Joomla TemplatesWeb HostingFree Money
  • Mažeikių M. Račkausko gimnazija
  • Mažeikių M. Račkausko gimnazija
Klaida
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija

Molekulės diena

Spalio 21-ąją gimnazijoje šeštą kartą surengta molekulių lyga (MRGML). Ji skirta paminėti Tarptautinei molekulės dienai. Molekulės diena minima spalio 23-iąją nuo 6:02 ryto iki 18:02 vakaro. Ši data pasirinkta dėl Avogardo skaičiaus (tai dalelių skaičius, sudarantis vieną medžiagos molį, pavadintas italų mokslininko Amadeo Avogadro garbei), kuris lygus 6,02 x 1023. Šį tradicinį renginį organizavo chemijos mokytojos Justina Gulbinienė, Aistė Daubarienė ir IV klasės A lygio chemikai. IVa klasės mokinys Gytis Vaicekavičius sukūrė filmuką „Molekulių lygos akimirkos“.

Renginį vedė ir komisijos vaidmenį atliko ketvirtokai. Šeštoji molekulių lyga sulaukė itin didelio dėmesio – joje dalyvavo gausus gimnazistų būrys. „Molekulės lygoje“ rungėsi pirmokai ir antrokai. Kaip ir praėjusiais metais, dalyviai lenktyniavo tarpusavyje, atsakinėdami į klausimus apie chemiją. Pirmą vietą tarp pirmų klasių laimėjo Ia, tarp antrų klasių dvi pirmąsias vietas iškovojo IIb ir IIc klasių mokiniai. Šių metų lygos dalyviai pasirodė dar gabesni.

Visi dalyviai po renginio buvo vaišinami įvairiaspalvėmis „molekulėmis“.

Molekulių lyga dalyvius supažindina su juos supančia aplinka, skatina labiau ja rūpintis ir įrodo, jog chemija mus lydi visur. Viskas aplink mus – nuostabus gamtos kūrinys. Nuolatinis kūnų judėjimas – tai mažųjų dalelių, atomų, judėjimas...

 

Susitikimas su menininke Jolita Vaitkute

Spalio mėn. gimnazijoje svečiavosi jauna menininkė Jolita Vaitkutė. Ji – „Double V House“ kūrybos namų menininkė, linksmų komiksų, sklandančių internete, autorė, meną daranti iš paprastų, tačiau neįprastų dalykų. Prieš keletą metų mergina išgarsėjo, kai sukūrė žinomų žmonių portretus iš maisto. Paskaitoje Jolita pasakojo apie save, apie tai, kaip gimė visi jos darbai, idėjos, kokias priemones naudoja, kiek laiko užtrunka darydama kūrinius, susipažinome su jos atliktais darbais. Jaunoji menininkė pasakojo, jog kurti ją įkvėpė net save „ne kūrėjais“ vadinančius žmones, nes „kūryba – sprendimo ieškojimas“. Mergina kūrė nuo mažens, net mokykloje sėdėdama pamokoje negalėjusi susikaupti, galvoje  sukosi vis naujos idėjos įvairiems meno kūriniams. Jolita teigė, kad didžiausias iššūkis jos kūryboje – iki galo išpildyti kiekvieną idėją, o tai padaryti sunkoka, nes mintyse viskas atrodo kitaip nei realybėje. Jolitą dažniausiai įkvepia kasdienybė, žmonės, kuriuos sutinka.

Džiugu, kad į gimnaziją atvyksta tokių įdomių žmonių, kaip Jolita. Tikrai buvo ko pasimokyti ir išgirsti puikių idėjų, apie kurias nebūtume net pagalvoję. Jeigu norite, galite stebėti menininkės naujus kūrinius, idėjas jos Facebook‘o paskyroje: Jolita Vaitkutė arba internetiniame puslapyje www.vaitkute.com

Agnė Milieškaitė, 3f klasė

 

Sveikiname

Šiaulių krašto merginų matematikos olimpiados prizininkes:

Anastasiją Volkovą, 1a kl. – II vieta, mokytoja  Sandra Vaišvilienė

Eveliną Simutytę, 1b kl. – III vieta, mokytoja  Albina Jasinskaitė

Jolantą Peisokaitę, 2e kl. – III vieta, mokytoja  Albina Jasinskaitė

Giedrę Žulpaitę, 4b kl. – III vieta, mokytoja  Albina Jasinskaitė

Nuoširdžiai dėkojame mokytojoms.

 

Atviras forumas „Pirmų klasių gimnazistų adaptacija“

Spalio 11d. vyko atviras I klasių mokinių, mokytojų ir administracijos forumas. Direktorė Asta Žukauskienė pasidžiaugė šių metų pirmokų mokymosi motyvacija, kultūringu elgesiu, noru visur aktyviai dalyvauti, taip pat prašė mokinių be rimtos priežasties nepraleisti pamokų ir nevėluoti.

Mokyklos psichologė Jūratė Pivariūnienė pristatė vykdytos apklausos apie pirmokų adaptaciją rezultatus,  išvadas bei rekomendacijas. Džiugina tai, kad dauguma pirmokų gimnazijoje jaučiasi gerai ir labai gerai. Paaiškėjo, kad pirmokams čia mokytis reikia žymiai daugiau negu ankstesnėje mokykloje. Mokiniams pasiūlyta naudotis mokytojų parengtomis rekomendacijomis Kaip mokytis.

