Dalyvavome konferencijoje „Vokiečių kalbos išskirtinumas“

Balandžio 11 d. Viekšnių gimnazijoje vyko tarptautinė vokiečių kalbos konferencija „Exklusivität der deutschen Sprache“ (Vokiečių kalbos išskirtinumas). Joje dalyvavo svečiai iš Vokietijos ir vokiečių kalbos besimokantys mokiniai bei mokytojai iš įvairių Lietuvos miestų, t.y. Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Skuodo, Kelmės, Mažeikių, Akmenės bei kitų vietovių.
Konferencijos pirmoje dalyje aktualius ir įdomius pranešimus skaitė profesorius H.J.Kaschade iš Stendalio, Vokietija, doc. Dr. Eglė Kontutytė iš Vilniaus universiteto. Aktualius Vilniaus Gėtės instituto projektus pristatė Nijolia Buinovskaja, Vilniaus Gėtės instituto pedagoginio kalbos skyriaus vedėja. Konferencijos dalyvius pasveikino Lietuvos vokiečių kalbos asociacijos prezidento pavaduotoja Inga Lenkytė.
Antroje konferencijos dalyje „Vokiškai apie Vokietiją ir vokiečių kalbą“ bei trečioje dalyje „Vokiškai apie mus Lietuvoje ir visame pasaulyje“ buvo skaitomi mokinių pranešimai. Savo vokiečių kalbos žinias parodė ir puikius pranešimus parengė Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos mokinės Gabrielė Lukauskaitė (IV a klasė) bei Rugilė Gečiatė (III b klasė).
Renginio metu kiekvienas išgirdo ir pamatė tai, kas jam įdomu.

Loreta Končiuvienė, vokiečių kalbos mokytoja