Erasmus+ „Tradicijos ir papročiai – 21-ojo amžiaus tarpkultūrinių ryšių propaguotojai“

 

 

1-asis partnerių susitikimas 

Gruodžio 17–21 dienomis mokytojos Rita Meškienė ir Sigutė Mackevičienė su grupe mokinių: Matu Gedučiu (II c), Elona Jašmontaite (II c), Dovydu Klimu (II d), Ieva Siniauskaite (II d) ir Simonu Stravinsku (II d) svečiavosi Rumunijoje pagal Erasmus+ pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinių strateginių partnerysčių projektą.

Erasmus+ projekto „Tradicijos ir papročiai – XXI amžiaus tarpkultūrinių ryšių propaguotojai“ veiklos suplanuotos 2018-2020 metams. Per šį laikotarpį projekto partnerės Rumunija, Ispanija, Slovakija, Lenkija ir Lietuva stengsis kuo geriau susipažinti su kiekvienos šalies tradicijomis ir papročiais, mokysis suprasti ir gerbti Europos kultūrinę įvairovę, didžiuotis savo šalies identitetu.

Pirmasis susitikimas vyko Alexandru Stefulescu gimnazijoje Tirgu Žiu (Târgu Jiu) mieste Rumunijoje. Savaitė buvo kupina įspūdžių, šiltų susitikimų, naujų pažinčių, draugiško šurmulio, bendravimo, dalijimosi. Susitikimo metu projekto dalyviai pristatė savo šalį, miestą, mokyklą, dalyvavo projekto logo konkurse. Rumunai supažindino mus su savo tradicijomis ir papročiais: šventėme ir Kūčias, ir Kalėdas, ir Velykas. Žaidėme tradicinius žaidimus, ragavome tradicinių rumuniškų valgių. Ypač sužavėjo vienos klasės mokiniai ir jų mokytoja, kurie buvo paruošę tradicines rumuniškas vestuves. Visa  kruopščiai suplanuota šventė žavėjo savo nuostabiais tautiniais rūbais, muzika ir, žinoma, valgiais.

Kitomis projekto dienomis susipažinome su Rumunijos tradiciniais amatais: bandėme žiesti molinius indus, juos dekoruoti, piešti ant medžio, pinti iš vytelių, daryti atvirukus. Ilgam prisiminsime išvyką, kurios metu susipažinome su šalies istoriniu paveldu. Aplankėme Bolii urvus, kuriuose archeologai aptiko  įrodymų, kad net prieš prieš 30 tūkstančių metų juose gyveno žmonės. Labai patiko pasivaikščiojimas po gotikinio stiliaus Huniadų pilį, pastatytą XIVa. pradžioje. Pilis vienas labiausiai lankomų objektų Rumunijoje.

Kitas projekto susitikimas vyks CEIP Llebeig mokykloje, Denia mieste, Alikantės provincijoje Ispanijoje, kovo mėnesį. Šioje mokykloje mokosi net 15 tautybių vaikai. Ispanijoje visos projekte dalyvaujančios šalys pristatys legendas, pasakas, istorijas, geriausiai atspindinčias šalį, jos papročius ir tradicijas, kurs iliustracijas. Laukia įdomios veiklos, todėl jau metas kibti į darbus ir ruoštis naujiems susitikimams.

Anglų kalbos mokytoja Rita Meškienė

 

2-asis partnerių susitikimas 

Kovo 11-15 dienomis  Erasmus+  projekto „Tradicijos ir papročiai – 21-ojo amžiaus tarpkultūrinių ryšių propaguotojai“ partneriai susitiko Ispanijoje, Denijos miestas prie Viduržemio jūros, tarp Alikantės ir Valensijos. Projekto veiklose Ispanijoje dalyvavo direktorės pavaduotoja ugdymui Lena Krigelienė, anglų k. mokytoja Rita Meškienė, Eglė Damulytė (1c), Erika Kusaitė (1c), Martyna Striaukaitė (1c), Kamilė Armalaitė (2c) ir Ieva Siniauskaitė (2c).