Alumnų klubas

2019 m. VASARIS. Antrasis alumnų susitikimas. Tema – mokyklinės nuotraukos.

Mūsų nedaug, bet gal taip ir geriau – galime ne tik pasisakyti, bet ir pasikalbėti. Tas nedidelis būrelis atstovauja įvairioms laidoms ar net kartoms. Skiriasi ir prisiminimai – nuo 26 laidos abiturientės Birutės, kuri pasakojo apie seniausią mokyklos pastatą, iki Daivos, 1-ąją vidutinę baigusios 1979 metais. Todėl įdomu.
Vis labiau blunkančiose ir geresnės kokybės fotografijose – veidai, veidai, veidai… Prisiminimai, faktai, mokinių ir mokytojų pavardės. Diskusijos, kada įvedė rudą mokyklinę uniformą ir iš kokių gatvių ar vietovių rinko mokinius, atidarius antrą miesto mokyklą, paskui trečią…
Beveik dvi valandas kalbėjomės, klausėmės, žvalgėmės, prisižadėjome atidžiau pavartyti senus albumus, aprašyti tai, ką jau suradome ar dar tik surasime.
Viso šito reikia. Nes dar dešimtmetis, kitas – ir mes galime tapti istorija. Direktorė nusišypso: JAU ESATE ISTORIJA. Ir tai nereiškia, kad šios istorijos vieta – muziejaus archyvuose, o mokyklos durys uždarytos.
Gimnazijoje mus patikino: klysta galvojantieji, kad šimtmetis – tik tai, kas buvo senais laikais, ir šie jubiliejiniai metai. Žinia, naujausia visada aktualu, bet kaip kartais smagu būna – surikiuoji senus prisiminimus ir suvoki, kad jų labai reikia…
Pasistenkime, kad tie prisiminimai neišbluktų ir neapdulkėtų. Ateikime ir kitą kartą.
Audronė Zubavičiūtė (būtent taip pasirašyti reikalauja ši istorija)

1977- ųjų metų nuotrauka iš darbo ir poilsio stovyklos „Vaivorykštė“ Krakiuose.

 

2019 m. sausio 10 d. Pirmasis klubo narių susitikimas