Žydai – Žemaitijos miestelių bendruomenės dalis

Kovo 15 dieną mūsų gimnazijoje vyko konferencija „Žydai – Žemaitijos miestelių bendruomenės dalis“, į kurią atvažiavo mokytojai ir mokiniai iš Raseinių, Telšių, Pikelių, Klaipėdos, Ariogalos, Sedos, Akmenės, Viekšnių miestų ir miestelių. Konferenciją pradėjo mūsų gimnazijos mokiniai su nuoširdžiu pasirodymu apie žydus. Mane pasirodymas labai nustebino, nes į žydus buvo pažiūrėta kitu kampu. Apie šios tautybės žmones žinau nedaug, tik pagrindinius faktus, kad jie gerbė mokslą ir buvo labai išsilavinę žmonės bei jų tautos nelaimę okupacijos metais. Tad ši konferencija buvo naudinga norintiems sužinoti apie žydų tradicijas, vertybes, religiją, kultūrą, nuopelnus. Pranešimų buvo ir iš mokytojų atsiminimų apie žydus. Jie pasidalino asmenine patirtimi ir papasakojo pažįstamų žydų gyvenimo istorijas. Manau, turėtume didžiuotis mūsų apylinkių žmonėmis, jog yra mėginama prisiminti ir pagerbti šią tautą. Įvykiai, nutikę žydams, manau, šiais laikais mus labai suvienija ir verčia susimąstyti apie įvairias vertybes, kaip toleranciją, gailestį, išmintį, teisingumą. Tad, tikiuosi, kad visi dalyviai iš konferencijos išėjo kažką supratę ar išmokę. Aš supratau, kad ir kas benutiktų pasauly, žmogus visada turi išlikti žmogumi.

Patricija Butaitė, III a kl.