Joomla TemplatesWeb HostingFree Money
  • Mažeikių M. Račkausko gimnazija
  • Mažeikių M. Račkausko gimnazija
Klaida
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija

Susitikimas – diskusija „Kokia turėtų būti šiuolaikinė mokykla ir mokytojai, gebantys jauną žmogų paruošti gyvenimui XXI amžiuje?“

Lapkričio 3 dieną Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje lankėsi Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas, įmonių grupės „Eika“ valdybos pirmininkas Robertas Dargis. Į susitikimą su šiuo visuomenės veikėju atvyko gausi švietimo bendruomenė: Mažeikių bei Telšių rajonų ugdymo įstaigų vadovai, atstovai; Mažeikių rajono mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė, Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus, Švietimo centro direktorius Viktoras Prokopčukas, gimnazijos mokytojai, mokiniai. Pristatydama garbų svečią, Merkelio Račkausko gimnazijos direktorė Asta Žukauskienė pabrėžė, kad Robertas Dargis – tai žmogus, kuriam ypač rūpi švietimas, šiandienos mokykla, mokytojas, ir visus susirinkusius pakvietė diskutuoti, išsakyti savo nuomonę.

Kalbėdamas savo gimtąja žemaičių tarme (R. Dargis – mūsų kraštietis, 8 metus mokęsis ir mūsų gimnazijoje), pranešėjas pabrėžė, kad mokytojai – svarbiausi ateities kūrėjai, o švietimas – vienintelė sritis, kuri turėtų būti dominuojanti. Investicija į švietimą, mokyklą, mokytoją – nepamatuojama, nes tai didžiausias turtas, nuo kurio prasideda valstybės kūrimas. Apie tai diskutuoja ir pramonininkai, verslo kūrėjai, susitikdami su vykdomosios valdžios atstovais, mokslininkais, visuomene. Itin aktuali nūdienos problema – informacinių technologijų išmanymas. Šiuolaikinis mokytojas privalo naudotis progresyviausiomis technologijomis, nes jis dirba su naująja karta, itin priklausoma nuo virtualaus pasaulio. Mokytojui nebeužtenka vien suteikti žinių, svarbu suvokti, ką mokinys su tomis žiniomis darys, kur jas pritaikys, kaip sukurs pridėtinę vertę. Labai svarbu investuoti į mokymo technologijas, nes pasaulis nuolat keičiasi; tačiau nereikėtų pamiršti, kad kompiuteris niekada nepakeis emocijų, kūrybiškumo, betarpiško bendravimo. Robertas Dargis, kalbėdamas apie šiuolaikinę mokyklą, akcentavo, kad nuo mažens reikia mokyti vaiką dirbti komandoje, ugdyti jo viešosios kalbos gebėjimus, lavinti mąstymą. Tik sugebėdamas teorines žinias pritaikyti realiame gyvenime, vaikas užaugs pilnaverčiu žmogumi. Šiame augimo procese svarbiausią vietą užima mokytojas, juk jis net 12 metų formuoja ir ugdo asmenybę, todėl ir pats turi nuolat tobulėti, keistis. Pranešėjas pripažino, kad trūksta ryšio tarp verslo ir švietimo, todėl sakėsi ir toliau dėsiąs daug pastangų, kad verslininkai būtų kuo arčiau mokyklos ir jos problemų.

Vėliau prasidėjusi diskusija palietė daugybę aktualių temų. Kalbėta apie atskirų mokomųjų dalykų svarbą,  mokytojo kvalifikacijos, profesijos prestižo kėlimą, mokslo darbuotojų padėtį, nuolatinių reformų švietimo sistemoje būtinybę, tėvų ir mokyklos ryšius, asmeninę atsakomybę, lietuvio mentalitetą. Šios problemos priverčia susimąstyti. Anot Roberto Dargio, kiekvienas sau turime užduoti klausimą: o ką aš padariau, kad Lietuvoje mums visiems būtų gera gyventi, ir rasti atsakymą.

Diskusija – susitikimas su LPK prezidentu buvo įdomus, nuoširdus, prasmingas. Lauksime panašių susitikimų ir ateityje.

