Robotika – viliojantis jaunimo užsiėmimas

Projektą „Mobili inovatyvių technologijų laboratorija vaikams ir jaunimui“ sumanė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka. Jo tikslas – ugdyti vaikų ir jaunimo, gyvenančių regionuose, taip pat ir turinčių specialiųjų poreikių, skaitmeninį raštingumą ir skaitmenines kompetencijas panaudojant Mobilią inovatyvių technologijų laboratoriją, siekiant mažinti jų skaitmeninę ir informacinę atskirtį ir sudarant prielaidas jų sėkmingai socializacijai bei ekonominei integracijai. Projekto partneriai: Kelmės r. savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka, Šiaulių r. savivaldybės  viešoji biblioteka, Mažeikių r. savivaldybės viešoji biblioteka, Kelmės r. specialioji mokykla, Kuršėnų Pavenčių vidurinė mokykla. Projektą rėmė: Lietuvos Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, JAV ambasada Lietuvoje.

Lapkričio 9 ir 13 dienomis Mažeikių r. viešojoje bibliotekoje grupė mūsų mokyklos gimnazistų dalyvavo Robotikos mokymuose. Pirmą dieną mokiniai konstravo robotus ir mokėsi juos užprogramuoti,  kad sutikę kliūtį, šie pasisuktų ir judėtų toliau. Per kitą užsiėmimą jau ruošė savo robotus Sumo varžyboms. Rungtynių laimėtojas buvo tas, kuris išstūmė kitą robotą už baltos linijos. Taigi moksleiviai turėjo sugalvoti, kaip užprogramuoti savo robotus, kad šie laimėtų. Varžybas stebėti buvo smagu, nes kiekvienas savo robotą užprogramavo skirtingai: vieno robotas važiuoja tol, kol pamato kliūtį ir tada sustoja, kito – pamatęs kliūtį apsisuka ir važiuoja kita kryptimi. Laimėtojas robotas buvo užprogramuotas taip, kad suktųsi aplink save ir, pamatęs kliūtį, pultų savo priešininką. Per abu užsiėmimus vyravo linksma, džiugi  nuotaika, buvo daug juoko. Kiekvienas gimnazistas patyrė daug malonių įspūdžių. Už tai dėkojame Mažeikių r. viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotojai Irenai Atkočaitienei, pakvietusiai mūsų gimnazijos mokinius dalyvauti projekte.

Laura Rimgailaitė, 3 e kl.