Visų septynių pirmų klasių dalyvavę mokiniai drąsiai diskutavo apie jiems rūpimus dalykus, kalbėjo apie tai, kad jiems gimnazijoje patinka mokytis, apie susiformavusius gerus tarpusavio santykius klasėse, gerus mokytojus, puikią mokyklos aplinką, socializacijos savaitę, padėjusią įsilieti į didelį gimnazistų būrį, įdomias priimtuves... Tuo pačiu metu daugelis pirmokų kėlė klausimą, kaip padidinti valgyklą, kad joje sutilptų daugiau mokinių.

 

Klaudas Žylė apie karjeros pasirinkimą

Daugeliui gimnazistų jau gerai žinomas buvęs gimnazijos mokinys Klaudas Žylė ir vėl aplankė mus! Prisiminę jo ankstesniąją paskaitą apie sveiką gyvenseną, galime tik patvirtinti, jog Klaudo darbštumui, kūrybingumui nėra ribų, o iš jo sklindanti motyvacija veikti, nestovėti vietoje laukiant stebuklo, tik ir skatina tapti juo pačiu. Spalio 12 dieną vykusios paskaitos tikslas – padėti gimnazistams apsispręsti renkantis gyvenimo kryptį, stengtis pabrėžti visuomeninės veiklos, savanorystės vertybes.

Kadangi Klaudas pats buvo gimnazistas, tad jis puikiai supranta, ką reiškia priimti šlubuojantį, aklą profesijos krypties pasirinkimo sprendimą ir ką šiuo metu išgyvena gimnazistai, kurie nežino, kuo norėtų tapti. Antra, daugelį mokinių kamuojanti, problema yra ta, kad jie neįsigilina į studijų kryptį: visi tik galvoja, ką norėtų veikti, tačiau nesuvokia, ar tai tikrai jų trokštama sritis. Kai Klaudas paaiškina situaciją: „Įsivaizduok, kad pasaulyje  nebeegzistuoja karjera: nebereikia rūpintis pinigais, maistu, kitomis išlaidomis, kuo užsiimtum tada?“, mokinių veidai ima keistis: gimnazistai pradeda suprasti, kad tai ne jų noras, arba šis noras iki galo nepagrįstas. Buvo ir puikių pavyzdžių, kurie suprato, ko nori ir išėjo dar labiau užtikrinti savo pasirinkimu, tačiau didžiajai daugumai paskaitos dalyvių teko rimtai susimąstyti apie savo ateities planus bei galimybes, kad nepadarytų neapgalvotų sprendimų, kaip teigė, padaręs pats Klaudas.

Ši paskaita buvo tik pradžia viso to, ką siūlo Klaudas Žylė. Turėdamas laisvo laiko, jis kviečia gimnazistus kartu pasivaikščioti, maloniai pasišnekučiuoti, išsakyti slegiančius skausmus, rūpesčius, būti išklausytu ir suprastu.

Džiaugiamės turėdami tokių buvusių gimnazistų, kurie kupini noro padėti, neabejingi kitų problemoms.

Neringa Bartkutė, IIIc klasė

 

Laisvės gynėjų keliais

Spalio 11d. Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyrius kartu su Lietuvos šaulių sąjungos Mažeikių kuopa, Švietimo skyriumi bei Lietuvos politinių kalinių sąjungos Mažeikių skyriumi surengė pažintinę ekskursiją „Laisvės gynėjų keliais“ įvairių Mažeikių mokyklų mokiniams ir mokytojams. Gimnazijai atstovavo: I a klasės gimnazistės Anastasija Volkova ir Monika Karkliūtė bei istorijos mokytoja Silva Paulauskienė.

Ekskursijos dalyviai aplankė visus pasirinkto maršruto objektus. Aplankyti Milių bunkerio nuo Krakių pėsčiomis einančius mokytojus ir mokinius pasitiko uniformuoti ir ginkluoti šauliai. Aplankę restauruotą bunkerį, išgirdę jo istoriją ir pagerbę žuvusius partizanus, dalyviai tęsė ekskursiją.
Ekskursantai aplankė paminklą Lietuvos partizanų atminimui šalia kelio Mažeikiai – Viekšniai, tylos minute pagerbė „Vyčio“ būrio partizanų kapą naujosiose Viekšnių kapinėse ir partizanų atminimo paminklą Jonaičių miške.
Vėliau dalyviai nuvyko į garbės šaulio Alfonso Degučio restauruotą bunkerį Bružuose, kur išgirdo šios vietos istoriją, partizanų gyvenimo sąlygas ir prisitaikymo gudrybes.
Ekskursantai turėjo galimybę aplankyti Jaugų sodybos namo likučius Kirklių kaime, kur slėpėsi partizanai ir Baltąjį kryžių Rupiekių kaime, primenantį skaudžią sediškių netektį.
Susipažinę su šaulių organizacijos veikla, gyvai pamatę, kaip veikia patranka ir pagerbę partizanus, paaukojusius gyvybę už Lietuvos laisvę, grįžome atgal. Nors rudeniškas oras ekskursantų nelepino, visi – mokiniai ir mokytojai – džiaugėsi naudinga, įdomia ir nepamirštama pažintine kelione.

Monika Karkliūtė, Ia klasė

 

Sveikiname

Konstitucijos egzamino II etapo laimėtojus:

Simą Kontrimą (Ia) – 19 taškų

Aušrą Januškevičiūtę (IVa) – 16 taškų

Ačiū istorijos mokytojai Silvai Paulauskienei

 
E-dienynas
Gimnazijos laikraštis
Renginių akimirkos
Olweus mokykla
www.tinklas.lt
Reklaminis skydelis
ebooks.mruni.eu
Lankytojų skaičius
Mes turime 128 svečius online