Dalia Pranciulienė, lietuvių kalbos mokytoja

 

Susitikimas su ekspedicijų į tremties vietas organizatoriumi

Spalio 27-ąją nemažas būrys gimnazistų susirinko į susitikimą su Gintautu Alekna – neeiliniu mažeikiškiu, paskyrusiu savo gyvenimą ekspedicijų į lietuvių tremties vietas organizavimui. Nuščiuvę mokiniai stebėjo nuotraukas ir filmuotą medžiagą iš tolimojo Sibiro bei klausėsi apie įvairias žygių metu iškylančias problemas  – sunkiai pravažiuojamus kelius, didelius atstumus, kuriuos tenka nueiti pėsčiomis ir netgi kelią pastojančias meškas. G. Aleknos pasakojimui įpusėjus, prie jo prisijungė ir šiųmetinėje ekspedicijoje dalyvavęs abiturientas Manfredas Radzys, pasidalijęs savo įspūdžiais ir patirtimi. G. Alekna yra dalyvavęs maždaug 50-yje ekspedicijų, todėl juokauja, jog ir pats galėtų turėti tremtinio statusą. Mažeikiškis pripažįsta, jog vien tik iš sunkiai prieinamų ir apleistų tremtinių kapaviečių aptvarkymo realios naudos yra mažai – daug svarbiau ir reikšmingiau jam atrodo ekspedicijų metu surenkama informacija ir vaizdinė medžiaga, jaudinantys susitikimai su čia užsilikusiais lietuviškų šaknų turinčiais žmonėmis ir, be abejo, jaunimo švietimas ir patriotiškumo skatinimas.

Net ir nuskambėjus skambučiui, mokiniai neskubėjo skirstytis, deja, susitikimą privalėjome nutraukti. Mokyklos direktorė, pastebėjusi gimnazistų susidomėjimą, pasakė dedanti ne tašką, o daugtaškį ir pažadėjo, jog panašūs susitikimai vyks dar ne kartą.

Aušra Januškevičiūtė, 4a klasė

 

Sveikiname

Regioninės šventės-konkurso ,,Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“ laimėtojus, apvainikuotus antrųjų vietų vainikais: Teodorą Jucių (IVa kl.) ir Gintarę Vydmantaitę (IVe kl.)

Nuoširdžiai dėkojame lietuvių kalbos mokytojoms Laimai Skabickienei ir Daliai Pranciulienei.

 

Molekulės diena

Spalio 21-ąją gimnazijoje šeštą kartą surengta molekulių lyga (MRGML). Ji skirta paminėti Tarptautinei molekulės dienai. Molekulės diena minima spalio 23-iąją nuo 6:02 ryto iki 18:02 vakaro. Ši data pasirinkta dėl Avogardo skaičiaus (tai dalelių skaičius, sudarantis vieną medžiagos molį, pavadintas italų mokslininko Amadeo Avogadro garbei), kuris lygus 6,02 x 1023. Šį tradicinį renginį organizavo chemijos mokytojos Justina Gulbinienė, Aistė Daubarienė ir IV klasės A lygio chemikai. IVa klasės mokinys Gytis Vaicekavičius sukūrė filmuką „Molekulių lygos akimirkos“.

Renginį vedė ir komisijos vaidmenį atliko ketvirtokai. Šeštoji molekulių lyga sulaukė itin didelio dėmesio – joje dalyvavo gausus gimnazistų būrys. „Molekulės lygoje“ rungėsi pirmokai ir antrokai. Kaip ir praėjusiais metais, dalyviai lenktyniavo tarpusavyje, atsakinėdami į klausimus apie chemiją. Pirmą vietą tarp pirmų klasių laimėjo Ia, tarp antrų klasių dvi pirmąsias vietas iškovojo IIb ir IIc klasių mokiniai. Šių metų lygos dalyviai pasirodė dar gabesni.

Visi dalyviai po renginio buvo vaišinami įvairiaspalvėmis „molekulėmis“.

Molekulių lyga dalyvius supažindina su juos supančia aplinka, skatina labiau ja rūpintis ir įrodo, jog chemija mus lydi visur. Viskas aplink mus – nuostabus gamtos kūrinys. Nuolatinis kūnų judėjimas – tai mažųjų dalelių, atomų, judėjimas...

