti skyrybos ženklus jumoristiniame tekste; sugalvoti duotų patarlių pabaigas; paaiškinti frazeologizmus ir t.t. Na, o kiek smagių emocijų  renginio dalyviams suteikė komandų prisistatymai, sukurtos mini inscenizacijos pagal duotus žodžius! Viktoriną pagyvino folkloro ansamblio „Alksniukai“ atliekama liaudies daina; žaidimas, kurį draugiškai žaidė visų komandų dalyviai. Renginio vedėjos puikia žemaičių tarme pasakojo linksmus vaizdelius, sekė sakmę apie ežio spyglius, padavimą apie Platelių ežerą.  Atliktas užduotis vertino komisija – mūsų gimnazijos aukštesniųjų klasių gimnazistai.

Nebuvo svarbu nustatyti, kuri komanda laimėjo, nes visus suvienijo puikios emocijos, meilė gimtajai kalbai. Dalyviai buvo apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis, padėkos raštais. Renginys, kurio sumanytojai lietuvių kalbos mokytojai, jau tampa gražia mūsų gimnazijos tradicija.

Lietuvių kalbos mokytoja Dalia Pranciulienė

 

Džiaugiamės, sveikiname

gimnazijos merginų komandą, Lietuvos mokyklų futbolo žaidynėse „LadyGolas“ 10 ir jaunesnių klasių amžiaus grupėje Telšių apskrityje iškovojus I vietą ir kelialapį į „LadyGolas“ žaidynių finalą Kaune.

Treneris – kūno kultūros mokytojas Algirdas Mika

 
Plačiau skaitykite...
E-dienynas
Gimnazijos laikraštis
Renginių akimirkos
Olweus mokykla
www.tinklas.lt
Reklaminis skydelis
ebooks.mruni.eu
Lankytojų skaičius
Mes turime 222 svečius online