Susitikimas po 20 metų: Kas man buvo\yra mokykla

Rugpjūčio 5 d. į mokyklą rinkosi atkurtos gimnazijos pirmoji abiturientų laida, kuri mokyklą baigė 1997 metais. Į susitikimą buvo pakviesti ir tuo metu dirbę mokytojai, mokyklos vadovai. Gimnazijos koridoriais nuvilnijo džiugus buvusių gimnazistų klegesys. Į mokyklinius suolus susėdo septyniolika pirmos laidos abiturientų ir būrys mokytojų su tuo metu dirbusia direktore Mirdza Žiauriene. Pamoką pradėjo buvusi klasės kuratorė Regina Bucienė.

Pamoką tęsė viena iš susitikimo organizatorių, buvusi gimnazistė Janina Kalnėnaitė. Buvo dalijamasi prisiminimais apie reikšmingus įvykius mokykloje, apie rašytus kontrolinius, laikytus egzaminus, susitikimus su mokyklos svečiais… Ypatinga pagarba ir dėmesys buvo skiriamas gimnazijai ir tuomet dirbusiems mokytojams. Buvo kalbama, kad „mes esame ta karta, kuri pradėjo mokytis tarybinėje Lietuvoje, o mokyklą baigėme laisvoje, nepriklausomoje Lietuvoje. Tai mums padėjo įvertinti istoriją, jos pasekmes ir mylėti pačią Lietuvą kaip vertybę, kuriai mes esame skolingi. Taigi, drąsiai galime pasakyti, jog Lietuva, mokykla mums yra nediskutuotinos vertybės, prie kurių istorijos, tradicijų puoselėjimo ir meilės prisidėjote ir Jūs, mieli mokytojai bei direktorė. Ačiū, kad esate. Tegul Dievas Jums suteikia sveikatos džiaugtis gražėjančia Lietuva. Visada buvote ir būsite mūsų Mokytojai – Apaštalai, atnešę gėrį ir grožį į mūsų širdis“.

Išdaliję nominacijas mokytojams ir dovaną mokyklai, visi jubiliejinės sukakties gimnazistai išėjo į priekį ir žemai nusilenkė mokytojams, kaip jie sakė, „mūsų gyvenimo šviesuoliams“.

Vėliau prisiminimais dalijosi buvę gimnazistai, mokytojai ir tuo metu dirbusi direktorė M. Žiaurienė. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Palenskienė pristatė mokyklą, pokyčius joje už 20 metų laikotarpį. Atkurtos gimnazijos pirmos laidos abiturientai džiaugėsi nuolat gražėjančia mokykla, pasiekimais, čia vykstančiais renginiais, neformaliu švietimu ir didžiavosi, kad čia įmintos ir jų pėdos.

J. Palenskienė