 

Susitikimas su menininke Jolita Vaitkute

Spalio mėn. gimnazijoje svečiavosi jauna menininkė Jolita Vaitkutė. Ji – „Double V House“ kūrybos namų menininkė, linksmų komiksų, sklandančių internete, autorė, meną daranti iš paprastų, tačiau neįprastų dalykų. Prieš keletą metų mergina išgarsėjo, kai sukūrė žinomų žmonių portretus iš maisto. Paskaitoje Jolita pasakojo apie save, apie tai, kaip gimė visi jos darbai, idėjos, kokias priemones naudoja, kiek laiko užtrunka darydama kūrinius, susipažinome su jos atliktais darbais. Jaunoji menininkė pasakojo, jog kurti ją įkvėpė net save „ne kūrėjais“ vadinančius žmones, nes „kūryba – sprendimo ieškojimas“. Mergina kūrė nuo mažens, net mokykloje sėdėdama pamokoje negalėjusi susikaupti, galvoje  sukosi vis naujos idėjos įvairiems meno kūriniams. Jolita teigė, kad didžiausias iššūkis jos kūryboje – iki galo išpildyti kiekvieną idėją, o tai padaryti sunkoka, nes mintyse viskas atrodo kitaip nei realybėje. Jolitą dažniausiai įkvepia kasdienybė, žmonės, kuriuos sutinka.

Džiugu, kad į gimnaziją atvyksta tokių įdomių žmonių, kaip Jolita. Tikrai buvo ko pasimokyti ir išgirsti puikių idėjų, apie kurias nebūtume net pagalvoję. Jeigu norite, galite stebėti menininkės naujus kūrinius, idėjas jos Facebook‘o paskyroje: Jolita Vaitkutė arba internetiniame puslapyje www.vaitkute.com

Agnė Milieškaitė, 3f klasė

 

Sveikiname

Šiaulių krašto merginų matematikos olimpiados prizininkes:

Anastasiją Volkovą, 1a kl. – II vieta, mokytoja  Sandra Vaišvilienė

Eveliną Simutytę, 1b kl. – III vieta, mokytoja  Albina Jasinskaitė

Jolantą Peisokaitę, 2e kl. – III vieta, mokytoja  Albina Jasinskaitė

Giedrę Žulpaitę, 4b kl. – III vieta, mokytoja  Albina Jasinskaitė

Nuoširdžiai dėkojame mokytojoms.

 

Atviras forumas „Pirmų klasių gimnazistų adaptacija“

Spalio 11d. vyko atviras I klasių mokinių, mokytojų ir administracijos forumas. Direktorė Asta Žukauskienė pasidžiaugė šių metų pirmokų mokymosi motyvacija, kultūringu elgesiu, noru visur aktyviai dalyvauti, taip pat prašė mokinių be rimtos priežasties nepraleisti pamokų ir nevėluoti.

Mokyklos psichologė Jūratė Pivariūnienė pristatė vykdytos apklausos apie pirmokų adaptaciją rezultatus,  išvadas bei rekomendacijas. Džiugina tai, kad dauguma pirmokų gimnazijoje jaučiasi gerai ir labai gerai. Paaiškėjo, kad pirmokams čia mokytis reikia žymiai daugiau negu ankstesnėje mokykloje. Mokiniams pasiūlyta naudotis mokytojų parengtomis rekomendacijomis Kaip mokytis.

Visų septynių pirmų klasių dalyvavę mokiniai drąsiai diskutavo apie jiems rūpimus dalykus, kalbėjo apie tai, kad jiems gimnazijoje patinka mokytis, apie susiformavusius gerus tarpusavio santykius klasėse, gerus mokytojus, puikią mokyklos aplinką, socializacijos savaitę, padėjusią įsilieti į didelį gimnazistų būrį, įdomias priimtuves... Tuo pačiu metu daugelis pirmokų kėlė klausimą, kaip padidinti valgyklą, kad joje sutilptų daugiau mokinių.

 
E-dienynas
Gimnazijos laikraštis
Renginių akimirkos
Olweus mokykla
www.tinklas.lt
Reklaminis skydelis
ebooks.mruni.eu
Lankytojų skaičius
Mes turime 232 svečius online