Europos paveldo dienos Dautarų dvare

Rugsėjo 15 dieną Dautarų dvaro sodyboje grupė gimnazijos mokinių ir mokytojų dalyvavo konferencijoje „Kultūrinis kraštovaizdis: nuo piliakalnių iki miesto bokštų“. Renginys skirtas Europos paveldo dienoms paminėti. Konferenciją pradėjome klausydamiesi gyvos lietuviškos muzikos. Buvo nuostabu, šilta ir labai gera klausytis. Vėliau Mažeikių Senamiesčio pagrindinės mokyklos ketvirtokai pristatė vykdytą projektą „Mažeikių rajono piliakalniai“. Visus susirinkusius stebino tai, kad tokie maži vaikai sugebėjo įvykdyti šią misiją. Visgi šiais laikais vaikai labiausiai domisi technologijomis ir netrykšta noru keliauti po gamtą. Didžiulė pagarba jų auklėtojai Daliai Liaučienei, suorganizavusiai projektą ir skiepijančiai mažiesiems meilę Tėvynei. Tada atėjo eilė pasirodyti mūsiškiams. Mūsų gimnazijos prezidentas Gintaras Rėpšas kartu su trečioke Austėja Mažeikaite parengė pranešimą apie įspūdžius, patirtus vasaros archeologinėje stovykloje Dubingiuose. Buvo smagu dar kartą išgyventi tai, ką patyrėme bei supažindinti kitus žmones su archeologo darbu. Labai ačiū už tai istorijos mokytojoms Silvai Paulauskienei ir Irenai Tiškienei, paskatinusioms įsijungti į šį projektą.
Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto lektorius dr. Klaidas Perminas parengė pranešimą apie Mažeikių krašto archeologinį paveldą. Atrodo, gyvename čia, gimėme kartu su miesto ir apylinkių istorija, tačiau visada atsiranda kažkas, ko nežinome. Būtent apie tai ir išgirdome lektoriaus paskaitoje. Po informatyvaus pranešimo galėjome pasigrožėti mūsų kraštu fotografijos parodoje.
Konferenciją užbaigė apdovanojimai mūsų miesto gyventojams, kurie aplankė visus Mažeikių rajono piliakalnius. Tačiau tai dar nebuvo išvykos pabaiga. Vakaro sensacija – ekskursija po Dautarų dvarą. Buvo įdomu vaikščioti po puošnius kambarius ir klausytis šeimininko pasakojimų.
Praturtėję istorijos faktų grįžome namo.

Patricija Glodenytė, 3 e kl.