Būk sėkmingas su keliomis gyvenimo formulėmis

Rugsėjo 29-ąją mūsų gimnazijoje vyko seminaras apie sėkmingą karjerą „Start strong“, kurią žaismingai ir smagiai vedė JAV ambasados Rygoje viešųjų ryšių specialistas, programos „Start strong“ direktorius Andris Arhomkins anglų kalba.

Pirmiausia išsiaiškinome, kad sėkminga karjera susideda iš mėgstamos veiklos ir pinigų. Vis dėlto, darbas žmogui turi patikti, jis turi jaustis reikalingas žmonėms ir daryti pasaulį geresne vieta. Pavyzdžiui, gydytojas, veterinaras, mokytojas ir daugelis kitų profesijų žmonių, jeigu myli savo darbą, atitinka visas šias tris sąlygas. Tačiau narkotikų prekeivis žlugdo pasaulį, todėl jis yra nelaimingas, nes visą laiką gyvena baimėje, kad jį pagaus policija.
     
Sėkminga karjera bei kiekviena diena priklauso ir nuo mūsų nuotaikos. Kad įsitikintume, jog tai tiesa, lektorius davė užduotį – paprašė atsistoti. Daugelis atsistojo be entuziazmo, kol užduotis buvo įvykdyta, praėjo 5 sekundės. Tada buvo pateikta šiek tiek kitokia užduotis – atsistoti su gera nuotaika, šypsena ir daugiau energijos. Visi mokiniai šią užduotį atliko net penkis kartus greičiau (per 1 sekundę). Paskutinė šio mokomojo žaidimo užduotis – atsistoti su ta pačia nuotaika, bet greičiau už šalia sėdinčius kaimynus. Žinoma, šį kartą užduotis buvo atlikta dar greičiau ir su dar didesniu entuziazmu, nes visa publika tapo tarsi komanda, kuri turėjo vieną aiškų tikslą. Šis žaidimas parodo, kas lemia sėkmingą karjerą. Jeigu žmogus yra užsidegęs, siekia tikslo, jo akys „spindi“ džiaugsmu, todėl jis viską atlieka 5 kartus greičiau ir darbas jam atrodo daug lengvesnis.

Dar vieno žaidimo metu pildėme lapą su daugybe dalykų, kuriuos gerai moka koks nors žmogus, dalyvaujantis seminare. Visi dešimt minučių turėjome bendrauti ir rasti tokį mokinį, kuris, pavyzdžiui, labai gerai kuria video filmus, yra apkeliavęs dešimt ar daugiau šalių, svajoja įkurti privačią įmonę ir pan. Per šį išbandymą visi susibendravome ir supratome, jog dėl sėkmingos karjeros reikia kuo labiau išplėsti savo pažinčių ratą.

Paskutinis išbandymas – nusipirkti iš pašnekovo traukinio bilietą, bet pradedant sakinį naudoti tik vieną frazę: „Taip, bet…“. Nė vienas mokinys negalėjo nusipirkti bilieto, nes tam trukdė žodis „bet“. Tačiau kitą kartą pašnekovai jau turėjo naudoti frazę: „Taip, ir“. Šįkart visi dalyviai sugebėjo nusipirkti bilietus ir net gauti įvairių bonusų, pavyzdžiui, taurę šampano, kai kas sugebėjo nusipirkti net visą traukinį.

Į klausimą, kaip atrado savo paties aistrą ir ar yra laimingas, lektorius atsakė, jog pats geriausias dalykas –kiekviename seminare matyti šypsenas ir padaryti žmones laimingus. Jis pats jaučiasi laimingas, kai gali praskaidrinti dalyvių nuotaiką, kuri yra jo varomoji jėga bei suteikia energijos ir troškimo dirbti vis daugiau. Šis lektorius dirba Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Baltarusijoje. Jei turite klausimų dėl sėkmingos karjeros, naujų projektų bei seminarų, apsilankykite facebook puslapyje „Start Strong Program“.

Fausta Šukytė, 4c kl.