Išvyka į Klaipėdą: Išsiplėtė bendradarbiavimo galimybės

Grupė gimnazijos tarybos narių kartu su projekto NORDPLUS dalyviais, direktoriaus pavaduotoju ugdymui Laimonu Terasiumi ir anglų kalbos mokytoja Daiva Goštautiene saulėtą lapkričio 30 dienos rytą išvyko į Klaipėdą.

Vienas iš kelionės iš tikslų – aplankyti Klaipėdos Varpo gimnaziją. Čia mokinių taryba buvo supažindinta su įdomia, klaidinantį labirintą primenančia gimnazijos aplinka. Ši  gimnazija daug jaunesnė nei mūsų – įkurta 1989 m. Jos sienas puošia mokinių dailės darbai ir diplomai, kabo baigusių mokyklą gimnazistų laidų padovanoti varpai. Taip pat yra moderni, visus sužavėjusi per du aukštus įrengta biblioteka-skaitykla su šviesia erdve, stalo žaidimais bei erdve diskusijoms. Mokyklos muziejuje eksponuojami pačių mokinių surinkti eksponatai, pakabinta buvusi mokyklos uniforma, sudėtos senos nuotraukos. Gimnazijoje įrengti keli poilsio kambariai mokiniams, kuriuose per pertraukas jie gali atsigerti arbatos, pažaisti stalo žaidimų ar tiesiog pabendrauti. Mokykloje yra mokinių orkestras – choras Joginta, kuris kiekvieną vasarą pasitinka į Klaipėdą atvykstančius turistinius kruizinius laivus.  Varpo gimnazijoje taip pat leidžiamas laikraštis, veikia teatro būrelis ir dar kitos popamokinės veiklos. Apžiūrėję ir išklausę pristatymo apie mokyklą, priėjome prie susitikimo tikslo – mūsų ir Varpo gimnazijų mokinių tarybos generavo idėjas ir aptarė mokyklų bendradarbiavimo tikslus. Tada visi vykome į senąją perkėlą – aplankėme atnaujintą Lietuvos jūrų muziejų. Visus pradžiugino krypuojantys pingvinai, nardantys ruoniai, spalvingos žuvys bei kita informatyvi, apie Lietuvos gamtą pasakojanti ekspozicija.

Paskutinis kelionės tikslas – Pasaulinė lyderystės konferencija jaunimui, kurioje klausėme New York Times bestselerių autoriaus, TED-talk kalbėtojo paskaitos Begalinio ir baigtinio žaidimo taisyklės. Pagrindinės mintys, išgirstos paskaitoje: privalomi ingridientai norint būti lyderiu begaliniame žaidime negrįžtant į baigtinį tikslą: teisingas tikslas, patikima komanda, vertas varžovas, egzistencinis lankstumas ir drąsa; gyventi begalinį gyvenimą – reiškia pasirinkti gyventi pagal baigtines ar begalines gyvenimo taisykles. Kitą paskaitą vedė Gian Luca Demarco, Kulinarijos studijos įkūrėjas, virtuvės šefas – buvęs gabus sportininkas, po avarijos nusprendęs atvykti į Lietuvą ir čia pradėti šefo karjerą. Tai buvo labai sunkus pasirinkimas, tačiau G. L. Demarco džiaugiasi jį priėmęs ir skatina kitus būti drąsiais ir priimti sprendimus, kurie leidžia skleistis ir gyventi. Šios paskaitos ne tik įkvėpė, bet ir paskatino susimąstyti apie tolimesnį gyvenimo kelią, kaip ir ką pasirinkti, kad jis būtų ilgaamžis, prasmingas ne tik mums patiems, bet ir aplink esantiems žmonėms, ateities kartoms.

Žinios apie naują mokyklą, plačiau atvertos bendradarbiavimo galimybės, gyva pamoka apie Lietuvą, garsių lektorių mintys ir kelionės metu sustiprintas kolektyvas bei smagi patirtis buvo naudinga visiems vykusiems mokiniams!

Anastasija Volkova, III a kl.